Potrzebna pomoc w wyborze routera LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dominika
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-21, 18:28

Potrzebna pomoc w wyborze routera LTE

Post autor: dominika »

Witam,

Używam internetu z sieci Play. Dwa telefony oraz internet bezprzewodowy do biura. Korzystam dużo, w miesiącu dokupuję 4-7 paczek po 100GB. Nie mam możliwośći zainstalowania światłowodu, internetu radiowego i neostrady też nie chcę.

Oba telefony (iphone5s, iphone8) mają na speedtest wyniki około 40Mbps przez dzień i około 20 Mbps wieczorami.

Internet do biura działający na routerze huawei b593u-12 działa czasem z prędkością 10MBPS ale zazwyczaj z dużo niższą często praktycznie nie działa, lub działa na zasadzie dużych i częstych skoków/spadków prędkości. W tym samym czasie LTE na telefonach osiąga wspomniane 40Mbps do tego te wyniki są bardzo stałe i powtarzalne.

Jeżeli chodzi o położenie, to internetu używam w odległości 130m od nadajnika WAD2002 i 500m od nadajnika WAD2901. Przeczytałam bardzo dużo wątków tutaj o podobnych tematach ale nie wszystko rozumie. Czy to kwestia mojego routera ? Jeżeli tak, to jaki wybrać ? Huawei B715 ? Czy agregacja pasm w mojej sytuacji jest w ogóle osiągalna ? Pierwszy z wspomnianych nadajników na BTS search ma LTE800+LTE2100 ten drugi LTE800+LTE1800+LTE2100 ale jest dalej. dodam że internet używany na drugim piętrze w kamienicy, postawiony przy oknie. Pierwszy BTS przysłonięty innym budynkiem ale nie stoi on od razu za ulicą. Drugi BTS również przysłonięty i położony niżej (ze względu na ukształtowanie terenu).

Nie potrafię sprawdzić z którym nadajnikiem się łączę ponieważ nie znalazłam żadnej aplikacji na iphone która by mi to pokazała. Jeżeli ktoś może pomóc, doradzić to będę bardzo wdzięczna.
ODPOWIEDZ