Huawei B525s - prędkości po LAN przez switch

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
djseban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-17, 21:06

Huawei B525s - prędkości po LAN przez switch

Post autor: djseban »

Hejka,

już od jakiegoś czasu korzystam z internetu mobilnego T-mobile na B525s. Prędkości jakie osiągam są praktycznie maksymalne (60/15), jednak od początku mam problem z ustawieniem sieci LAN. Gdy korzystałem jeszcze z neostrady, całą sieć w domu oparłem na 3 routerach - modem stał w miejscu dość słabo "dostępnym bezprzewodowo", no i w celu rozszerzenia sygnału Wi-Fi był podpięty kablami do dwóch pozostałych routerów. Prędkości po LANie były książkowe, czyli standardowo 100Mbps. Gdy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> T-mobile okazało się, że router musi stać na strychu, żeby osiągnąć maksymalną prędkość po LTE. Od razu pociągnąłem ok. 30 metrów skrętki na drugi koniec strychu no i podłączyłem router, którego wcześniej używałem do rozszerzenia Wi-Fi z neo, jednak przez switcha (nieważne czy kabel czy Wi-Fi) maksymalne prędkości oscylowały w granicach 20Mbps. Gdy podłączałem się bezpośrednio przez kabel do B525s prędkości były maksymalne. Gdzieś doczytałem, że problem może być w tym, że B525s ma problemy ze 100Mbps i pomóc może kupienie drugiego routera ze switchem Gigabitowym, więc kupiłem Tendę AC10, jednak po kablu osiągałem ten sam rezultat.
Co do B525s, mam oczywiście wgrany mod firmware (w wersji 1.5, z podpiętego tematu). Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?
ODPOWIEDZ