Huawei B715 z Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

tomekwwa pisze:Będą działać gorzej niż wewnętrzne. To sam plastik fantastik.
Dzięki za info, tak jak myślałem, ja muszę poszukać anten po DWR921 one były na SMA może to by coś pomogło ? :?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

oferma pisze:A te outletowe routery 715 to są tylko dostępne wysyłkowo, czy w salonie PLAY też są do kupienia "od ręki" ?? (nie wiem jaka jest skala zwrotów takiego sprzętu).

EDIT: OK już wiem, Produkt, którego szukasz jest chwilowo dostępny wyłącznie w sklepie internetowym.
Możesz od ręki zamówić do domu za darmo wysyłka albo jak ci zależy to masz możliwość odbioru w wybranym punkcie.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze: Możesz od ręki zamówić do domu za darmo wysyłka albo jak ci zależy to masz możliwość odbioru w wybranym punkcie.
Kolega właśnie tak zamawiał przed 14 dzisiaj z eshopu, jutro ma być pod wskazany adres.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Przepraszam za post pod postem- ale jeśli ktoś chce kupić sprzęt z outletu niech dokona tego przez e-shop tylko tak można dokonać 14dnigowego zwrotu w razie potrzeby, zakup poprzez salon stacjonarny już tego nie umożliwia...
Sprzęt do kolegi już dotarł ale niestety nie można go uruchomić- jest modernizacja stacji bazowej w Michałowie(BIA4440).
Ciekaw jestem co oni tam robią według mapy zasięgu play , jest to już stacja wspierająca tzw."5G READY" :?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26135
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

Ze co? Nie można uruchomić routera bo stacja bazowa jest w modernizacji?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

wojteks pisze:Ze co? Nie można uruchomić routera bo stacja bazowa jest w modernizacji?
O ile wszystko dobrze zrozumiałem właśnie tak to wygląda, taką informacje kolega usłyszał na infolinii sieci play, myślał chyba że dotarł do niego uszkodzony sprzęt, pisał też ze nie jest w stanie się połączyć od wczoraj z siecią macierzysta tylko roaming orange.
Tam jest jedna stacja bazowa, wiec chyba jest to prawdopodobne ? :?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26135
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

No dobra ale to by znaczyło że router działa a nie działa w tym miejscu sieć Play a to zasadniczo 2 różne sprawy.
Nie pomagam na PW!
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

@overtrash a w jakim stanie są te routery outletowe? Faktycznie wyglądają jak nówki?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: radius »

overtrash pisze:...jest modernizacja stacji bazowej w Michałowie(BIA4440)...
Ta stacja wydaje się już być dawno zmodernizowana: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 1#p1067131
Kontaktuj się z tym łebkiem. Widzę, że dużo jeździ po okolicy i jest obyty w temacie.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze:@overtrash a w jakim stanie są te routery outletowe? Faktycznie wyglądają jak nówki?
Tego nie wiem, kolega kupił nówkę.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

radius pisze:
overtrash pisze:...jest modernizacja stacji bazowej w Michałowie(BIA4440)...
Ta stacja wydaje się już być dawno zmodernizowana
Dzięki za informacje, nie wiem co tam się dzieje,ale dalej jest problem z zasięgiem(telefon- chyba jakiś ip- leci ciągle na roamingu orange, tak zrelacjonował mi to kolega który mieszka nieopodal stacji na ulicy Podgórnej, modernizacje potwierdziła mu telefoniczna infolinia play(poniedziałkowe popołudnie o ile dobrze pamiętam) mówiąc ze przez kilka najbliższych dni pojawią się ograniczenia i spore problemy techniczne, natomiast na pytanie kiedy modernizacja ma się zakończyć nie udzielono odpowiedzi bo nie ma nic więcej w "systemie". Według mapy zasięgu play tak jak mówisz, owa stacja miała już status 5G ready jakoś chyba w marcu(a może nawet wcześniej bo dawno nie sprawdzałem tej mapy) br. Ciekawe co w tym przypadku po modernizacji ulegnie poprawie(albo i nie ;) ) ?

Po kontakcie z salonem play w Michałowie okazuje się że prace modernizacyjne są toku, i ostateczna data ich zakończenia to 13 czerwca... Stacja w Gródku(BIA4420) póki co działa bez najmniejszych problemów( relacja znajomych) i nie ma informacji o tym czy też ulegnie ona jakiejkolwiek modernizacji.

Jeśli prace bedą trwały sporo czasu, chyba jest to grubsza sprawa(może kompletna modernizacja, poprawa obszaru i jakości zasięgu?- wiem buja w obłokach :rotfl: ). A wam jak sie wydaje ?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Cena w eshopie na sprzęt bez umowy uległa zmianie! Znów jest 849zł, outlet 599zł... :brawa:
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Klikając w stary link z 1 strony tematu pokazuje starą cenę, ciekawe czy by takie zamówienie przeszło.
Po 2, często obserwuję ceny urządzeń bez umowy i Play często grzebie coś przy cenach, tydzień temu było to samo, 449 potem 600zł, dzień później znowu wróciło do 449...
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Blazer »

Aktualnie to ten B715 kosztuje nawet 449zł.
https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... #GWARANCJA
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

KacK pisze:@overtrash a w jakim stanie są te routery outletowe? Faktycznie wyglądają jak nówki?
Tak. Tyle, że na pudełku była naklejka-plomba Play'a, a nie Huaweia. Na moim sprzęcie nie było nawet najmniejszej ryski, a kabel LAN wyglądał na fabrycznie złożony przez chińczyka ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26135
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

Skoro to są po zwrotach 14 dniowych to skąd ma być plomba Huawei? Dlatego też jest tylko 12 miesięcy gwarancji od Play a nie Huawei i tak dalej, to że kabel LAN wyglądał jak oryginalnie nierozpakowany to w wielu przypadkach norma, bo zwykle jest nieodpowiedniej długości lub router podłącza się do istniejącej instalacji LAN
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Tinkas pisze:
KacK pisze:@overtrash a w jakim stanie są te routery outletowe? Faktycznie wyglądają jak nówki?
Tak. Tyle, że na pudełku była naklejka-plomba Play'a, a nie Huaweia. Na moim sprzęcie nie było nawet najmniejszej ryski, a kabel LAN wyglądał na fabrycznie złożony przez chińczyka ;)
Dzięki za wiadomość, co do wariacji cen dowiedziałem się ze na chwile obecną trwa modernizacja strony www jak i eshopu, i w tym czasie lepiej nic nie zamawiać. A jak już to przez konsultanta na stronie- osoba z którą rozmawiałem miała sprzęt nowy bez umowy z gwarancja 24 miesiące w cenie 599 :)
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Tak jak mówiłem ceny na stronie Play lubią wariować i w chwili obecnej nowy B618 jest tańszy od nowego B715, od razu widać że to błąd na stronie, najlepiej poczekać aż ceny wrócą do normy albo kupić z linka z tematu :)
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze:najlepiej poczekać aż ceny wrócą do normy
Otóż to.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Najlepsze jest to, że pisałem przed chwilą z konsultantem Play na czacie i babeczka nie widzi żadnych uchybień w obecnych cenach i że nie ma żadnej modernizacji, że rotacja cen normalna.
Pytałem czy jeśli zamówię sobie z linka gdzie miałem ofertę z mniejszą ceną (449zł) ona do mnie, że jeśli w podsumowaniu ta cena będzie dalej to można spokojnie zamówić z takiego linku.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Przeciez z outlet cały czas koszt jest 449 zł za B715

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze:Najlepsze jest to, że pisałem przed chwilą z konsultantem Play na czacie i babeczka nie widzi żadnych uchybień w obecnych cenach i że nie ma żadnej modernizacji, że rotacja cen normalna.
Co konsultant to inna bajka, ja rozmawiałem z Olgą i to od niej mam takie info.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

onken pisze:Przeciez z outlet cały czas koszt jest 449 zł za B715
Teraz odwiedziłem outlet i jest 599 https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... p=internet
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Dlatego trzeba zamawiać z tego linka i cena wtedy za B715 z Outletu to (449):
https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... 4001297899
Babka na czacie Play mówiła, że nie ma przeciwwskazań by tak robić.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Dzisiaj szukałem przed południem i był po 449 , taki to ten Play ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Bajzel mają i tyle, :D
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

wojteks pisze:Skoro to są po zwrotach 14 dniowych to skąd ma być plomba Huawei? Dlatego też jest tylko 12 miesięcy gwarancji od Play a nie Huawei i tak dalej, to że kabel LAN wyglądał jak oryginalnie nierozpakowany to w wielu przypadkach norma, bo zwykle jest nieodpowiedniej długości lub router podłącza się do istniejącej instalacji LAN
Wskazałem tylko, że sprzęt jest praktycznie nówka - przecież nie oczekuję z outletu plomb producenta :roll:
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Dotarł do mnie dzisiaj B715 z Outletu, stan jak nówka, gwarancja Play na rok, ale wklepując SN w stronkę Huawei pokazuje mi gwarancje 2020-10-09, czyli parę miesięcy dłużej niż daje Play.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Milo słyszeć, tutaj sprawdzałeś gwarancje ?
https://consumer.huawei.com/pl/support/warranty-query/
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
ODPOWIEDZ