Huawei B715 z Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Witam, zastanawiam się nad zakupem routera B715 i mam 2 opcje kupić nówkę bez umowy w play bo allegro to nawet nie ma co patrzeć sprzedają drożej niż Play sam sprzedaje na swojej stronie, albo kupić też od Play ale wersje "outlet". Teraz się zastanawiam czy kupić nówkę za 600 zł czy wersje outlet za 150 zł mniej, wg play są to routery po powrocie ze zwrotu 14 dniowego.
Czy warto dopłacić 150 zł do nówki czy brać tego outlet'a za 450zł ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matek451 »

Brać z outlet, 150 zł piechotą nie chodzi. Gwarancja na 2 lata więc bez różnicy.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Tu właśnie nieścisłość, na stronce napisali, że sprzęt odnowiony i sprawdzony i że gwarancja 12 miesięcy? Nie wiem czy to jakiś babol z ich strony czy tak naprawdę jest
bezpośredni link do routera:
https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... #GWARANCJA
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

A piszą gdzieś że odnowiony itd ??

Gorzej jak porysowany itp

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Tak jak w linku wyżej napisane ogólnie, że produkty outletowe są sprawdzone i odnowione przez "eksperta" i że niby gwarancja rok. Ale ciekawe jak by pokazało na stronce Huawei sprawdzającej gwarancje po nr seryjnym.
Fajnie by było jak by ktoś się wypowiedział kto te routery już kupował od Play z serii Outletowej, czy faktycznie nie są w złym stanie i jak to z gwarancją.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matek451 »

Faktycznie 12 m-cy gwarancji ale na jakiej podstawie i przez kogo realizowana, producent dla indywidualnych daje przecież ustawowe 24 m-ce a sprzedawcę obowiązuje rękojmia.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Na używamy sprzęt może dawać 12 miesięcy lub wcale.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matek451 »

Ale pytanie kto? czy Huawei czy Play realizuje te uprawnienia gwarancyjne. Spytam w Play ale na odpowiedź za bardzo nie liczę.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Wysłałem maila do ich działu handlowego z zapytaniem jak to jest z tą ich 12 miesięczną gwarancją, jak można ją realizować i w jakim stanie są te urządzenia. Pewnie sobie poczekam na odpowiedz, ale dzwonić i czekać 20 min na linii mi się nie chce.

Edit udało mi się pogadać z konsultantem play na ich czacie :
Obrazek

Reasumując jest taniej o 150 zł lecz mamy rok gwarancji mniej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

Kumu się zepsuł router w czasie gwarancji?
Nie pomagam na PW!
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Faktycznie nie słyszałem o jakiejś mega awaryjności routerów, więc chyba jak przez rok nic się nie zepsuje to będzie działać, dodatkowo jeśli one faktycznie wyglądają jak nowe to 150 zł taniej chyba się opłaca i się zdecyduję.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

A router bardzo dobry :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Jak już jesteśmy przy temacie B715 z play to znajomy pyta czy tego typu antenki są w stanie działać(choć mi się nie wydaje)z agregacją 3 wybranych pasm, jeśli nie to jaka antena wewnętrzna tego typu, bo zewnętrzna o ile dobrze pamiętam to Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz od cybertecha. Ale leń pewnie jej i tak nie zamontuje na zewnątrz :rotfl:
Link do antenek:https://allegro.pl/oferta/antena-wewnet ... 7813436292
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: tomekwwa »

Będą działać gorzej niż wewnętrzne. To sam plastik fantastik.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: oferma »

A te outletowe routery 715 to są tylko dostępne wysyłkowo, czy w salonie PLAY też są do kupienia "od ręki" ?? (nie wiem jaka jest skala zwrotów takiego sprzętu).

EDIT: OK już wiem, Produkt, którego szukasz jest chwilowo dostępny wyłącznie w sklepie internetowym.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

tomekwwa pisze:Będą działać gorzej niż wewnętrzne. To sam plastik fantastik.
Dzięki za info, tak jak myślałem, ja muszę poszukać anten po DWR921 one były na SMA może to by coś pomogło ? :?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

oferma pisze:A te outletowe routery 715 to są tylko dostępne wysyłkowo, czy w salonie PLAY też są do kupienia "od ręki" ?? (nie wiem jaka jest skala zwrotów takiego sprzętu).

EDIT: OK już wiem, Produkt, którego szukasz jest chwilowo dostępny wyłącznie w sklepie internetowym.
Możesz od ręki zamówić do domu za darmo wysyłka albo jak ci zależy to masz możliwość odbioru w wybranym punkcie.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze: Możesz od ręki zamówić do domu za darmo wysyłka albo jak ci zależy to masz możliwość odbioru w wybranym punkcie.
Kolega właśnie tak zamawiał przed 14 dzisiaj z eshopu, jutro ma być pod wskazany adres.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Przepraszam za post pod postem- ale jeśli ktoś chce kupić sprzęt z outletu niech dokona tego przez e-shop tylko tak można dokonać 14dnigowego zwrotu w razie potrzeby, zakup poprzez salon stacjonarny już tego nie umożliwia...
Sprzęt do kolegi już dotarł ale niestety nie można go uruchomić- jest modernizacja stacji bazowej w Michałowie(BIA4440).
Ciekaw jestem co oni tam robią według mapy zasięgu play , jest to już stacja wspierająca tzw."5G READY" :?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

Ze co? Nie można uruchomić routera bo stacja bazowa jest w modernizacji?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

wojteks pisze:Ze co? Nie można uruchomić routera bo stacja bazowa jest w modernizacji?
O ile wszystko dobrze zrozumiałem właśnie tak to wygląda, taką informacje kolega usłyszał na infolinii sieci play, myślał chyba że dotarł do niego uszkodzony sprzęt, pisał też ze nie jest w stanie się połączyć od wczoraj z siecią macierzysta tylko roaming orange.
Tam jest jedna stacja bazowa, wiec chyba jest to prawdopodobne ? :?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

No dobra ale to by znaczyło że router działa a nie działa w tym miejscu sieć Play a to zasadniczo 2 różne sprawy.
Nie pomagam na PW!
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

@overtrash a w jakim stanie są te routery outletowe? Faktycznie wyglądają jak nówki?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: radius »

overtrash pisze:...jest modernizacja stacji bazowej w Michałowie(BIA4440)...
Ta stacja wydaje się już być dawno zmodernizowana: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 1#p1067131
Kontaktuj się z tym łebkiem. Widzę, że dużo jeździ po okolicy i jest obyty w temacie.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze:@overtrash a w jakim stanie są te routery outletowe? Faktycznie wyglądają jak nówki?
Tego nie wiem, kolega kupił nówkę.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

radius pisze:
overtrash pisze:...jest modernizacja stacji bazowej w Michałowie(BIA4440)...
Ta stacja wydaje się już być dawno zmodernizowana
Dzięki za informacje, nie wiem co tam się dzieje,ale dalej jest problem z zasięgiem(telefon- chyba jakiś ip- leci ciągle na roamingu orange, tak zrelacjonował mi to kolega który mieszka nieopodal stacji na ulicy Podgórnej, modernizacje potwierdziła mu telefoniczna infolinia play(poniedziałkowe popołudnie o ile dobrze pamiętam) mówiąc ze przez kilka najbliższych dni pojawią się ograniczenia i spore problemy techniczne, natomiast na pytanie kiedy modernizacja ma się zakończyć nie udzielono odpowiedzi bo nie ma nic więcej w "systemie". Według mapy zasięgu play tak jak mówisz, owa stacja miała już status 5G ready jakoś chyba w marcu(a może nawet wcześniej bo dawno nie sprawdzałem tej mapy) br. Ciekawe co w tym przypadku po modernizacji ulegnie poprawie(albo i nie ;) ) ?

Po kontakcie z salonem play w Michałowie okazuje się że prace modernizacyjne są toku, i ostateczna data ich zakończenia to 13 czerwca... Stacja w Gródku(BIA4420) póki co działa bez najmniejszych problemów( relacja znajomych) i nie ma informacji o tym czy też ulegnie ona jakiejkolwiek modernizacji.

Jeśli prace bedą trwały sporo czasu, chyba jest to grubsza sprawa(może kompletna modernizacja, poprawa obszaru i jakości zasięgu?- wiem buja w obłokach :rotfl: ). A wam jak sie wydaje ?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Cena w eshopie na sprzęt bez umowy uległa zmianie! Znów jest 849zł, outlet 599zł... :brawa:
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Klikając w stary link z 1 strony tematu pokazuje starą cenę, ciekawe czy by takie zamówienie przeszło.
Po 2, często obserwuję ceny urządzeń bez umowy i Play często grzebie coś przy cenach, tydzień temu było to samo, 449 potem 600zł, dzień później znowu wróciło do 449...
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Blazer »

Aktualnie to ten B715 kosztuje nawet 449zł.
https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... #GWARANCJA
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

KacK pisze:@overtrash a w jakim stanie są te routery outletowe? Faktycznie wyglądają jak nówki?
Tak. Tyle, że na pudełku była naklejka-plomba Play'a, a nie Huaweia. Na moim sprzęcie nie było nawet najmniejszej ryski, a kabel LAN wyglądał na fabrycznie złożony przez chińczyka ;)
ODPOWIEDZ