Czy dokupić nowszy router (droższy) czy zainwestować w lepszą antene dla lepszych osiagów

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arte_k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-11-19, 21:28
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Czy dokupić nowszy router (droższy) czy zainwestować w lepszą antene dla lepszych osiagów

Post autor: arte_k »

Witam

Posiadam router huawei b525 i internet to RBM z play Osiągi jakie największe mam to 48DL/40UP (RSSI -75 , RSRQ -4, RSRP -95) to jest wynik z 2600
W innych częstotliwościach mam gorsze wyniki. Choć zasięg mam lepszy w tych zakresach.
korzystam z tego nadajnika:

Mniów, Świętokrzyskie
ul. Kielecka 35 - maszt własny przy stacji paliw Lotos

Do nadajniki mam coś około 4 km w lini prostej

I mam taką antene
Antena - ona jest podłączona do jednego wejscia.

Czy kupując nowy droższy router typu b715 lub b618 moge liczyć na leprze osiągi w mojej miejscowości. Czy tylko sie napaliłem na zakup a mogło by sie okazać ze nie warto.

Czy lepszy wybór bedzie dokupić antene i ona polepszy mi wyniki.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Czy dokupić nowszy router (droższy) czy zainwestować w lepszą antene dla lepszych osiagów

Post autor: key »

Ja bym zaczal od umieszczenia routera w miejscu gdzie jest antena, pomiaru szybkosci na wszystkich pasmach i zastanowieniu sie, jakie pasma nalezy wzmacniac. Potem kupic dwie anteny i zamontowac je z polaryzacja przesunieta o 90°.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ