Jaki router LTE z antena ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
davidoff95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-05-30, 09:06

Jaki router LTE z antena ?

Post autor: davidoff95 »

Witam! Przegladam forum od jakiegos czasu i probuje znalezc odpowiedz na nurtujace mnie pytanie, ale niestety nie jest to temat do ogarniecia dla mojej glowy :gwiazdki: . Potrzebuje kupic router LTE ktory ma mozliwosc przylaczenia anteny zewnetrznej zeby przetestowac roznych operatorow i wybrac najlepszy internet LTE.

Dom moj znajduje sie w Zelazkowie (pow. Kaliski) i wg BTSearch jestem 200m w lini prostej od BTSu zalaczonego na obrazku. Najdziwniejsze jest to, ze jak robie testy telefonem to siec Orange ma predkosci do 40mbps w domu a t-mobile pokazuje predkosci nie przekraczajace 10mbps (wspomniany wyzej BTS jest t-mobile a najblizszy orange jest 4km od mojego domu). Nie wiem czy brac pod uwage testy przeprowadzone telefonem, myslicie ze zakupienie routera i anteny zewnetrznej cos zmieni ? Nie mam pojecia jaki zestaw router/antena powinienem wybrac, czy bedzie potrzebna agregacja zeby wzmocnic sygnal i poprawic predkosci. Chcialbym zmiescic sie w kwocie do 400zl ale moge delikatnie zwiekszyc budzet jesli nic nie znajde w tym przedziale cenowym.

Obrazek
ODPOWIEDZ