Zestaw do samochodu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Zestaw do samochodu

Post autor: jevgienij »

Temat raczej mało popularny, tak jak wybór sprzętu na rynku.

Dużo jeżdżę samochodem (bus) i korzystam z internetu w telefonie do np. słuchania radia internetowego, które lubi się zaciąć. Chciałbym trochę poprawić te warunki czyli zastosować jakąś zewnętrzną antenę, ale nie bezpośrednio do telefonu, więc pewnie potrzebne będzie jakieś MiFi. Zgodnie ze specyfiką warunków w jakich to ma działać, czyli samochód w ruchu, takie opcje jak wymuszanie konkretnych pasm nie byłyby nawet potrzebne. Agregacja też nie jest potrzebna, bo nie zamierzam tym zestawem pobierać dużych plików. O ile z wyborem MiFi pewnie bym sobie sam poradził, to w temacie anten zewnętrznych już nie. Jak widzę te wszystkie wynalazki z 5m przewodem RG174 to mi się nie dobrze robi. Obliczyłem sobie, że nawet jakbym zastosował lepszy przewód - RG316, to i tak na każdym metrze w paśmie 2600 traciłbym 1,5dB. Czy na rynku jest w ogóle jakaś sensowna dookólna samochodowa antena LTE?
ODPOWIEDZ