Jaki router lte i antena

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

Panowie kochani pomocy :-)

LTE mi dosc slabo chodzi (glownie w ciagu dnia wiec moze przeciazony nadajnik nie wiem), a ze uzywam huawei E5573 z karya z playa wewnatrz budynku to pomyslalem ze moze lepiej kupic jakis router z zewnetrzna antena, zaczalem czytac tu na forum i tez na googlu szukalem ale informacji jest taka masa ze kompletnie sie pogubilem. Wiec moej pytanie, jaki router i antene zewnetrzna kupic zeby chodzilo to niezle. Potrzebuje okolo 10m kabla z dachu zeby podpiac router. Jestem od BTS okolo 1.2km w linii prostej bez zadnych wiekszych przeszkod po drodze (moj dom jest wyzej). Aby zobaczyc BTS nalezy wpisac "Jaworzańska 122, Bielsko-Biała, Polska" w btsearch.pl
marzylby mi sie jakis bardziej zaawansowany router z funkcjami pokazujacymi czestotliwosc, moc itd :-)
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

po przemysleniu sprawy stwierdzam, ze router moze byc na krotkim kablu do anteny, a dalej pociagne kabel utp :-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: matek451 »

Na E5573 można zrobić testy wszystkich pasm LTE dostępnych w Play. Czyli po kolei LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800, do wymuszania konkretnego pasma LTE, sprawdzenia parametrów sygnału i CID BTS-a na tym MiFi służy LTEWatchH lub Toolbox. Wystawiasz E5573 za okno i robisz testy oraz speedtest i pokazujesz wyniki.
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

i tutaj jest problem poniewaz juz probowalem ltewatch i mimo ze wpisuje poprawne haslo admina ten sofcik nic nie pokazuje. Widzialem tutaj na forum ze ktos inny tez mial taki problem ale nie bylo podanego rozwiazania. A co to jest toolbox bo w googlu nie moge <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font>
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: matek451 »

http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8 ... 9.zip/file Możliwe że też nie pokażą się potrzebne dane ale czasami działa wymuszanie pasm LTE, tak samo na LTEWatchH.
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

no nic sie nie pokazuje :-) to tylko ten model tak miewa? Nie moge do niego podpiac zewnetrznej anteny dlatego chce kupic nowy router. czy patrzac na btsearch nie mozna okreslic jaka antena zda egzamin?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: matek451 »

To pewnie E5573Cs czyli bez złącz antenowych. Zrób test na zewnątrz na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info i speedtest. Pokaż zakładkę DANE i wynik DL/UL.
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

mam ajfona, nie ma takiej aplikacji jak network cell info. Jakas inna moze byc? Speed test zaraz odpale
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

aha a ten test na telefonie powinienem wykonac na playu? bo w telefonie mam tmobile i jestem zaskoczony jak test dobrze wyszedl, zaraz wrzuce ekran
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

tu jest z tmobile https://prnt.sc/l96ee9
slabytechnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-22, 16:11

Re: Jaki router lte i antena

Post autor: slabytechnik »

no i co Panowie ktos cos? Jaki router kupic zeby mozna bylo podpiac zewnetrzna antene i zeby dobrze dzialal?
ODPOWIEDZ