huawei b525 jako repeater?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

huawei b525 jako repeater?

Post autor: mazur-dsf »

Cześć,
dotychczas używałem routera HUAWEI b525 od T-mobile z kartą sim jako modemu LTE z wifi (czyli standardowo) jednak w przyszłym tyg mam mieć podłączony internet światłowodowy - kabel w rogu domu na parterze. Do światłowodu dostanę router wifi Dasan H660GM.
I tu mam pytanie.

Czy można użyć tego Huaweia od tmobila jako repeater? :?

Dom jest dość spory i chciałbym sobie polepszyć zasięg w drugim końcu. Chciałbym użyć sprzętu, który już posiadam bo przy światłowodzie internet z lte bedzie mi potrzebny tylko w wyjątkowych sytuacjach. Rozważam też jakieś PLC ale gdyby udało sie użyć starego modemu nie wydawałbym niepotrzebnie pieniedzy. Nie zależy mi na prędkościach bo kompy będą podpięte do Dasana po kablu a chciałbym mieć wifi w telefonie w każdym miejscu w domu i ewentualnie w ogrodzie.

Pozdrawiam,
Robert
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei b525 jako repeater?

Post autor: matek451 »

Żartujesz? Co najwyżej wykorzystasz go jako AP podłączonego kablem po LAN do DASANA lub transmiterami PLC. Pomysł aby opierać sieć domową na repeaterach słabiutki.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: huawei b525 jako repeater?

Post autor: key »

Wbudowany SW prawdopodobnie nie ma tej opcji.
Nie pomagam na PW.
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: huawei b525 jako repeater?

Post autor: mazur-dsf »

Nie żartuję. Pytam... Jak już wspomniałem sieć wifi jest tylko do telefonu - czyli napisać coś na fb czy mesendzer. (kompy i tv są po kablu)
Czyli zostaje jakiś najzwyklejszy plc i wpiąć sobie w wan w huaweiu.
Dzięki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei b525 jako repeater?

Post autor: matek451 »

Nie kupić zestaw https://allegro.pl/oferta/wifi-d-link-d ... 7389457883 jeden z nich ma od razu AP WiFi. A B525 sprzedać na Allegro skoro juz niepotrzebny.
ODPOWIEDZ