Brak wpływu na PING podczas obciążenia łącza

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Raiven
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-09, 14:13

Brak wpływu na PING podczas obciążenia łącza

Post autor: Raiven »

Ostatnim razem poleciliście mi Huawei B525 do LTE w Orange i jestem zadowolony. Ostatnio jeden filmik przypomniał mi temat obciążenia łącza i wpływu na ping. Nigdy rewelacyjnie nie było u mnie w tej kwestii. Lata temu miałem jeden router Netgear z QoS do neostrady, podpięte były 2 kompy, ale neostrada sama w sobie była u mnie słaba do grania online. Teraz na LTE jest zdecydowanie lepiej, jednak nadal nagły wzrost wykorzystania łącza przez system (monitor systemowy zazwyczaj nie wskazuje winowajcy :facepalm:) powoduje wzrost PINGu do 300+. Czasem może to być wina nadajnika, ale tego nie sprawdzę i nie mam wpływu. W necie znalazłem magiczne hasła rozwiązujące tego typu problem: Smart Queue Management (FQ_CODEL), pfSense, QoS...

Ale przejdźmy do głównego pytania :rotfl:. Jaka jest możliwa alternatywa dla mojego routera w celu wyeliminowania lub zmniejszenia opisanego problemu? O jakich kosztach tutaj mówimy?
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Brak wpływu na PING podczas obciążenia łącza

Post autor: Tinkas »

Poszukaj pod hasłem Tomato - to jest alternatywne oprogramowanie na routery. Ma QoS i badwith limiter, dzięki którym możesz sterować pasmem. Najświeższe polskie wersje i informacje znajdziesz tutaj - https://openlinksys.info/forum/viewforu ... orum_id=32
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Brak wpływu na PING podczas obciążenia łącza

Post autor: wojteks »

Najlepszą alternatywą jest łącze tylko dla siebie skoro ping jest krytycznym parametrem.
Nie pomagam na PW!
Raiven
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-09, 14:13

Re: Brak wpływu na PING podczas obciążenia łącza

Post autor: Raiven »

W tym momencie nie dzielę z nikim łącza, reszta domowników ma dostęp do oddzielnego routera, również na LTE. Mimo to problem potrafi występować. PC jest wpięty bezpośrednio kablem.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak wpływu na PING podczas obciążenia łącza

Post autor: onken »

Widać tak działa ta Twoja sieć LTE....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ