Internet mobilny Golińsk jaki zestaw

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny Golińsk jaki zestaw

Post autor: matek451 »

Ten ostatni screen u ciebie ? To rewelacyjne parametry sygnału jak na te warunki. Speedtest np. http://www.speedtest.net/pl
marp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-02-01, 18:01

Re: Internet mobilny Golińsk jaki zestaw

Post autor: marp »

To prawie u mnie, trzeba niestety przejści ok. 250 m i wyjść na równy teren, gdzie "widać" bts. U mnie z dachu go nie widać bo zasłania pagórek i korony drzew ale sądzę, że antena może wzmocni odpowiednio sygnał.
Jaką antenę warto kupić aby pozwoliła na pracę z Orange i Play. Obecnie posiadam Orange (umowa jeszcze 3 m-ce) i jeśli byłby zadowalający sygnał to może bym został przy tym operatorze, jeśli będzie kiepsko to rozważę zmianę na Playa. Z tego powodu chciałbym sprzęt, który pasowałby do tych operatorów. Plusa odpuszczam.
Idealnie jeśli byłaby z jednym kablem , wiercenie 60 cm ściany z poniemieckiej cegły to nie bajka.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny Golińsk jaki zestaw

Post autor: matek451 »

Kable dwa bo to LTE a więc w MIMO2x2. Są dwie opcje na antenę. Pierwsza to szerokopasmowa na 800-2600MHz, zadziała z LTE1800NetWorks w Orange oraz na wszystkich pasmach LTE od Play. Druga pracująca w pasmie 1800-2600MHz, do LTE1800 Orange i LTE2600, LTE2100 i LTE1800 od Play i agregacji. LTE800 w Play ma największy zasięg ale te 5MHz pasma na nim sprawia ze działa z reguły wolno, dlatego w Play lepiej korzystać z wyższych pasm LTE.
ODPOWIEDZ