Orange czy T-Mobile oraz jaki sprzęt?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LeszekP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-17, 23:43

Orange czy T-Mobile oraz jaki sprzęt?

Post autor: LeszekP »

Buduję dom, w którym niedługo zamieszkam. Przy działce mam pociągnięty światłowód, ale jest on obsługiwany przez lokalne firmy-kogucik, które nie mają za dobrych opinii i gdzie jest mowa o awariach i obciążeniach przynajmniej kilka razy w tygodniu. Chcę mieć alternatywę, bo na życie zarabiam w domu przy komputerze, więc muszę mieć pewny dostęp do internetu. Zastanawiam się nad LTE z Orange lub T-Mobile i chciałbym, abyście pomogli mi ocenić moją lokalizację względem nadajników i ich parametrów oraz pomogli dobrać odpowiedni sprzęt - router.

Moja lokalizacja: Suszec (woj. śląskie, powiat pszczyński), ulica Baranowicka 44.

Co do wymogów routera:
- z agregacją pasm
- z gniazdem RJ-45
- 802.11 ac
- 2,4 i 5 Ghz
- VPN
- możliwość podpięcia zewnętrznej anteny wystawionej na dach

Co do testów na miejscu to jutro mogę podjechać na miejsce i wykonać testy.
Mam aktualnie w posiadaniu kartę SIM do telefonu z Orange oraz z T-Mobile (Samsung J3)
Pytanie tylko czy zwykły speed test włączony w telefonie pokaże wiarygodne dane czy przetestować to w inny sposób?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
LeszekP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-17, 23:43

Re: Orange czy T-Mobile oraz jaki sprzęt?

Post autor: LeszekP »

Witam ponownie. Dzisiaj przeprowadziłem testy na aplikacji Network Cell Info oraz Speedtest. Wyniki poniżej.

Orange wraz ze speed testem na zewnątrz i wewnątrz domu (na zewnątrz ten mocniejszy)
orange1.png
orange2.png
orange3.png
orange4.png
T-Mobile wraz ze speed testem na zewnątrz i wewnątrz domu (na zewnątrz ten mocniejszy)
t-mobile1.png
t-mobile2.png
t-mobile3.png
t-mobile4.png
pitero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-18, 17:34

Re: Orange czy T-Mobile oraz jaki sprzęt?

Post autor: pitero »

Wygląda na to że łączysz się z btsem w Brzeźcach oddalonym o ok. 6 km.Spróbuj skierować się w stronę stacji PKP w Suszcu w odległości ok. 2 km.Wg uzyskiwanych prędkości wybór pada na Orange , ale zalecane są pomiary przy większym obciążeniu nadajników w godz. 17-21.Co do routera to głównie Huawei B525 , 715 , 618.
ODPOWIEDZ