Huawei B715 z Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matiEX »

Cześć, pytanie: jest jakaś opcja żeby przy tym routerze wrzucić 2 karty SIM, które będą się przełączać w jakiś sposób? Chodzi o dwie karty tego samego operatora tylko 2 różne numery. Szukam alternatywy dla manualnego przekładania kart co chwilę.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

Kup 2 routery, będzie prościej.
Nie pomagam na PW!
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matiEX »

To mnie pocieszyłeś. A te wynalazki marki Simore, ktoś testował? Czy to wymaga jakieś appki w systemie operacyjnym?
Raiven
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-09, 14:13

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Raiven »

W Garwolinie przy al. Legionów 19 zmodernizowano maszt i dodano 2100 dla Orange. Już się cieszyłem długo wyczekiwaną agregacją pasm 2100 + 1800 kiedy ta nie chciała zadziałać... i doczytałem w internetach, że B525 nie obsługuje tej konkretnej kombinacji. A kupiłem ten model w nadziei na nieco przyszłościowe rozwiązanie :P. Czy B715 będzie odpowiednim zamiennikiem? Za rok w okolicach września/października planują dodać jeszcze 800 na tym maszcie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

Nad LTE800 szkoda się zastanawiać, zwykle będzie bardzo obciążone i nie wiele pomoże przy agregacji, raczej 2600 by należało szukać.
Nie pomagam na PW!
Raiven
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-09, 14:13

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Raiven »

Cudów nie ma, 2600 z Orange odbieram bardzo słaby sygnał z jakiegoś dalszego nadajnika. Tutaj wreszcie mogę skorzystać z agregacji 2100+1800, ale nie na B525 :P. Stąd pytanie o lepszą alternatywę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Lepszej od B715 nie ma

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Raiven
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-09, 14:13

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Raiven »

Dzięki, zamówiony ze strony Play :).
Pueblos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-20, 21:43

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Pueblos »

Mam nietypowy problem z moim B715, który niedawno zakupiłem. Po uruchomieniu ma on problem z nawiązaniem połączenia - jak wchodzę po uruchomieniu modemu w HManagera to widać jak router łączy się na 2-3 sekundy w trybie WCDMA Auto, czasami Hspa Auto i traci połączenie, powtarza się to kilkanaście razy. Czasami pomaga wyłączenie i ponowne włączenie routera, czasami wymuszam 3G w HManagerze - po wymuszeniu 3G łączy się elegancko. Jak już załapie 3G na pół minuty to daję tryb połączenia na dowolne i łapie bez problemu LTE2100 z nadajnika, który jest ode mnie 800m. Wymuszanie pasm LTE nic nie daje, po wymuszeniu w ogóle się nie łączy, poza tym mam wrażenie, że wymuszanie działa tylko do ponownego uruchomienia routera. Oprogramowanie mam Playa, wersja 11.195.03.01.264. Poniżej screen odnośnie sygnału. Nie wiem co z tym fantem zrobić, dorzucenie anteny pomoże? Wiem, że sygnał wg parametrów nie jest szałowy, ale obecnie komfort użytkowania jest bardzo dobry, prędkości na fajnym poziomie, tylko ten problem z nawiązaniem połączenia :?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matek451 »

Ale to nie jest LTE2100 tylko agregacja pasm LTE z LTE2100 jako pasmo podstawowe z BTS-a przy Wileńskiej. Na nim tez LTE2600, LTE1800 i LTE800 oraz agregacja, sprawdź po kolei pojedyńcze pasma LTE a potem 3 CC CA LTE2600+1800+2100.
Pueblos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-20, 21:43

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Pueblos »

matek451 pisze:sprawdź po kolei pojedyńcze pasma LTE a potem 3 CC CA LTE2600+1800+2100.
No właśnie w tym rzecz, że każda próba wymuszenia czegokolwiek z powyższych kończy się totalnym brakiem połączenia. Trzeba wrócić na tryb połączenia dowolne i wtedy modem po kolei łączy się przykładowo jak na poniższych screenach. Screeny ponumerowane wg kolejności łączenia, bo nie mogę ich ułożyć chronologicznie w poście :facepalm:
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Hermogenes »

Zaznaczasz dowolne to masz dowolne . Najpierw zaznacz technologię, potem wybór pasm i ich agregację.
Pozdrawiam Hermogenes
Pueblos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-20, 21:43

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Pueblos »

Hermogenes pisze:Zaznaczasz dowolne to masz dowolne . Najpierw zaznacz technologię, potem wybór pasm i ich agregację.
Pozdrawiam Hermogenes
Dokładnie tak to robię - wynik jak opisanych powyżej postach :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Hermogenes »

:) A to przepraszam.
Pozdrawiam Hermogenes
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

@Pueblos to przecież bug w Play, miałem tak samo jak ty, jedynie zakup nowego startera rozwiązał sprawę, bo Play nie potrafił tego naprawić i tak samo jak u ciebie, karta łączyła się tylko do 3g, a po pól godziny do lte, ale wymuszenie samemu jakiegokolwiek pasma lte wywalało neta.
Na nowym starterze stało mi się znowu to samo ale wiem dlaczego włożyłem pierwszy raz odkąd mam tą nową kartę do telefonu i po powrocie do routera karta nie działa jak należy dzieje się jak u ciebie, ewidentnie coś po stronie Play.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

A ja myślę że wystarczy zmienić w profilach zapisanych na karcie w apn. Wymusić tylko ipv4.
Miałem to samo w telefonie, zmiany APN pomogly

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Z tym, że w telefonie działa wszystko jak należy, ale wkładając kartę do routera sim łączy się do 3G a wymuszenie jakiegokolwiek pasma wywala błąd.
Nie wiem jak u @Pueblos, ale u mnie szambo zaczęło się z tą kartą kiedy włożyłem ją do S9+, po powrocie karty do routera dzieją się cyrki, wcześniej tak nie było bo karta pracowała od nowości od razu w routerze.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Bo może Twój telefon nie ma wbudowanego IPV6.
U mnie było identycznie w telefonie. Wymuszenie samego IPV4 pomogło

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Ale co wspólnego ma ustawienie telefonu, do działania tej samej karty w Routerze ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

A czy profile apn nie są pobierane z karty ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Pueblos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-20, 21:43

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Pueblos »

KacK pisze:Z tym, że w telefonie działa wszystko jak należy, ale wkładając kartę do routera sim łączy się do 3G a wymuszenie jakiegokolwiek pasma wywala błąd.
Nie wiem jak u @Pueblos, ale u mnie szambo zaczęło się z tą kartą kiedy włożyłem ją do S9+, po powrocie karty do routera dzieją się cyrki, wcześniej tak nie było bo karta pracowała od nowości od razu w routerze.
Dokładnie ta sama sytuacja, wszystko się zgadza :szok:
Miałem wcześniej Huawei'a E5170, kartę przerzuciłem do Galaxy S9 w celu sprawdzenia zasięgów i agregacji, kupiłem B715 i od początku mam taki problem. Podejrzewałem wcześniej problem z kartą, teraz praktycznie podejrzenie potwierdzone.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

@Puebos to nie wina karty, sam już zmieniałem na nowy duplikat w salonie, dopiero kupno nowego startera z nowym numerem pomogło bo Play nie potrafi tego naprawić.
Wniosek: kupić kartę do neta z play i pod żadnym pozorem nie wkładać jej do telefonu bo coś po stronie Play się krzaczy wtedy i taka karta nie chce potem działać prawidłowo w routerze.

PS. @onken zrobiłem jak mówisz karta włożona znowu do s9+ włączyłem samo ipV4 i dalej to samo, w routerze net nie chce działać na LTE
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

U mnie pomogło, a miałem identyczny problem.
To nie mam pomysłu co się dzieje z kartą :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Pueblos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-20, 21:43

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Pueblos »

Dzięki bardzo Kack za pomoc, bo bujam się z tym tematem już 2 tygodnie. Akurat niedługo będę brał nową umowę, więc będzie i nowa karta i nowy numer, także mam nadzieję, że będzie wszystko hulać.
Panowie, napisalibyście jak wymusić IPv4 na tej karcie w S9, to spróbuję z ciekawości, być może u mnie to coś zmieni chociaż na te kilka dni, przez które będę się jeszcze męczył z tą kartą.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Zerknij na profile apn, i jeśli jest IPV4/IPV6 ustaw samo IPV4

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Guciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-08-21, 23:04

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Guciu »

Cześć wszystkim,
mam jeden problem z B715. Łączę się z T-mobile, wszystko fajnie, prędkości nawet do 130 mbit/s, ping zazwyczaj około 25ms ale właśnie zazwyczaj. Czasami skacze do 200-250. Próbowałem sprawdzić co jest przyczyną i łapie zwiechę już przy połączeniu do B715 (pingowałem do 192.168.8.1). Tak jakby zamulał ale kompletnie nie ma czym. Pod obciążeniem pewnie może się zdarzyć ale próbowałem kompletnie bez obciążenie i pingi 1ms przez minutę a nagle 3-4 próby po 100-200ms.
Próbowałem przywrócić do ustawień publicznych i nic nie pomogło. Przecież tutaj jakość połączenia LTE nie powinna mieć znaczenia bo to ping tylko do routera i z powrotem.

Może jakieś inne oprogramowanie możecie polecić?
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: cegulla »

Takie coś to ja mam na moim starym b593 od półtorej roku, mimo że router mam 5 lat. Przymierzam się właśnie na b715 i widzę twój post, to jakaś klątwa chyba
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Ale to raczej nie wina routera a sieci

Mam dwie sztuki B715 i działają jak zloto

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Guciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-08-21, 23:04

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Guciu »

Przywróciłem ustawienia fabryczne, ustawiłem wszystko od nowa i jest jakby lepiej.
Nadal jednak zmagam się z wysokim pingiem około 150-200ms co około 30 sekund. Taki chyba niestety urok LTE. Szkoda. Sygnał mam naprawdę OK, prędkość nawet przy agregacji już 2 pasm to 70-80Mbit/s i średni ping około 30ms, jednak ten lag co 30 sekund wyklucza wszelkie granie online. A może to T-mobile-owy DNS? Jaki solidny DNS można sprawdzić ?

P.S. Ogólnie B715 jest w porządku. Kupiłem używkę już z antenami i jak wszyscy mówili, że one nic nie dają to jednak u mnie dają. Poprawa sygnału RSRP z około -90 dBm do -83. Najciekawsze, że osiągnąłem poprawę kiedy ustawiłem je nieco nachylone ku sobie i odchylone do tył pod kątem 45 stopni ;)

@onken
używasz standardowego oprogramowania czy jakiegoś innego? Ja mam ten router z dystrybucji Play i takie też oprogramowanie. Zastanawiałem się czy jest sens zmieniać i jeśli tak to na co.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: cegulla »

A strony w tym czasie też się nie ładują? Jak grasz online to cie nie rozłączy?
ODPOWIEDZ