Huawei B525 - sieć domowa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Huawei B525 - sieć domowa

Post autor: Hermogenes »

Połowa par jest wolna więc jak masz wolne lan'y to możesz dwa sprowadzić do gniazda.
Złączka 1 RJ-45 Pin Kolor przewodu RJ-45 Pin Złączka 2
RCV+ 1 biało-pomarańczowy 3 TRX +
RCV - 2 pomarańczowy 6 TRX -
TRX + 3 biało-zielony 1 RCV +
nieużywany 4 niebieski 7 nieużywany
nieużywany 5 bialo-niebieski 8 nieużywany
TRX - 6 zielony 2 RCV -
nieużywany 7 biało-brązowy 4 nieużywany
nieużywany 8 brązowy 5 nieużywany

poz Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B525 - sieć domowa

Post autor: wojteks »

Hermogenes pisze:Połowa par jest wolna więc jak masz wolne lan'y to możesz dwa sprowadzić do gniazda.
Złączka 1 RJ-45 Pin Kolor przewodu RJ-45 Pin Złączka 2
RCV+ 1 biało-pomarańczowy 3 TRX +
RCV - 2 pomarańczowy 6 TRX -
TRX + 3 biało-zielony 1 RCV +
nieużywany 4 niebieski 7 nieużywany
nieużywany 5 bialo-niebieski 8 nieużywany
TRX - 6 zielony 2 RCV -
nieużywany 7 biało-brązowy 4 nieużywany
nieużywany 8 brązowy 5 nieużywany

poz Hermogenes
Nie rozróżniasz przewodu prostego od krosowego dla którego podałeś opis. 99% sprzętu powinno być na kablach prostych, generalnie tylko połączenie komputer-komputer powinno być zrobione kablem krosowym, komputer-switch zawsze powinien być kabel prosty, tak samo powinny być okablowane gniazda. Na dziś wiele kart sieciowych sobie jednak z tym radzi.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B525 - sieć domowa

Post autor: wojteks »

pitrek29 pisze:To gniazdo Schneider Asfora 5e. A co do standardu to chciałbym je zrobić w B, bo tak już mam kable zarobione ;) A czy jest jakaś szansa, żeby z jednej skrętki podłączyć to gniazdo podwójne? Bo szczerze powiedziawszy jakoś nie mam pomysłu jak to ugryźć... Najwyżej jedno gniazdo zostanie nieaktywne ;)
Jeżeli według B to zamieniasz zielone z pomarańczowymi bo standard B to pomarańczowo-biały, pomarańczowy, zielono-biały, puste, puste, zielony, puste, puste

Jeżeli chcesz jedną skrętką puścić 2 gniazda to pierwsze zarabiasz tylko 2 pary (zielona i pomarańczowa wg standardu B) a drugie zarabiasz parami brązową i niebieską tylko musisz podjąć decyzję która będzie robiła za pomarańczową a która za zieloną i być konsekwentnym i staraj się nie rozplatać nadmiernie par, mają pozostać skręcone.
Nie pomagam na PW!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Huawei B525 - sieć domowa

Post autor: Hermogenes »

Tak podałem krosowy z myślą że będzie łączył router ze switchem przy [pomocy zwykłego kabla. Chociaż tak na prawdę chodziło o pokazanie które kolory i piny są wolne.
poz Hermogenes
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei B525 - sieć domowa

Post autor: krystianb »

pitrek29 pisze: czy jest jakaś szansa, żeby z jednej skrętki podłączyć to gniazdo podwójne?
Czasem nie potrzebujesz gigabitu? Do tego potrzebne jest 8 drutów. Na 100 można kombinować, bo tylko 2 par używa.

Miejsce kabli crosowych jest w muzeum, przy gigabicie Auto MDI-X jest obowiązkowe.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pitrek29
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-02, 17:21

Re: Huawei B525 - sieć domowa

Post autor: pitrek29 »

Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi ;) Na chwilę obecną wygląda do tak, że w obu częściach podpiąłem po jednym gnieździe i do tego testowo wrzuciłem starego Netgeara 10/100. Sieć śmiga, zasięg też całkiem niezły. I teraz jeszcze jedna prośba o Waszą pomoc; poszukuje jakiegoś routera gigabitowego tak jak sugerowaliście, do powiedzmy 300 PLN. Nie musi być jakiś wypasiony bo pewnie i tak skorzystam z 20% jego funkcji, ale nie chciałbym, żeby padł po miesiącu użytkowania :D Szczerze powiedziawszy, chciałbym, żeby był dwuzakresowy, z dobrym pokryciem zasięgu i funkcją sieci gościnnej ;) Znalazłem TP-LINK Wireless Archer C7, ASUS RT-AC1200G+ i D-LINK DIR-842 AC1200. Może ktoś poleci coś innego? Z góry dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ