Dobór sprzętu z LTE Plusa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
misiokk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-09, 21:48

Dobór sprzętu z LTE Plusa

Post autor: misiokk »

Pomóżcie coś wybrać do obsługi LTE Plusa.

Mam dom w górzystym terenie (Krzeszów k. Suchej Beskidzkiej). Ogólnie zasięg jedynie plusa, pozostałe sieci zero.

Transfery słabe ale i tak cud że są. Do nadajnika 6-7 km między górami (miejscowość Kocoń maszt bT22813 - sferia, plus, aero).

Dostępne pasma 800/900/1900. Najlepiej działa 800, 900 ledwo, 1900 mizernie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Raz lepiej a częściej raz gorzej.

Miałem B315 z Cyfrowego Polsatu + anteny zewnętrzne kierunkowe 16Bbi w układzie X-cros. Pytanie jaki modem kupić (ten muszę oddać) żeby bez sensu nie przepłacić (nie kupować czegoś co nic nie wniesie) ale też nie popełnić błędu.

Z góry dzięki za pomoc

Michał
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu z LTE Plusa

Post autor: matek451 »

Oczywiście wypisujesz bzdury jakoby zasięg był tylko w Plusie/CP. Na screenach masz na dodatek dość dobry sygnał na LTE1800aero2 z Koconia, nawet lepszy niż na LTE800Sferii, które i tak zaraz zgaśnie./ LTE1800 jest zapchane na maksa , niski SINR.LTE900aero2 to tak jak Sferia tylko 5MHz pasma, sygnał słaby ale lepszy SINR ale jak zgaśnie LTE800 to i tak się zatka I tyle w temacie Plusa. Najwyzszy czas przetestować konkurencję. Jakie to anteny?
misiokk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-09, 21:48

Re: Dobór sprzętu z LTE Plusa

Post autor: misiokk »

1. Aero, Sferia, Plus to jedno. Wszędzie Solorz i jak masz plus zawsze korzystasz. Więc nie jest to taka oczywista bzdura ...
2.Nie zgaśnie zaraz. Pozwolenie na ten maszt i zakres do 2025. Sprawdź.
3. Konkurencja tak, bardzo chętnie. Jak się pojawi...
4. Anten miałem już kilka od dookulnych przez kierunkowe. Kabel niskostratny 5m, antena coś koło tego http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=20& ... =0&rg=0&sg
4. Ze jest kiszka to wiem sam. Pytanie dotyczy modemu czy jest sens kupować droższy w tej sytuacji. Niestety gór nie przesunę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu z LTE Plusa

Post autor: matek451 »

. BTS Kocoń to maszt Plusa ale na nim wiszą też LTE1800NW i LTE800Orange , LTE800 T-mobile oraz na 3G ich UMTS900 i UMTS2100. Do tego Play z LTE1800 i LTE800 oraz 3G na UMTS900. Ze względu na ukształtowanie terenu stacje posiadają tylko dwa sektory wzdłuż doliny. Zgodnie z zawartym z UKE porozumieniem pozwolenia na LTE800Sferii wygasają za 3 tygodnie. Aero2 czyli Solorz nie zamierza póki co przedłużyć pozwolenia na kolejne lata, UKE żąda za nie ponad 1,7mld złotych czyli tyle ile średnio kosztowało 5MHz pasma w ostatniej aukcji UKE na podział pasma LTE800. W zamian za LTE800 Sferii Plus uruchomił 5MHz pasma na LTE900. Konkurencja już jest na wspomnianym maszcie w Koconiu. A co do anteny to korzystałeś z szajsu Signaflex, new-electric i jak go tam zwał. Opis ich produktów to jeden wielki stek bzdur a zysk wyssany z palca. W takiej lokalizacji kluczowy jest wybór optymalnego operatora i anteny, poprzedzony solidnymi testami.
misiokk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-09, 21:48

Re: Dobór sprzętu z LTE Plusa

Post autor: misiokk »

Wracając konkurencji - może na maszcie jest - do mnie nie dociera.
Co do anten były różne w tym cybertech ale to pewnie też szajs (BTW zdradź mi preferowana firmę to może spróbuje czego teraz używa elita ..)
Czyli mam perspektywę słabego 900 i jeszcze słabszego 1900. Wciąż pytam o modem ale z tego co widze pozostawienie b315 to optymalne rozwiązanie bo i tak nic więcej lepszym nie osiągnę.
ODPOWIEDZ