T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich!

Zakupiłem usługę internetu Magenta biznes L w T-mobile (prędkość do 60 mb i 2 karty bez rutera). Jedna karta z mniejszą prędkością powędrowała do radia w samochodzie a z drugiej chciałbym wycisnąć coś więcej niż oferuje mój internet w netii (10 mb). Mimo iż kabel światłowodowy został położony pod samą bramą ok 2 lata temu, to do dnia dzisiejszego nie ma szans na podłączenie do domu.
Usługę w t-mobile zakupiłem bez sprzętu ze względu na to, że jest on zwyczajnie drogi (200 netto na start + 24x 20 netto = 836,4 brutto do zapłaty) i nie koniecznie musi być dobry w moim przypadku. Poczytałem trochę na temat agregacji, sprawdzania bts itd, itp. Pożyczyłem od znajomego ruter Huawei B315 ale okazało się, że hmanager nie pokazuje mi do którego BTSa jestem podłączony. Mimo to wymuszałem poszczególne pasm i wyniki wyglądały następująco ( pasmo / Down / Up / Ping ):
800 = 5,2 / 15.9 / 42
1800= 6,2 / 18,7 / 43
2100= 7/19 / 46
2600 7,5 / 21,1 / 34
Wszystko ok 19:30 do 20:30
Jak widać download bardzo słaby dlatego wpadłem na pomysł włożenia karty do mojego starego galaxy S7Edge i wykorzystanie go jako rutera.
Tutaj bardzo mocno się zdziwiłem ponieważ download na speedtest utrzymywał się na poziomie 50 / 60 Mbit a ok północy przekraczał 120 mbit (ciekawe bo mam limit do 60 Mbit prędkości). Networ cell info pokazuje mi, że telefon się łączy z LTE+ BTS 181039 i sygnał -94 dBm (to chyba na granicy LTE). BTS jest w Błoniu w mazowieckim ul. Grodziska 15 (komin dawnych ZMP Mera-Błonie a mieszkam na ul Nowakowskiego na przeciwko domu bankietowego.
Panowie koledzy tutaj moja wiedza się wyczerpuje a zerowe doświadczenie z LTE nie pozwala na kupno odpowiedniego rutera i ewentualnej anteny.
W pierwszy dzień pobrałem ok 100 gb aktualizacji na Xbox i ps4 więc przydałaby się prędkość bliżej 60 Mbit niż dalej a jeśli telefon przy tak słabym sygnale daje radę ok 50-60 Mbit to ufam, że można przenieść to na jakiś ruter+antena.

Pomoże ktoś? Nie mam możliwości pożyczenia innego rutera. Pomoże ktoś?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: matek451 »

Błonie po modernizacji sieci NetWorks więc 4 pasma LTE T-mobile, router B715 z 3 CC CA. Pokaż parametry sygnału z Network Cell Info na S7 w domu, screen z zakładki WSKAŹNIK. Taki sam BTS jest też na Kilińskiego 2.
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Wrzucam screen z S7.
Twoja odpowiedź odrobinę podniosła mnie na duchu za co dziękuję.
H B715 akurat ktoś wystawił na znanym portalu aukcyjnym więc wezmę pod uwagę ale chciałbym zapytać o jakąś alternatywę. Czy polecisz coś jeszcze i czy można agregować 4 pasma i czy są takie rutery? Absolutnie nie chodzi o oszczędzanie ale o to aby specjalnie nie wydać więcej niż warto.

Dzięki :ok:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: matek451 »

Tym razem to ten sam BTS ale agregacja z LTE1800 jako pasmo podstawowe i do niego pewnie inne. Na LTE1800 sygnał dostateczny. Ogólnie B715 to optymalny wybór i na nim agregacja LTE2600+2100+1800 ,na LTE2600 w domu pewnie gorszy sygnał. Ale po zakupie B715 przetestujesz wszystkie pasma i agregacje i na tej podstawie podejmiesz decyzję o antenie. Cena około 500 zł za B715 z Play rozsądna.
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

W zasadzie 3 najlepsze prędkości występowały na 2600, 2100 i 1800. Nie spodziewałem się, że będę mógł połączyć te 3 pasma. Czytałem wcześniej o b529 ale tam jako 3 opcja zawsze było 800.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc! Kupuję B715 i odezwę się w temacie jakie na nim prędkości i ewentualnie będę prosił jeszcze o pomoc przy wyborze anteny.

Dobrego dnia!!!
BikeBarian

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: BikeBarian »

Z anten to nic innego jak Cybertech 1800 - 2600 bo on najlepiej działa w agregacji 3 najwyższych pasm.

https://www.cybertech.com.pl/k65,anteny ... 00mhz.html
Stefan1926
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-18, 13:56

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Stefan1926 »

Patryk388 pisze:Nie mam możliwości pożyczenia innego rutera. Pomoże ktoś?
Zacznij od szukania roUtera (wymowa: roŁter), to może będziesz miał większe szczęście.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: matek451 »

Up.Wpis niewątpliwie odkrywczy. Nie zauważyleś że "rołter "już wybrany?
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Wczoraj wieczorem skoczyłem do Warszawy i kupiłem B715 za 550 zł. Po zamontowaniu karty i bez żadnych zmian w ustawieniach rutera udało mi się osiągnąć prędkości rzędu 80D i 25U otaz pind od 16 do 22. Na chwilę obecną jestem więcej jak zadowolony!
Sprawdzę dzisiaj poszczególne agregacje i dam znać.

Jeszcze raz dziękuję za bardzo dobrą sugestię przy wyborze!
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Myślę, że dobieranie sprzętu powoli dobiega do końca. Ruter i antena wybrane i pozostaje tylko kwesta przewodu, końcówek ( nie mam pojęcia czym się różnią te proponowane w linku:

Kod: Zaznacz cały

https://www.cybertech.com.pl/k65,anteny-lte-umts-gsm-anteny-lte-4g-1800-2600mhz.html
.
Podpowiedzcie jeszcze +/- na jakiej wysokości montować antenę, jakiej długości max kabel, czy jakiegoś konkretnego producenta i te końcówki :gwiazdki:

Dzięki
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: nefczibaku »

Do Twojego routera końcówki SMA, wystarcza na kablu. Długość kabla max 10 m, im krótsze tym lepsze. Antena chyba nigdy nie wisi za wysoko...
Weź to co oferuje Cybertech i wystarczy.
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Wszystko jasne!
Zatem składam zamówienie i podzielę się wynikami a osoby, które mi pomogły proszę o sprawdzenie PW.

Pozdrawiam
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Witam ponownie!
Aby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj.
Otóż po montażu anteny w godzinach maksymalnego obciążenia speed testy pokazywały minimalnie 80-90 Mbit D i 30 Mbit U postanowiłem zmienić ofertę z Magenta L na Magenta VIP. Poszedłem do punktu obsługi klienta i bardzo sympatyczna obsługa pomogła mi załatwić migrację przed upływem trzech miesięcy i oto od 10.04 jestem posiadaczem opcji magenta vip. Niestety pojawił się problem, z którym nie mogę sobie poradzić a według infolinii wszystko jest ok.
Speedtesty w godzinach szczytu pokazują ok 80-90 Mbit ale pobieranie jest obcinane do prędkości 60 Mbit. Według działu technicznego tak ma być, według punktu obsługi klienta internet powinien mieć taką prędkość jaką pokazują speedtesty.
Do testu podłączyłem lapka z dyskiem SSD do routera przez kabel, zainstalowałem IDM i znalazłem krótki film na YT w 4k i HDR o wadze 1GB.
Nie ma znaczenia godzina pobierania ( rano 150 Mbit - pobiera 60Mbit, wieczorem 80-90 Mbit - pobiera 60 Mbit.
Dodam, że migracja miała miejsce w trakcie okresu rozliczeniowego ale t-mobile twierdzi, że vip działa dokładnie od 10.04.

Czy jesteście w stanie coś podpowiedzieć jak ugryźć temat? Może ktoś dokonywał takiej migracji i miał podobny problem, który się udało rozwiązać?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: matek451 »

Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Nie widzę tutaj ani słowa, że Magenta VIP ma działać do 60Mbit
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: wojteks »

To zrób inny test, zacznij pobierać kilka plików równocześnie, przykładowo coś z YT i torrentem jakąś dystrybucję linuxa (niestety torrnety też wysyłają) i zobacz czy osiągniesz prędkości podobne do speedtestów. Pobieranie jednego pliku w jednym wątku nie zawsze jest wiarygodne.
Nie pomagam na PW!
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Przy pobieraniu jednego, dwóch a nawet 4 plików prędkość zatrzymuje się w sumie na 60 Mbitach. Jestem przekonany, że t-mobile obcina prędkość mimo, że twierdzą inaczej.
Poprosili mnie o informację z jaką prędkością udostępnia YT w celu wyeliminowania słabego transferu po stronie serwera ale nie mogę znaleźć żadnych informacji:/
Ogolnie zrobił się delikatny śmietnik i mam wrażenie, że nikt nic nie wie i nie umie (tmobile). :kwasny:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: onken »

Przecież w umowie masz że do 60 Mb/s więc w czym problem ??

Masz w końcu wersję L czy VIP ?

W temacie pisałeś że masz wersję L

Potem że migrowalem do VIP ale.widac że lejek z L pozostał.

Ot cały bałagan w T-Mobile....

Ps.
Było brać starsze oferty :)
bez limitow prędkości czy ilości danych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Migrowałem do opcji vip ale banda "specjalistów" twierdzi, że lejek został wyłączony i speedtest nie pokazuje faktycznej prędkości. Prawdziwą prędkością jest fakryczne pobieranie....
Idzie zwariować. Dzisiaj będę miał drugą kartę z LTE więc skonfrontuje te bzdury.

Czy znacie może jakiś serwis typu rapidshare, który pyszcza dane szybciej niż 60Mbit i jest to oficjalna informacja?
Muszę mieć pewniaka, że dane idą szybciej i tylko taki argument akceptuje dział techniczny:( przy reklamacji...
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: nefczibaku »

sprawdź priv
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: tomekwwa »

Wygeneruj sobie link do Windows 10 z serwera Microsoftu, ja tam ciągne 300 Mbps.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: tired »

Patryk388
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-06, 16:38

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: Patryk388 »

Ok. Sprawdzę na 100%
Dzięki za priv.
Dzisiaj nawiercone otwory na kominie. Jutro zamontuję antenę i ją poprawnie ustawię i będzie wszystko jasne.
Dziękuję!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: wojteks »

Patryk388 pisze:Dzisiaj nawiercone otwory na kominie
Wiercenie w kominie to zło, no ale to Twój komin.
Nie pomagam na PW!
michalbak
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-04-25, 17:03

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: michalbak »

Cześć, mam podobny problem. Oferta na 60mbps, a prędkość obcięta na 20mbps. Na speedtest.net działa niby elegancko, a na fast.com widać ładnie działanie lejka. Na start leci pod 80mbps, po czym stabilizuje się na 20mbps. Na infolini mówią, że nie ma lejka, a fizycznie mam..
Udało Ci się rozwiązać ten problem?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile magenta biznes L (jaki ruter, antena)

Post autor: onken »

fast.com to test Netflixa.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ