jaki sprzet przy mojej lokalizacji?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bravoooo00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-21, 21:35

jaki sprzet przy mojej lokalizacji?

Post autor: bravoooo00 »

Witam,

posiadam internet w plusie, a moj stary, 8letni modem LTE juz przestaje dzialac.
Chce zakupic nowy modem ew. router.
Internet w plusie mam jakies 8 lat i z roku na rok dziala gorzej (coraz wiecej uzytkownikow, moze tez przestarzaly sprzet?).
Obecnie umowe mam na czas nieokreslony.
Prosze o doradztwo w sprawie nowego sprzetu ewentualnie jakiejs innej mozliwosci z siecia.
Osobiscie myslalem nad zakupem E3372/E3372h?
Moja lokalizacja 53°01'49.3"N 18°44'17.7"E
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki sprzet przy mojej lokalizacji?

Post autor: matek451 »

Pomysł z tych poronionych. Kto dziś kupuje modem USB? W Plusie jedyna szansa na lepsze prędkości to pewnie LTE2600 z BTS-a grębocka 39. na nim tez LTE1800aero2 i LTe900 aero2 i agregacja pasm LTE. Należy sprawdzić te pasma LTE po kolei, minimum to router z agregacją 2 pasm LTE, np. B525 i testy na nim tych pasm w Plusie za pomocą HManagera i speedtesty na kazdym. Osobiście na cuda z Plusa bym nie liczył, wiadomo to pseudo lider LTE a jego internet to w większości lokalizacji uryna. W tej lokalizacji najlepsza infrastrukturę ma Play z kilkoma BTs-ami z kompletem 4 pasm LTe. trzeba by też sprawdzić T-Mobile, w Lubiczu Górnym ma BTs z wlasnym LTE2100, LTE1800 i LTE800.
bravoooo00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-21, 21:35

Re: jaki sprzet przy mojej lokalizacji?

Post autor: bravoooo00 »

Wielkie dzieki za odpowiedz.
Szczerze mowiac jestem slabo zorientowany w sieciach i zastanawiam sie dlaczego usb byloby zlym wyborem.
Czy bedzie oczuwalna roznica w komforcie uzytkowania po zakupie takiego routera? Potrafi wyciagnac lepszy sygnal nawet gdy nadajnik jest obciazony?
Patrzac na moje osobiste doswiadczenia jeszcze pare lat temu na modemie USB, gdy w plusie byly limity po 30/60GB mialem pingi w okolicy 40-60, internet byl mega szybki, a teraz jest coraz mniej stabilnie.
Jestem klientem virgin mobile i zdarza sie, ze przekladalem karte virgin do modemu wtedy dziala calkiem dobrze.
Obecnie w plusie place 20zl/mies i mam internet 'bezlimitu', a nie chcialbym przechodzic do innej sieci, badz kupowac czegos drogiego, bo moge wkrotce sie przeprowadzic, a wtedy sprzet za 400zl nie bedzie mi specjalnie potrzebny. Chociaz gdybym byl pewien, ze bedzie dzialac duzo lepiej to pewnie kupilbym ten router.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki sprzet przy mojej lokalizacji?

Post autor: matek451 »

Nie ma czegoś takiego jak internet w Plusie bez limitu, co to za oferta za 20 zł? Jakie masz DL/UL wieczorem w Plusie ?
bravoooo00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-21, 21:35

Re: jaki sprzet przy mojej lokalizacji?

Post autor: bravoooo00 »

Oferta utrzymaniowa dla stalych klientow.
Obecnie nie ma mnie w domu wiec nie moge sprawdzic dokladnie, ale pamietam jak pobieralo mi po 50-300kb/s i to nie byl lejek, a upload byl zawsze lepszy. W czasach, gdy byly jeszcze limity balem sie youtube uruchamiac, bo od razu caly film w fullhd buforowalo.

ed. przypomnialo mi sie 0,97/2mb ~ cos takiego na ogol wieczorem bylo
ODPOWIEDZ