Awaryjny internet w donglu - jaki sprzęt

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Awaryjny internet w donglu - jaki sprzęt

Post autor: Kucharskov »

Hej!
Na wstępie budżet i cel zakupu.

Budżet: do ok 80zł (im mniej tym lepiej)
Cel zakupu: Awaryjne WiFi, gdy internet po kablu siądzie. WiFi w obrębie jednego pokoju dla 4 - 5 urządzeń. Zasilanie dowolnie: z baterii/powerbanka/po USB z ładowarki. Najlepiej rozmiarami jak najmniejsze

Szukam jakiegoś urządzenia, które spełni powyższe wymagania w rozsądnych pieniądzach, bo jak poszukuję jakichś modemów z hotspotem to poniżej 100zł za zadbany model zejść nie mogę. Nosiłem się z zamiarem kupna Huawei E355 (na AliEkspresie za 22 dolce), którego podpatrzyłem u kumpla, który używał go z kartą Aero 2 - zostałem jednak wyśmiany, że jest to podobno staroć. Bardzo podoba mi się jednak design w postaci "dongla" USB bo wtedy w komputerze nie potrzebuję karty WiFi.

Z chęcią poczytam jakies propozycje :)
Z góry dzięki!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaryjny internet w donglu - jaki sprzęt

Post autor: matek451 »

Wybór oczywisty,mobilny routerek MiFi LTE/3G skoro chcesz korzystać na 5 urządzeniach? MiFi można też podpiąć po USB do komputera , na dodatek z jego Wifi skorzysta też kilka urządzeń. Kupisz od 60 z np. E5573.E355 to modem USB z WiFi ale tylko 3G z HSPA+, nie wart uwagi. Jego odpowiednikiem z LTE jest E8278, praktycznie nie dokupienia tym bardziej za 80 zł. mam taki od kilku lat dla zabawy. Ma też ograniczoną prędkość po WiFi do 70Mb/s.
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Re: Awaryjny internet w donglu - jaki sprzęt

Post autor: Kucharskov »

Żebyśmy się dobrze rozumieli to masz na myśli coś takiego? Z tego co tak patrzę to jest wersja z końcówką "c" i "cs". Którejś się wystrzegać? I tak trzeba czekać na zaakceptowanie zwrotu z AliExpresu bo się niestety rozpędziłem. Ten kompaktowy styl na USB za bardzo mnie pociągał :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaryjny internet w donglu - jaki sprzęt

Post autor: matek451 »

Wersja E5573Cs(C) jest bez zacz anten zewnętrznych. Złącza posiada wersja E5573s-320. Ja szukałbym tej ze złączami.
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Re: Awaryjny internet w donglu - jaki sprzęt

Post autor: Kucharskov »

Udało mi się wyhaczyć w okolicy E5573 za 75zł. Nie mam pojęcia czy z czy bez złącz. Mając już urządzenie chciałbym zadać kilka pytań:
  1. W sumie najważniejsze - czy do postawienia WiFi wymagana jest wsadzona karta SIM? Nie mam aktualnie pod ręką żadnej karty a chciałbym się "na sucho" pobawić urządzeniem chociażby podłączając 2 telefony po WiFi w celu lokalnej gry po sieci.
  2. Istnieje jakiś program który zczyta mi dane z takiego routera? Mam na mysli sprawdzenie blokady SIM, numeru IMEI, wersji systemu itd
  3. Co do systemu to gdzie dopadnę najnowszą (zapewne najlepszą) wersję oprogramowania? Jak ją wgrać i czy istnieją jak w przypadku E355 różne wersje oprogramowania: hlink/oryginał/mody
  4. Jeżeli wepnę się w PC, to chyba również potrzebowałbym sterowników. Racja?
  5. Jeżeli ewentualnie trafiłby się simlock gdzie mogę się zwrócić o sposób/kod do odblkowania?
ODPOWIEDZ