dobór routera LTE Tmobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
joeblackone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-12-14, 12:15

dobór routera LTE Tmobile

Post autor: joeblackone »

Dzień dobry

Chciałbym prosić o poradę dot. doboru routera z możliwością wyboru pasma LTE z sieci Tmobile.
Aktualnie posiadam router router huawei 593s-12 (z niemieckiej dystrybucji Tmobile) w którym tej opcji niestety nie ma (próbowałem w niego wgrywać inny soft niestety wyskakuje błąd) - ogólnie transfer danych mi wystarcza jest to okolo 20mbs w dwie strony natomiast mam problem z pingiem który jest na poziomie 80-90.
Budżet który jest w stanie na to przeznaczyć to maksymalnie 300-350 zł - czy byłby ktoś w stanie polecić jakiś model bez anteny zewnętrznej i z ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: dobór routera LTE Tmobile

Post autor: piotrzet »

Skąd wiesz, że wysoki ping to wina routera? Sprawdzałeś kartę w telefonie czy jak?
joeblackone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-12-14, 12:15

Re: dobór routera LTE Tmobile

Post autor: joeblackone »

nie napisalem ,że to jest wina routera a obstawiam raczej ,że obciążenia danego pasma - dlatego chciałbym zmienić router na taki z możliwością zmiany - a niestety się na tym totalnie nie znam i szukam pomocy

Poza godzinami szczytu ping spada do 20 co jest ok
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: dobór routera LTE Tmobile

Post autor: piotrzet »

Ale co ci da zmiana pasma? Są koło ciebie w ogóle inne? Korzystasz z LTE? Podaj lokalizację to w ogóle sprawdzimy czy jest sens zmieniać.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: dobór routera LTE Tmobile

Post autor: radius »

Jeśli dysponujesz telefonem z systemem Android to pobierz tę aplikację: https://play.google.com/store/apps/deta ... llinfolite i wstaw screenshot z zakładki Wskaźnik - oczywiście z włożoną kartą SIM T-Mobile.
Ps. Jeśli posiadasz telefon Samsung podaj jego symbol. I wstrzymaj się z powyższym testem.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
joeblackone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-12-14, 12:15

Re: dobór routera LTE Tmobile

Post autor: joeblackone »

To będzie coś takiego

Jest kilka masztów w około Warszawa włochy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: dobór routera LTE Tmobile

Post autor: matek451 »

A ten to akurat dostateczny sygnał na LTE2600 T-Mobile z BTS-a NetWorks Al. Jerozolimskie 200.
joeblackone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-12-14, 12:15

Re: dobór routera LTE Tmobile

Post autor: joeblackone »

No tak ale ping jest wysoki jak byl. Czy jest ktoś w stanie doradzić jakiś niedrogi router?
ODPOWIEDZ