Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: chris »

Było już trochę postów na temet telefonów z EDGE. Może ktoś używa natomiast komórki UMTS do łączenia się z internetem. Czekam na wasze opinie, który telefon się sprawdził w tym zastosowaniu, jaki jest najkorzystniejszy pod względem ceny ?

pzdr
Gość

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: Gość »

Ja używam Umts w orange! Mam siemensa S6 i jakoś idzie mam czasami małe problemy ale ogólnie łaczy się szybko! Szkoda tylko że mam czarnobiały obraz na ale jak się łączę z moim kompem Comodore 64c to necik mi ładnie śmiga! Dupcie se oglądam i przez skaypa rozmawiam! Super polecam takie cuda tylko w sieci orange- zapraszam tam sprzedawcy też takie bajki opowiadają!
Maku

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: Maku »

Używam 6630 i jestem bardzo zadowolony, czasami tylko nie chce po podłączeniu do lapka odrazu się łączyć (Nokia Suite ją widzi) wystarczy wtedy polecenie urchom ponownie z f`explorera. Oczywiście łapie połączenie 3G skype, nawet z włączoną kamerką chodzi bardzo ładnie
okta

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: okta »

chris pisze:Było już trochę postów na temet telefonów z EDGE. Może ktoś używa natomiast komórki UMTS do łączenia się z internetem. Czekam na wasze opinie, który telefon się sprawdził w tym zastosowaniu, jaki jest najkorzystniejszy pod względem ceny ?

pzdr
laczę się z internetem po UMTS w Plusie (poznan) i chodzi szybciej niz neo 128 troche wolniej niz neo 256.
SE V800i. Chodzi bardzo ladnie.
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: krzysztof.wojcik »

Oprócz karty GC89 używam w iPlusie do 3G SonyEricssona K600i, transfer do 360kb/s, czasami wolniej, w porównaniu do EDGE połączenie jest mniej stabilne,są momenty że transfer spada do 0 by po kilku sekundach wrócić do poprzedniej wartośći. Bateria max. 2 godziny, telefon po kilku minutach bardzo się nagrzewa.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: gnd »

Maku pisze:Używam 6630 i jestem bardzo zadowolony, czasami tylko nie chce po podłączeniu do lapka odrazu się łączyć (Nokia Suite ją widzi) wystarczy wtedy polecenie urchom ponownie z f`explorera. Oczywiście łapie połączenie 3G skype, nawet z włączoną kamerką chodzi bardzo ładnie
ja uzywam 6680 jako modemu, w orange po edge chodzi ladnie , niestety nie mam jeszcze 3g wiec max tranfer mam 20kB, z pc łacze sie przez Bt , co waz ne do połączenia nie trzeba instalować pc suite, xp sam wykrywa telefon jako modem i instaluje go . Wczesniej uzywalem 6230 i tez bylem zadowolony- wada takiego rozwiazania (tel. jako modem) to zywotność baterii, praktycznie telofon caly czas lezy podpięty do ładowarki :(
klisza

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: klisza »

Ja znalazłem telefon, którego mozna używać jako modemu 3G i można go kupić nawet za 400zł. Jest to nokia 6650. Nie jest ona telefonem 3G, ale obsługuje technologię WCDMA (do 384 Kb/s) używaną do transmisji danych w sieciach 3G.
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: chris »

klisza pisze:Ja znalazłem telefon, którego mozna używać jako modemu 3G i można go kupić nawet za 400zł. Jest to nokia 6650. Nie jest ona telefonem 3G, ale obsługuje technologię WCDMA (do 384 Kb/s) używaną do transmisji danych w sieciach 3G.
Interesujące. A w jakiej sieci używasz tego telefonu ? Czy można z niego korzystać z WCDMA u wszystkich operatorów ?
klisza

Re: Telefony UMTS z wbudowanym modemem

Post autor: klisza »

Sam nie użuwam tego telefonu, tylko nokii 6020 (jestem tylko w zasiegu EDGE). Nie wiem jak pracuje ona w polskich sieciach, ale teoretycznie powinna ona pracować jako modem 3G. Nokia 7600 również jest w przystępnej cenie i obsługuje WCDMA. Więcej telefonow nokia z tą technologią mozna <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> tutaj: http://europe.nokia.com/nokia/0,,62517,00.html
ODPOWIEDZ