Router LTE z szybkim reconnectem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yoyek
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-11-20, 10:26

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: yoyek »

https://pypi.org/project/huawei-lte-api/

Przykladowy skrypt do reconnectu (zmany dataswitcha):

Kod: Zaznacz cały

import sys
import time
from huawei_lte_api.Client import Client
from huawei_lte_api.AuthorizedConnection import AuthorizedConnection
from huawei_lte_api.Connection import Connection
from huawei_lte_api.ApiGroup import ApiGroup

connection = AuthorizedConnection('http://XXX:[email protected]/')

client = Client(connection)

#sprawdza dataswitch
print(client.dial_up.mobile_dataswitch())

#rozlacza
print(client.dial_up.set_mobile_dataswitch(0))

#czeka 2s
time.sleep(2)
 
#sprawdza dataswitch
print(client.dial_up.mobile_dataswitch())

#laczy
print(client.dial_up.set_mobile_dataswitch(1))

#czeka 2s
time.sleep(2)

#sprawdza dataswitch
print(client.dial_up.mobile_dataswitch())

print(client.user.logout())
To oczywiście jest "ubrane" w bashowy skrypt, który sobie tym zarządza, robi pingi, reconnecty, rebooty.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: Gasol »

radius pisze: [...]
Tu na ten moment w zupełności wystarczy router 2CA, np. Huawei B525, który według tego portalu: https://www.4gltemall.com/huawei-b525-4 ... outer.html agreguje B3+B8
[...]
Kupiłem B525 w wersji Plus, egzemplarz nowy. No i niestety mam problem. Okazuje się, że B525 przy agregacji 900/1800MHz jest zaskakująco wolny - w porównaniu do telefonu Samsung A3 2017. Porównanie robiłem używając speedtestu i wymuszając połączenie z tym samym serwerem. Na B525 mam DL ok. 20Mbps, UL bardzo podobny ok.19Mbps. Natomiast na telefonie DL jest zdecydowanie szybszy, bo ponad 60Mbps, a czasami nawet do 100Mbps. Urządzenia w czasie testu były obok siebie. Agregacja B3+B8 na B525 wg HManagera zainstalowanego na telefonie jest rozpoznawana poprawnie. Na 100% nie ma innych pasm w pobliżu. Wymuszanie 900MHz, jak i 1800MHz na B525 daje w sumie podobny rezultat jak agregacja. SINR na B525 to 25dB, RSRP -89dBm, RSRQ -9dB, RSSI -59dBm. Sygnał na B525 więc raczej OK (bez anteny zewnętrznej).

Czy ktoś mógłby to skomentować? Coś nie tak z tym B525?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: radius »

Wstaw proszę screen z MENU serwisowego Samsunga dostępnego pod kombinacją klawiszy *#0000#
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: Gasol »

Niestety, w tym modelu nie działa *#0000# ....
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: radius »

Przepraszam, mój błąd. Oczywiście ma być *#0011#
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: Gasol »

Dzięki, wrzucę screenshot jutro, bo teraz sytuacja jest taka, że wyniki z routera i telefonu są podobne. Wygląda to tak, jakby telefon przy mniejszym obciążeniu BTSa (w godzinach porannych BTS jest w dni powszednie pewnie pusty) wyciągał wyższe prędkości transmisji. Poobserwuję to sobie, zrobię podsumowanie i wrzucę to do wątku. Czy to nie jest jakiś problem z wewnętrzną wydajnością B525... Patrzyłem, czy nie mam jakiejś dziwnej opcji ustawionej, która by mogła spowalniać router, ale nic mi się nie rzuciło w oczy. Tak jakby router się nasycał i nie dawał już rady przesyłać większej ilości danych. Mam PC podłączony kablem, ale próbowałem też WiFi i nie było zmiany. Jest jeszcze możliwość, że na abonamencie, który wykorzystuję w routerze jest jakiś lejek. Jeszcze spróbuję przełożyć karty między telefonem i B525. Niby LTE bez limitu, ale coś pamiętam, że po wykorzystaniu paczki z abonamentu miało być jakieś spowolnienie (czuję, że to może być przyczyna, czyli trzeba sprawdzić umowę).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: matek451 »

Kiepski żart, nie ma i nigdy nie było czegoś takiego jak LTE bez limitu w Plusie, tu rządzi FUP czyli widzi mi sie operatora. Pierwszy lejek 20Mb/s po pakiecie podstawowym, wkrótce 5Mb/s a skończy się pewnie na 0,5Mb/s po około 150-200GB, choć i lejek 32Kb/s jest niewykluczony. Plus daje lejki jak chce i kiedy chce.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: Gasol »

>Plus daje lejki jak chce i kiedy chce.

Moje podejrzenie było słuszne, na pewno jest u mnie lejek włączony. Wysłałem reklamację do Plusa i poprosiłem o sprecyzowanie, kiedy i jaki lejek jest zakładany. Jak dostanę odpowiedź, to ją tu zamieszczę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: onken »

Żebyś się nie zdziwił "doprecyzowania" ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: Gasol »

onken pisze:Żebyś się nie zdziwił "doprecyzowania" ;)
Miałeś rację, niczego się nie dowiedziałem, otrzymałem tylko powtarzające się wymijające odpowiedzi.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: -niXon- »

drąż temat, muszą to jakoś sprecyzować klientowi, jak to działa..
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Router LTE z szybkim reconnectem

Post autor: Gasol »

Hej, dzisiaj dowiedziałem się w czasie rozmowy z Działem Wsparcia Technicznego Plusa, że po trzykrotnym przekroczeniu podstawowego limitu danych następuje spowolnienie transmisji do minimalnej gwarantowanej prędkości, czyli do ok. 32kbps. Zawsze to jakaś informacja, lepsza niż ta, którą standardowo wciskają w Dziale Obsługi Klienta, że 'nie wiedzą'. W tym miesiącu po raz pierwszy udało mi się załapać na ten minimalny lejek, na co wpływ mieli goście ze smartfonami w domu i przebudowa BTSa (mam agregację 900+1800+2600, jest lux jak na moje wiejskie warunki, ale czekam na światłowód z nadzieją, że nie będę więcej myślał, czy mi dzieci pożarły limit Internetu;-)).
ODPOWIEDZ