Router Huawei B525s-23a z sieci PLAY

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sebeq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-22, 14:00

Router Huawei B525s-23a z sieci PLAY

Post autor: Sebeq »

Witam.
Mam możliwość okazjonalnie kupić Huawei B525s-23a który został zakupiony w sieci Play. Aktualnie korzystam z B315s i internetu z sieci plus. Do tej pory byłem zadowolony z sieci ale laptopy mają problem z połączeniem po wifi (zrywa połączenia i ma słaby zasięg w dalszych pomieszczeniach) dlatego pomyslałem o zakupie routera z obsługą lte cat 6 i dodatkowo wifi 5ghz co powinno poprawić działanie. Może mi ktoś powiedzieć czy warto robić taką zamianę i czy nie będzie problemu z połączeniem na firmware z playa z kartą internetową z Plusa ?

Pozdrawiam
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Router Huawei B525s-23a z sieci PLAY

Post autor: fatum1 »

Zawsze warto, lepsze urządzenie. Jednak 5 GHz w przypadku problemów z zasięgiem na 2.4 GHz nie pomoże a wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router Huawei B525s-23a z sieci PLAY

Post autor: onken »

Ale wiesz o tym że 5 GHz ma mniejszy zasięg z reguły niż sieć 2.4 ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router Huawei B525s-23a z sieci PLAY

Post autor: radius »

Kiedyś miałem TP-Link 1043ND v2 i on zapewniał bardzo dobry zasięg.
Po zakupie B315 okazało się, że rozkłada go na łopatki. I teraz on jest moim faworytem.
Także trochę się dziwię, że masz takie odczucia i obserwacje.
Ja mam model z Orange i trzy kondygnacje co daje około 175 metrów kwadratowych i szczerze mnie nie zawiódł. Jedyny mankament to szerokość kanału, która zazwyczaj jest na 20 MHz, ale przy 30 Mbps jakie osiągam w zupełności mi wystarczy, aby to przepchać na 2,4 GHz. I nie widzę sensu wgrywania zmodyfikowanego FW, gdzie to zostało "naprawione".
Napisz coś więcej, np. ile metrów, z czego ściany, ile pięter, itp.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Sebeq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-22, 14:00

Re: Router Huawei B525s-23a z sieci PLAY

Post autor: Sebeq »

Nie wiem dlaczego ale mój laptop nie chce się łączyć z B315. Z każdym innym routerem (w pracy, u znajomego czy z routera z telefonu nie ma żadnego problemu). Stąd szukam rozwiązania już z nowszym sprzętem + wzmacniacz sygnału Tenda Dual Band AC1200 (który jest w pakiecie z routerem)

Nie będzie problemu żeby działał z kartą z Plusa jeżeli firmware jest z playa?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ