Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: napster4life »

Witam, moja sytuacja wygląda tak, że chciałbym polepszyć jakość mojego internetu w domu. Aktualnie posiadam modem e3372h-153, którego chcę już się pozbyć (niestety moja walka z softem do tego modemu w tym momencie się kończy, wolę zainwestować w coś lepszego i nie mieć z tym tylu problemów). Sytuacja na obecną chwile wygląda tak, że mieszkam w miejscowości o nazwie Brzozówka. Niedaleko ode mnie (w sąsiedniej miejscowości) jest nadajnik Orange/Tmobile/NetWorks! - w załączniku dodam jak sytuacja wygląda na mapie. Na mapach google pokazuje, że droga dzieląca mnie do tego nadajnika to w linii prostej 1.4 km. Co do wyboru samego internetu to na tę chwilę na 100 procent będzie to Orange na kartę, później zobaczę jak wygląda sytuacja z abonamentem w Tmobile, bo jak na tę chwilę to Orange po prostu wychodzi mi taniej.

Dodam też link do btsearch: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 35&zoom=15
Względem załącznika - Czarne kółko to mój dom oczywiście, po lewej stronie u góry jest nadajnik.

Otóż jaki router powinienem wybrać aby było to dla mnie najkorzystniejsze? Mogę przeznaczyc z czystym sumieniem na obecną chwilę około 500-600 zł na router. Widziałem, że kiedyś był polecany B715 w tej kwocie ale czy u mnie by pasował? I czy warto dopłacić więcej na jakiś inny, droższy ale też lepszy modem?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: matek451 »

A robiłeś jakieś testy Orange z tego BTS-a? Na nim 3 pasma LTE2600, LTE1800 i LTE800. Zrób test na zewnątrz a potem w domu na telefonie Android z aplikacją Network Cell Info i wieczorny speedtest. Pokaż screeny z NCI( WSKAŹNIK) i DL/UL. Powtórz test w domu. JeśliE3372 HiLink to możesz spróbować wymusić na nim po kolei te pasma LTE i sprawdzić jak działają. do 3 CC CA LTE2600+1800+800 moze być B715, jeśli 2 CC CA LTE2600+1800 to B525.
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: napster4life »

Ok, tylko test zrobić po prostu przed domem czy jechać tam i zrobić pod nadajnikiem? Co do screenów to lekko po 19stej wrzucę po drugim teście.

Co do modemu teraźniejszego niestety nie mogę tego zrobić, ponieważ wgranie modowanego softu nie może się na nim odbyć. Po prostu jest to wina komputera, bo cały czas mam problem, który miała już spora część użytkowników tutaj i jest to problem nierozwiązany. Dlatego wolę po prostu kupić inny, lepszy modem.
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: napster4life »

Nie mogę edytować postu na telefonie więc dodam: Nie wiem czy to jakiś bug apki czy coś ale gdy jestem pod nadajnikiem pokazuje mi, że jest podobno jakiś nadajnik w okolicach Cybulic i że to z nim się łączy telefon. Załączam screena z mapki
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: dzejk »

mapka z tego programu od zawsze przekłamuje
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: matek451 »

LTE2600 z BTS-a Sowia Wola, jak wypadł speedtest?
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: napster4life »

Wybacz, nie wrzuciłem wcześniej. Na serwerze Orange Polska SA wynik speed testu w załączniku.
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: napster4life »

Okej, wielki update.
Zrobiłem kilkanaście testów i już objaśniam o co chodzi. Obramówki na screenach - czerwone to Orange a zielone Tmobile.
Pierwsze trzy screeny to wyniki NCI, dom, przed domem, nadajnik (podpisane na screenach).
Dalej są testy karty Orange oraz Tmobile na dwóch serwerach: Orange S.A (Warszawa) i Tmobile S.A (Warszawa) czyli razem po dwa testy na daną kartę w kolejności jak wyżej czyli dom, przed domem, nadajnik.
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: napster4life »

Część dalsza (muszę w drugim poście bo jest limit załączników) - ostatnie dwa screenshoty z tamtego postu to Orange pod domem, tutaj zaczyna sie Tmobile pod domem i kończy na nadajniku.
Co teraz?
napster4life
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-10-11, 08:07

Re: Potrzebna pomoc w doborze routeru LTE

Post autor: napster4life »

Czyli co, kupienie B715 będzie opłacalne? Czy kupić antenę? Bo zrobiłem wszystkie testy i nie wiem co teraz.
ODPOWIEDZ