Wybór sprzętu i operatora dla mojej lokalizacji obstawiam 99% Play...

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CzarnyElo
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2009-08-12, 14:56
Lokalizacja: z Wi Fi

Wybór sprzętu i operatora dla mojej lokalizacji obstawiam 99% Play...

Post autor: CzarnyElo »

Cześć,

właśnie skończyła mi się umowa z Orange na Internet i 3 x telefon ;) Z góry podziękowania dla @matek451 i @onken za pomoc w temacie z przed 2 lat, mam nadzieję, że jesteście jeszcze na forum :) Orange sprawdzał się dobrze, ale przez ostatnie kilka miesięcy coraz słabiej, coraz gorsze transfery, ale nigdy nie miałem braku Internetu, co jest najważniejsze. W przyszłym tygodniu jadę rozwiązać umowę i do końca grudnia będę miał czas na podjęcie decyzji co do zmiany operatora, którym po wstępnej lekturze forum z obecnych czasów zapewne zostanie Play, który dość mocno się rozbudował w mojej lokalizacji. Blisko są 3 maszty ze wszystkimi pasmami LTE 800 1800 2100 2600 :)

Moja lokalizacja: GPS: 51.398329 16.182690 ⇔ 51º23'53.98'' N 16º10'57.68'' E
3 maszty Play z LTE 800, 1800, 2100 i 2600 ok 700-1000m od domu też bez większych przeszkód.
Router na strychu bez anteny zewnętrznej.

Podpowiedzcie jakie urządzenie brać pod uwagę? Czytam, że są już możliwości na agregowanie 3 pasm... Czy Play ma obecnie coś sensownego w swojej ofercie, czy muszę kupować coś na wolnym rynku? Czytałem tematy o B715 branych w Play, ale obecnie na stronie nie widzę ich do wyboru, więc je wycofali ze sprzedaży, czy czekają na nową dostawę?... Czy w moim przypadku warto brać tą opcję NET BOX z anteną dookólną zewnętrzną na kominie? Czy będzie szalała mając 3 maszty Playa z trzech różnych stron domu w podobnej odległości?
ODPOWIEDZ