Internet lte na wsi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ArmenVanLasso

Internet lte na wsi

Post autor: ArmenVanLasso »

Witam. Ostatnio przeprowadziłem się Do Orzesza Zgoń i mam bardzo duży problem z zasięgiem internetu i gsm.
Mój operator to Play.
W niektórych miejscach łapie lte 800mhz, ale wystarczy zmienić trochę polożenie i czasami telefon przełącza się na H+ albo na roaming.
Na piętrze w pokoju przy oknie postawiłem router Huawei 5186s-22. Przy połączeniu na 1800mhz łapie kreskę zasięgu, ale prędkość internetu jest tragiczna. 2600 w ogóle nie łapie.
Mam do niego zakupioną antenę https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html na złączu sma(m) dokręcanym do anteny, na 10m kablu i uchwyt do anteny.
Przykreciłem ją do ściany na piętrze na balkonie, lecz poprawa jest niewielka, tyle, że da się połączyć do 2600mhz (zero kresek zasięgu i google bardzo wolno się wczytuje).
Na dachu jej nie zainstaluję, bo się boję, że spadnę.
Kupił bym maszt antenowy 3m, tylko czy to ma sens?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet lte na wsi

Post autor: matek451 »

Antena ustawiona na Orzesze czy na Gostyń? Na tym ostatnim brak LTE2600. Jakie parametry sygnału na E5186 na LTE2600, LTE2100 i LTE1800?
ArmenVanLasso

Re: Internet lte na wsi

Post autor: ArmenVanLasso »

Jutro wkleję jak to wygląda. Nie wiedziałem, że ona obsługuje też 2100. Myślałem, że to chodzi tylko o te dwa pasma :)
ODPOWIEDZ