Router mobilny MW40V vs stacjonarny B525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
seaner
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-06, 21:13

Router mobilny MW40V vs stacjonarny B525

Post autor: seaner »

Witam, potrzebuje routera do użytku domowego internet LTE Orange.
Z internetu korzystam właściwie w dwóch pomieszczeniach (na parterze i na pietrze) właściwie jedno nad drugim, oba z oknem na najbliższy BTS.

BTS:
Józefosław - gm. Piaseczno, Mazowieckie
ul. Julianowska 65A (dach hali Technicolor Polska)
GSM900 LTE1800 LTE2100 LTE2600 LTE800 UMTS2100 UMTS900

Obecnie korzystam z routera mobilnego Huawei AirBox LTE od Orange na którym w dzień osiągam ok 15-20 Mb/s dl oraz ok 5-6 Mb/s up. ale muszę go oddać. Korzystanie z mobilnego routera było dla mnie wygodne o tyle, że jeżeli potrzebowałem internetu na dole to router leżał na oknie na dole, jeżeli na górze to leżał na oknie na górze.

Teraz chce kupić ALCATEL Link Zone MW40V - ze względu na cenę 80zł nówka sztuka. Czy będzie działał tak samo dobrze(źle) jak ten który mam teraz?

Czy warto dołożyć i kupić za 250zł B525? czy powinien on osiągać lepsze prędkości? Jego minusem jest to, że nie jest już taki mobilny. Decydując się, że ustawie go na górze (lepszy zasięg od BTS) zakładam, że będę miał słabszy zasięg w pokoju na dole.

A może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router mobilny MW40V vs stacjonarny B525

Post autor: matek451 »

Mobilny routerek jako domowy to nieporozumienie, na Huawei mozesz przynajmniej wymusic konkretne pasmo LTE za pomocą HManagera. Wyniki jakie osiągasz na nim słabe jak na BTS z 4 pasmami LTE i agregacją, niski UL czyli pewnie parametry sygnału kiepskie. Pomysł z bieganiem z MiFi po piętrach to farsa. Kupuje się stacjonarny router LTE-A i do niego zewnętrzna antenę kierunkową . Oczywiście w tym wypadku B715 z 3 CC CA i korzysta z LTE2600+2100+1800. B525 agreguje 2 CC CA LTE2600+1800, nie agreguje LTE2600+2100 czy LTE2100+1800. Pytanie o alcatela potraktujmy jako kiepski żart, złom nie wart nawet 50 zł. Bez złacz anten zewnętrznych , diagnostyki i możliwości wymuszania konkretnego pasma LTE, wszystko od tego producenta unikać jak ognia.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Router mobilny MW40V vs stacjonarny B525

Post autor: Tinkas »

Taki router w domu jednorodzinnym się sprawdza. U mnie pracuje na poddaszu i na parterze mam zasięg w każdym pomieszczeniu.

Jakbyś się zdecydował na B525 to możesz się odezwać do mnie, bo noszę się z zamiarem zmiany routera. Pracuję na Ursynowie przy Poleczki, więc moglibyśmy się umówić co do odbioru osobistego.
ODPOWIEDZ