Internet PLAY jaki router i antena 2019

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Q4you
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-27, 17:48

Internet PLAY jaki router i antena 2019

Post autor: Q4you »

Witam mieszkam w miejscowości Kletnia niedaleko Radomsko.
Od mojego domu ok 2km stoi nadajnik w lini prostej z PLAY. Chciałbym zakupić jakiś konkretny router z antena dualna lub jakaś która wyciągnie jak największa prędkość.
Dodam ze szwagier mieszka kilka km dalej i dostał od play w standardzie router i antenę ale ona działa na przewodzie rj45 maksymalnie do 15m wiec to jakaś pomyłka.
Porozprowadzane ma kable po domu i po podłączenie nie działa sieć dalej :/
Ok wracając do mnie antenę z play sprawdzałem i pasmo ma na LTE 1800/2600 sprawdzę to jeszcze dokładniej ale raczej <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font>. Przestrzeń mam otwarta do nadajnika wiec go widzę.
Co polecacie, bo kończy mi się niebawem umowa a nie wydaje mi się żeby play miało coś konkretnego.
Aha i czy jak wezmę sama umowę od nich bez urządzenia to zadziała mi karta od nich na własnym zakupionym sprzęcie ??
Pozdrawiam
Q4you
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-27, 17:48

Re: Internet PLAY jaki router i antena 2019

Post autor: Q4you »

Zapomniałem dodać przepraszam.
W domu mam w ścianach przewody rj45 z góry na dół ok 10m i jeden kabel koncentryczny z podwójna osłona.
Chciałbym internet z anteny dać na strych a potem rozprowadzić to po domu kablami rj45 na poszczególne routery czyli router góra i router dół lub do gniazdek internetowych które będą wpięte w któryś router
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet PLAY jaki router i antena 2019

Post autor: matek451 »

Na BTS-ie Play Kletnia działają wszystkie 4 pasma LTE i agregacja. Zrób testy na zewnątrz na telefonie z android i aplikacją Network cell Info, pokaż zakładkę WSKAŹNIK, zrób speedtest DL/UL, pokaż wynik. Jaki zewnętrzny punkt dostępowy LTE ma szwagier, B2368 czy WF830. Optymalny sprzęt to router z 3CC CA czyli B715 i do niego antena Dual LTe1800-2600MHz z Cybertecha, kable maksimum 10m .
ODPOWIEDZ