Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nepomucenbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-12-17, 00:07

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: nepomucenbb »

Dzięki, nie za bardzo mam jak to zrobić. Rozumiem, że radzisz wymianę całości na inny sprzęt. Zaletą tego jest fakt, że to, co mam na dachu łączy się z "dołem" przez ethernet i jest to antena dookólna. Nie mam jak puścić kabla do anten zewnętrznych po tej ścieżce.
Przepraszam za laickie pytanie, ale podpowiedzcie proszę czy z powyższych danych wynika, że zasięg łapie dobry, czy kiepski.
Nie wiem jak czytać np. moc sygnału -78dBm czy -60dBm to wynik lepszy, czy gorszy? Jak z pozostałymi parametrami? Po prostu nie wiem czy problemem jest słaby zasięg, czy przeciążenie nadajnika. Bawiłem się trochę włączaniem / wyłączaniem pasm. Różnic wielkich brak.
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: BikeBarian »

SINR -8 dB
RSRP -109 dBm

RSRP i mniejszy tym lepiej a w twoim wypadku jesteś na granicy zasięgu.
SINR im wyższy tym lepiej..u ciebie jest tragiczny...

Możesz przerobić tego B2368 tak żeby nadal była skrętka na zewnątrz a do anten krótkie przewody 0.5m. Jutro wstawię zdjęcia z mojej przeróbki.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: Hermogenes »

[quote="BikeBarian"]SINR -8 dB
RSRP -109 dBm

RSRP i mniejszy tym lepiej a w twoim wypadku jesteś na granicy zasięgu.

Tu się pomyliłeś kolego parametr RSRP ma być najwyższy, zwróć uwagę iż jest on wartością ujemną, więc -109 dBm jest mniej od -100 dBm. Pozdrawiam Hermogenes
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: BikeBarian »

Zgadza się, pomyślałem o wartości bezwzględnej nie uwzględniając znaku minus...
nepomucenbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-12-17, 00:07

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: nepomucenbb »

Dzięki, te znaki minus właśnie powodowały u mnie niepewność. Czekam z wielką nadzieją na te zdjęcia przeróbki ODU.
nepomucenbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-12-17, 00:07

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: nepomucenbb »

zaktualizowałem soft na ten ze strony czeskiego Vodafone. Nie robiłem factory reset, więc hasło admina zostało moje. Różnic w działaniu nie zauważyłem, logo Play zostało zastąpione Huawei, no i interfejs w najlepszym wypadku po angielsku. Liczyłem, że limit DHCP zostanie zniesiony, ale nadal jest max 32szt. Trzeba będzie w pewnym czasie ogarnąć DHCP w inny sposób, chyba, że jednak pojawi się kolejna aktualizacja, która to załatwi.
@BikeBarian - podziwiam Twoją determinację i czas, jaki poświęciłeś na to wszystko. Podziel się owocami tych przeróbek. Samemu pewnie się tego nie podejmę, ale może znajdę jakiegoś speca, który by mi to przerobił.
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: BikeBarian »

Modyfikacja jest prosta bo trzeba tylko albo wydrukować sobie nowa obudowę albo w obecnej nawiercić otwory na gniazda panelowe N albo SMA. Mam to zrobione ale nie poskręcałem tego jeszcze bo walczę z antena paraboliczna na kominie żeby ten żagiel zamontować. Czekam tez na duplikat karty SIM z Play ale już 3 tygodnie mija odkąd powiedzieli ze w ciągu 5 dni wyślą...

https://drive.google.com/file/d/1KHjkBT ... sp=sharing
nepomucenbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-12-17, 00:07

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: nepomucenbb »

a gdyby tam zamiast 4 gniazd zrobić jedno, na jedną dodatkową antenę dookólną / kierunkową... ma to sens?
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: BikeBarian »

4 gniazda dałem dlatego ze to sprzęt MIMO 4x4 a ze mam dobry sygnał z BTS-a to chce sprawdzić czy ud ami się wykorzystać 4x4 MIMO. Możesz zamiast tego wyprowadzić tylko dwa gniazda (MIMO 2x2) i nie żadna dookolna antenę bo taka obecnie jest oryginalna tylko porządną kierunkowa podłączyć.
nepomucenbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-12-17, 00:07

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: nepomucenbb »

a jak po tej przeróbce zachowa się wbudowana antena dookólna? Będzie nadal działać?
O jedną sztukę pytałem z tego względu, że jak bym dał drugą antenę dookólną (lub kierunkową) z drugiej strony budynku, powinienem złapać nadajniki, które mi zasłania dach
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: BikeBarian »

Po przeróbce nie ma żadnych innych anten bo te dookolne idą precz. Zostawiam sobie tylko te co odpowiadają za pasma 1800-2600 w modulacji FDD.
bastek6
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-02, 19:39

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: bastek6 »

BikeBarian pisze:Po przeróbce nie ma żadnych innych anten bo te dookolne idą precz. Zostawiam sobie tylko te co odpowiadają za pasma 1800-2600 w modulacji FDD.
Możesz napisać jak się sprawuje teraz ten modem ? jakie anteny zastosowałeś ? parametry mocno się poprawiły ?
jurek224466
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-27, 08:18

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: jurek224466 »

Czy komuś udało się przetestować Huawei B2368 bez jednostki IDU z aktywnym zasilaczem 12V?
Zastanawiam się czy warto kombinować z konfiguracją IDU-Zasilacz POE- Access Point.
mistalova
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-12-01, 19:34

Re: Netbox 2 Huawei (B2368)jak to jest z tą agregacja pasm w tym urządzeniu

Post autor: mistalova »

Ja tak mam: ODU - Zasilacz POE - switch - AP.
Działa.
ODPOWIEDZ