Jaki modem z routerem do pracy ciągłej, stabilnej

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
w_a_p
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-12-13, 08:33

Re: Jaki modem z routerem do pracy ciągłej, stabilnej

Post autor: w_a_p »

oj, jednak nie tak łatwo. pojawił się problem zmiany IP przy restarcie. Jak mi się zmieni IP to się znowu z zewnątrz nie dostanę.
Dla uściślenia - moje ogrzewanie to pompa ciepła z wifi podłączona do routera GSM.

Restart zasilania routera (opcja programator) powoduje ze połączenie dostaje inne IP. Czyli z zewnątrz się znowu nie połączę i d.zbita.
Opcja restartu połączenia internetowego w routerze nie powoduje zmiany IP. Czyli modem z funkcją restartu jednak będzie lepszy.

Czy jest jakaś opcja obejścia utraty IP przez połączenie przez zewnętrzny serwer?
Czy w tych routerach restart połączenia GSM nie spowoduje zmiany IP?

WR 921E - od 200 nowe
ZTE MF286 - od 280 pln
dovado pro 4g uzywka za ok 200 stówki
Huawei B593

Pzdr
wP
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaki modem z routerem do pracy ciągłej, stabilnej

Post autor: radius »

Pracowałem kilka lat w branży hydraulicznej. Instalowaliśmy też pompy ciepła, ale bladego pojęcia nie mam co Ty tam chcesz kontrolować skoro to się ustawia raz i ma działać.
Pytam o sterownik, bo część producentów, np. wspomniany wyżej Esterownik ma podgląd w chmurze i nie potrzeba stałego IP. Łączysz się z aplikacji lub przez stronę na podstawie ID urządzenia.
Zainstaluj tam coś w stylu RapsberyPi, użyj TeamViewer i podejrzysz sobie IP.
Ewentualnie kup taką ofertę gdzie jest stałe IP, np. jakąś radiówkę. Tu 1/1 Mbps w zupełności wystarczy.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
w_a_p
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-12-13, 08:33

Re: Jaki modem z routerem do pracy ciągłej, stabilnej

Post autor: w_a_p »

radius, dzięki ale to nie o to chodzi.
Klimatyzator ma po prostu wifi, muszę mieć do niego dostęp zdalny. To nie jest sterownik ogrzewania.
Wydaje się ze albo stale IP albo jakieś cuda z zewnętrznym serwerem VPN (do którego będzie zgłaszał się router z dynamicznego IP) i restart wieszającego się routera (programatorem). W tym sensie DWR116 może zostać, bo nowy/lepszy router nie rozwiąże problemu zmieniającego się IP.

Jakieś inne porady/sugestie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki modem z routerem do pracy ciągłej, stabilnej

Post autor: wojteks »

Wykupić u jakiegoś dostawcy (tego samego co obecny) usługę ze stałym IP? Bo teraz pewnie masz zmienne IP wykupione. Wtedy można router restartować ile się chce razy i zawsze będzie to samo IP.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
ansu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2017-11-01, 12:05
Lokalizacja: LSW

Re: Jaki modem z routerem do pracy ciągłej, stabilnej

Post autor: ansu »

To może zwróć się do producenta tego ogrzewania klimatyzacji czy co tam masz co proponuje.
Mam jeszcze urządzenia hewalex tam to sobie liczą za ekontrol modem EKO-LAN 280zł plus rocznie jakieś 50zł. NETTO
https://ekontrol.pl/pl/offer/
E3372h/mod Hilink, B525s-23a/mod, B535, zte mf286d
baryla
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-11, 13:52

Re: Jaki modem z routerem do pracy ciągłej, stabilnej

Post autor: baryla »

Przy zmiennym IP i tak będziesz się musiał zaprzyjaźnić z usługą ddns, niektóre routery/ urządzenia sieciowe obsługują ją natywnie, czasem trzeba kombinować.
Usługa polega mniej więcej na tym, że twoja sieć melduje się do serwera zewnętrznego co jakiś interwał czasu i spowiada że swojego obecnego ip. Ty łączysz się z tym serwerem który przekierowuje cię na twoją sieć.

Korzystam z tego przy monitoringu już chyba z 6 lat. Działa poprawnie.
ODPOWIEDZ