Internet Virgin Mobile, 1 km do BTS T-Mobile - router do domu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pmi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-05-04, 12:02

Internet Virgin Mobile, 1 km do BTS T-Mobile - router do domu

Post autor: pmi »

Ojciec poprosił mnie o pomoc w wyborze routera z modemem do domu, a ja proszę o pomoc tutaj. :)

Sytuacja:
- lokalizacja: 53°06'40.7"N 21°33'39.9"E
- odległość do najbliższego BTS wg mapabts.pl: 1 km (T-Mobile) - po drodze jest las
- w odległości ok. 2,5 km są inne BTSy, do których po drodze nie ma lasów
- planowany dostawca internetu: Virgin Mobile (VIRGIN NET 120)
- dom dwupiętrowy

Proszę o pomoc w dobraniu routera z modemem LTE (preferowany wbudowany) dla powyższych parametrów i ew. zewnętrznej anteny, jeśli taka się przyda. Chętnie usłyszę też porady, czy warto szukać routera, który pokryje sygnałem WiFi jak najwięcej domu, czy warto bawić się w repeatery.

Chętnie dodam dodatkowe informacje, jak np. odczyty z aplikacji Network Cell Info, tylko prosiłbym o podpowiedź, co konkretnie się przyda i czy jest to dostępne w wersji Lite.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Virgin Mobile, 1 km do BTS T-Mobile - router do domu

Post autor: matek451 »

A dlaczego akurat Virgin? Jesli tak to zasięg z sieci Play i BTS-a Zabrodzie gdzie jest LTE1800, LTE2100 i LTE800 lub Kurpiowska 12 w Ostrołece gdzie oprócz tych pasm jest LTE2600. Pokaz testy na telefonie z kartą Virgin( Play) bez RK, zakładka WSKAŹNIK z NCI Lite i speedtest. Test na zewnątrz domu. Oczywiście potrzebny router z agregacja pasm LTE oraz zewnętrzna antena kierunkowa. Do pokrycia zasięgiem WiFi dużego domu konieczny oprcz routera LTE-A dodatkowy AP podpięty kablem do routera po LAN. Ale to po testach WiFi w domu z routera LTE-A.
pmi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-05-04, 12:02

Re: Internet Virgin Mobile, 1 km do BTS T-Mobile - router do domu

Post autor: pmi »

Dzięki za odpowiedź.

Tata zrobił analizę ofert na swoje potrzeby i wyszło mu, że Virgin jest atrakcyjny - 120 GB za 35 zł / msc. Czy wg Ciebie są inne, lepsze oferty dla tej lokalizacji?

Jeśli chodzi o testy z NCI i speedtest - przekazałem i czekam na dane. :)
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Internet Virgin Mobile, 1 km do BTS T-Mobile - router do domu

Post autor: -niXon- »

nie decydowałbym się na internet z virgina, to jest lipa :
viewtopic.php?f=10&t=55425
ODPOWIEDZ