LTE do samochdu...

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skrzyniu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-11-21, 12:43

LTE do samochdu...

Post autor: skrzyniu »

Witam,

Potrzebuję zakupić niedrogi, bezobsługowy router do samochodu zasilany z microusb.
Chcę go zamontować i schować pod nawigacją w aucie.

Co ważne:

1. Musi mieć LTE
2. Automatyczny start po podaniu zasilania z kabla. (będzie usb podłączone pod napięcie "za stacyjką") oczywiście jak zostawię samochód wyłączony zapłon to router sie wyłączy. Kiedy otrzyma zasilanie ma sam się odpalić. Dobrze by było gdyby posiadał w sobie akumulator. Jak nie będzie miał to podłącze go przez jakiegoś power banka...
3. Dobrze by było gdyby miał wyjście na antenę zewnętrzną którą bym umieścił pod pulpitem koło szyby. I może byście polecili także dobrą antenę.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE do samochdu...

Post autor: Blazer »

Nie wiem czy obecnie jest sens.
Dawno, dawno temu miałem takie coś- MR3420+Gargoyle+modem na USB, zamontowane w aucie i podłączone pod gniazdo zapalniczki w bagażniku (po wyjęciu kluczyka było odcinane zasilanie). Obecnie internetu w telefonie mam tyle, że nie idzie tego wykorzystać i rozwiązanie z WiFi straciło sens (w razie czego udostępniam z telefonu).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE do samochdu...

Post autor: ja.michal »

Przy gotowych routerach mobilnych segmentu konsumenckiego jest jeden kłopot - nie uruchamiają się same po podłączeniu zasilania. Zawsze trzeba włączyć ręcznie. W sumie są dwie opcje - jednak Blazera i druga zakup sprzętu bliżej klasy przemysłowej/korporacyjnej (przeznaczone do pojazdów).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: LTE do samochdu...

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Przy gotowych routerach mobilnych segmentu konsumenckiego jest jeden kłopot
Czy aby przynajmniej niektórych huawei'ów mobilnych nie dało się skonfigurować do uruchamiania się po podaniu zasilania?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: LTE do samochdu...

Post autor: atento »

Coś w stylu E8372 ?

Stacjonarne hlink staruja same, jak jest miejsce można wsadzic. Mobilne z bateria nie startuja, tylko z zmodowanym firmware do tego trzeba wyjac baterie np. 5372 czytałem, że czasami trzeba popracować lutownica bo za mało prądu dociera i lubi sie restartować.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE do samochdu...

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Czy aby przynajmniej niektórych huawei'ów mobilnych nie dało się skonfigurować do uruchamiania się po podaniu zasilania?
Wszystko co miałem w rękach nie miało takiej opcji. Stacjonarny router tak, nie mobilny. W sumie jak jest miejsce to można wsadzić stacjonarny np. do bagażnika gdzie są zazwyczaj gniazdka 12V, a stacjonarne routery mają 12V (nie wiem tylko czy nie jest potrzebna jakaś stabilizacja).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE do samochdu...

Post autor: matek451 »

Te modemy USB z WiFi na pokładzie czyli E8372, E8278 startują i łączą od razu po załączeniu napięcia. Zasilanie przez 5V na USB i adapterze 12/5V do gniazdka zapalniczki. Nie mają akumulatora , posiadają TS9 jako złącza anten zewnętrznych.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE do samochdu...

Post autor: ja.michal »

matek451, dobre. :ok:
ODPOWIEDZ