DWR 921 podłączony do DECOM4

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
destroyen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-25, 13:15

DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: destroyen »

Witam, mam pytanie. Kupiłem ostatnio DECO M4 i podłączyłem kablem do DWR 921 przez ethernet. Czy ma to sens , żeby internet bezprzewodowy był szybszy? Wifi udostępniam przez Deco m4 w 5GHZ. Czy lepiej oddać (mam jeszcze tydzień) i kupić lepszy ruter mobilny i repeater? Ruter podłącza się do nadajnika na ul. Ostródzka 119. I takie pytanko, bo prędkośc LTE na iphonie XS jest 120 mb/s w dzień, wieczorem 60mb/s. A ruter DWR 921 ogarnia w dzień tak do 50 MB/s max , a wieczorem 2-10 mb/s. Dodam, że na ruterze DWR jest sieć Tmobile, a na iphonie play, dodam że nie ma to znaczenia , bo jak przekładam karty to iphon wyciąga tyle samo i na play i na Tmobile. :? Ma ktoś pomysł jaki ruter kupić żeby wyciągał tyle co iphon Xs?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: krystianb »

destroyen pisze: i podłączyłem kablem do DWR 921 przez ethernet. Czy ma to sens , żeby internet bezprzewodowy był szybszy?
Podpinanie dodatkowych AP to najlepszy sposób na poprawę wifi, żadne cuda wianki meshe, repeatery i inne pierdy nie mają racji bytu, są dla leniwych kiepów co nie potrafią kabla położyć i paru RJ zacisnąć.
destroyen pisze:i repeater?
A wypluj te słowo.
destroyen pisze: bo prędkośc LTE na iphonie XS jest 120 mb/s w dzień, wieczorem 60mb/s. A ruter DWR 921 ogarnia w dzień tak do 50 MB/s max , a wieczorem 2-10 mb/s. Dodam, że na ruterze DWR jest sieć Tmobile, a na iphonie play, dodam że nie ma to znaczenia , bo jak przekładam karty to iphon wyciąga tyle samo i na play i na Tmobile. :? Ma ktoś pomysł jaki ruter kupić żeby wyciągał tyle co iphon Xs?
Różnica taka, że tym już dość leciwym routerze jest modem do 150Mb/s a afpel opisuje modem w ipnonie jako gigabitowy, mimo 4x4 pewnie agregacja pewnie do 4 pasm.
Co do wyboru nowego routera to się nie wypowiem, skoro telefon działa dobrze, to najciekawszą opcją był by jakiś nowy w wersji CPE, czyli modem zintegrowany z anteną montowany na zewnątrz zasilany po PoE, niestety symboli tego nie pamiętam.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: overtrash »

W jakiej wersji sprzętowej ten DWR 921, B2? Czy C1? A może coś wyżej? Miałem ten tragiczny sprzęt, jak B2, to radze dokonać aktualizacji oprogramowania, jest szalenie podatny na ataki: https://niebezpiecznik.pl/post/nie-uzyw ... jego-luki/ Jak wspomniano wyżej sprzęt jest już leciwy i z reguły łączy się z najbardziej zapchanym pasmem 800mhz.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
destroyen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-25, 13:15

Re: DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: destroyen »

Co do iPhona to nie wchodzi w grę żeby brał role routera. Dlatego potrzebuje routera LTE dobrego , który podobne prędkości by wyciągał. DWR 921 wersja C3 ta najlepsza. Ale ten router chodzi jakby chciał , a nie mógł. Jest tragiczny. Jutro chce kupic nowy router , ale nie wiem jaki. Najlepiej cena do 400 zł.
destroyen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-25, 13:15

Re: DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: destroyen »

B593 nadaje się ? Czy lepszy B525-s?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: krystianb »

overtrash pisze:to radze dokonać aktualizacji oprogramowania, jest szalenie podatny na ataki:
No oprócz tego, że atak da się wykonać tylko z sieci wewnętrznej (no chyba że ktoś wykupi usługę z otwartymi portami).
destroyen pisze:B593 nadaje się ? Czy lepszy B525-s?
Z B593 raczej nic nie zyskasz. B525 ma już "300Mb/s" modem ale do ajfona nadal mu daleko.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: radius »

destroyen pisze:...Co do iPhona to nie wchodzi w grę żeby brał role routera...Najlepiej cena do 400 zł...
Kolegom chodzi o to, że iPhone gniecie D-Linka, bo ma modem wyższej kategorii. Nie kupuj na pałę, bo tylko źle zainwestujesz pieniądze. Te niestety wydają się być małe jeśli chcesz się zbliżyć do wyników z telefonu.

W jakiej miejscowości jest ta stacja bazowa? Skąd wiesz, że z nią się łączysz? Odczytałeś CellID z DWR-921 i potwierdziłeś na btsearch.pl?

Wbij ten kod do iPhona i wstaw zrzuty ekranu: *3001#12345#*
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: DWR 921 podłączony do DECOM4

Post autor: overtrash »

radius pisze:Odczytałeś CellID z DWR-921 i potwierdziłeś na btsearch.pl?
Oryginalne FW w dalszym ciągu nie udostępnia tak podstawowych informacji. Przynajmniej w wersji C1... Nie wiem jak OpenWrt...
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
ODPOWIEDZ