tmobile b525, czy b529, a lokalizacja

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tabazior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-08-12, 22:10

tmobile b525, czy b529, a lokalizacja

Post autor: tabazior »

Witam, chcę kupić internet w tmobile bo stacjonarnego, ani światłowodu w mojej lokalizacji nie będzie może jeszcze przez najbliższe 20lat
Doradźcie, który sprzęt dobrać B525, czy B529, który lepszy byłby w mojej lokalizacji:
Ostrzeszów-Pustkowie 39
i jak dobrać potem do tego sprzętu antenę, gdyby zasięg okazał się słaby.
Z góry dziękuję za jakąś informację
pozdrawiam Norbert
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: tmobile b525, czy b529, a lokalizacja

Post autor: matek451 »

Podstawowe pytanie to czy został uruchomiony BTS Networks na pozwoleniu Orange przy Składowej 4 i jakie pasma działają na nim. Pozostałe dwa BTS-y raczej nie zapewnią ci satysfakcjonujących prędkości LTE w T-Mobile. Na Cichej 2 tylko LTE1800NW a na W.Polskiego 1 LTE1800NW i LTE800 T-mobile ale to wiesz od roku.
tabazior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-08-12, 22:10

Re: tmobile b525, czy b529, a lokalizacja

Post autor: tabazior »

W tej chwili mam tmobile na kartę i huawei E5372, jeszcze z logiem Plusa i postawiony na oknie bez anteny i nawet jakoś ten net śmiga, łączy się w LTE. Speed test pokazuje ok 14Mb/s download i ok 6Mb/s upload - internetu nie używam do gier, jedynie co nieraz potrzebuję to jakiś filmik obejrzeć na tv z youtube, ale jakoś sobie radzi ten tmobile. Prawdopodobnie uruchomili coś bo jeszcze na koniec tamtego roku na speed teście było ok D-5Mb/s/U-2Mb/s.
Teraz jednak wolałbym coś na abonament niż co m-c doładowywać tmobila, mieć ograniczony limit, no i trochę lepszy router + anteny. Ale nie jestem w stanie sprawdzić z jakim BTS-em się łączę, programy do Huawei na tą moją "zabawkę" nie działają. Kiedyś tmobile dawało b529 za 99zł i za 1 zł teraz za 199, a b529 jest tańszy, ale nie wiem który jest lepszy, do którego potem lepsze anteny, jak już posprawdzam z jakim BTSem się łączę.
Pozdrawiam
Norbert
PS. Jedyna rzecz która mnie jeszcze w tej mojej zabawce irytuje, że co jakiś czas muszę wyłączyć i włączyć WiFi, pewnie jak kupował na allegro to jakiś odrzut ten huaweii - ale na początek za tanie pieniądze mogłem sobie zobaczyć, czy w ogóle jakiś internet do mnie dotrze.
Prosiłbym o jakąś odpowiedź, potem pobawię się z jakim BTSem się łącze i poproszę o dobór anteny
A tak ogólnie to na tej Składowej to jakiej sieci jest BTS?, bo jestem skłonny do kupna innego operatora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: tmobile b525, czy b529, a lokalizacja

Post autor: matek451 »

Zrób test na telefonie LTE z Android i aplikacją Network Cell info na zewnątrz i pokaż screena z zakładki, DANE lub WSKAŹNIK, do tego speedtest DL/UL. Skladowa to BTS NetWorks na pozwoleniu Orange, zapewnia też zasięg w T-mobile. W Ostrzeszowie stawiam ze to Play będzie najszybszy, na BTS-ie Przemysłowa 7 ma 4 pasma LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800.
tabazior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-08-12, 22:10

Re: tmobile b525, czy b529, a lokalizacja

Post autor: tabazior »

To muszę kupić jakiś starter playa, choć bardziej jestem skłonny do tmobile, zobaczę na tych 2 sieciach porobię zrzuty i odezwę się, ale to raczej po 2 weekendzie, bo teraz mogę nie mieć czasu na to., Odezwę się do Ciebie, na razie dzięki za info. Norbert
ODPOWIEDZ