Huawei B715 z Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Otóż, to. Trzymam kciuki! :)
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

A więc Router po wizycie we Wrocławiu ul bacciarellego, bts może 1 km od bloku w którym było testowane na parapecie z otwartym oknem, BTS z kompletem pasm, a karta sim oczywiście próbuje walczyć sama z własną siecią chyba i ze mną bo łączy się po starcie router gdzie? Oczywiście do 3G, po 5 min łaskawie łączy się z LTE 2100 i się go trzyma, próba wymuszenia cokolwiek skutkuje brakiem neta.
Teraz będzie ciekawie, przypomniało mi się że moja ma Playa mowie wyciągaj z tel, wkładam do routera, od razu router podłącza się do LTE, wymuszanie pasm działa pięknie jakie chce z czym chce...
A więc koleś na pomocy technicznej zrobił mnie w bambo tą swoją teorią o dalekiej odległości od BTS skoro karta zachowuje się tak samo przy nadajniku 1 km od routera. Teraz nie wiem co tu im napisać na tej pomocy technicznej żeby oni zrozumieli i naprawili mi to.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze:A więc Router po wizycie we Wrocławiu ul bacciarellego, bts może 1 km od bloku w którym było testowane na parapecie z otwartym oknem, BTS z kompletem pasm, a karta sim oczywiście próbuje walczyć sama z własną siecią chyba i ze mną bo łączy się po starcie router gdzie? Oczywiście do 3G, po 5 min łaskawie łączy się z LTE 2100 i się go trzyma, próba wymuszenia cokolwiek skutkuje brakiem neta.
Teraz będzie ciekawie, przypomniało mi się że moja ma Playa mowie wyciągaj z tel, wkładam do routera, od razu router podłącza się do LTE, wymuszanie pasm działa pięknie jakie chce z czym chce...
A więc koleś na pomocy technicznej zrobił mnie w bambo tą swoją teorią o dalekiej odległości od BTS skoro karta zachowuje się tak samo przy nadajniku 1 km od routera. Teraz nie wiem co tu im napisać na tej pomocy technicznej żeby oni zrozumieli i naprawili mi to.
Oni w tej pomocy technicznej czasami nie mają pojęcia o czym mówią. Teraz należy zadać co najmniej dwa pytania. Czym się różni karta twojej dziewczyny od twojej nowo-wymienionej karty. I czy karta dziewczyny zadziała w twojej domyślnej lokalizacji.
Ja testowałem nie tak dawno ten sprzęt w trudnych warunkach,przy naprawdę słabych parametrach sieci, 5,1km do stacji bazowej a na posesji niezły busz. Download z FTP dochodził do 4,7-4,9 MB/s, średnio 3,5-3,8 MB/s, bez problemu z agregowało 800+1800+2100- przynajmniej tak wynika z HMenagera.
https://imgur.com/a/Nq6wXmg
https://www.speedtest.net/result/8339421222 przykładowy test. :)
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Raczej to nie wina karty, a jakiegoś ustawienia w play co do mojego numeru, jej karta to zwykła taryfa głosowa, ale w routerze wyłączony roaming więc obie karty łączyły się do tego samego BTS'a.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matek451 »

viewtopic.php?f=1&p=593857#p593857
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: varico »

Jest sens wymieniac e5186 na ten sprzet? Internet mam z Orange.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Jeśli masz na nadajniku wszystkie pasma ( lub prawie ) to tak, możesz mieć 3CA

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Sądząc po wypowiedzi z innego tematu (podobny problem) to albo mi w poniedziałek naprawią bo opisałem im to jak krowie na rowie, albo trzeba będzie kupić nowy starter play internet na kartę i tyle. No ale mam nadzieję, że jednak coś mi zresetują w poniedziałek do ustawień fabrycznych i będzie działać jak na innych numerach/kartach sim ...

Co do problemu to już nie będę zaśmiecał tego tematu, niech będzie on tak jak od początku poświęcony B715 z Play'a, sprawa może mieć tylko 2 zakończenia albo mi to naprawią albo będę musiał kupić inny starter.

Dziękuje za wyrozumiałość moderacji :)
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze: Co do problemu to już nie będę zaśmiecał tego tematu, niech będzie on tak jak od początku poświęcony B715 z Play'a, sprawa może mieć tylko 2 zakończenia albo mi to naprawią albo będę musiał kupić inny starter.
Czy sprawa została rozwiązana, jeśli tak to jak ?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Jeszcze od czasu kiedy złożyłem zgłoszenie na Play24 (14.06.2019) nikt się nie odezwał , ale od 2 dni mam status zgłoszenia " w trakcie rozpatrywania ", wątpię by jutro się coś ruszyło, ale może w poniedziałek, dam znać co i jak, bo to ewidentnie wina Play i nikogo innego.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Tak pewnie po weekendzie, natomiast oni znów mają problemy techniczne z eshopem i cena nowego urządzenia to 849zł, lecz poprzez rozmowę z konsultantem na stronie konsultanci w systemie maja 599zł i ten sposób należy jak ktoś chce nówkę zamawiać aby nie przepłacać. Outletowych nie ma i nie wiadomo kiedy będą- to należy obserwować( najlepiej po długim weekendzie). Kuzyn pytał mnie teraz o niego, i znów takie oto kwiatki... :gwiazdki:
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

No tak to już z ich E-shopem musi być, że raz w tygodniu robią jakiś przewrót z cenami. Co do B715 to jestem z niego zadowolony, o wiele lepszy zasięg niż na moim poprzednim B593, cena też dobra innego routera za 450 zł w takim stanie jak te z Outletu nie znajdę, jeszcze gdyby ten Play mi naprawił ten bug z tą kartą to było by mega.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matek451 »

Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Cennik z wczoraj i wszystko jasne, nim należy się sugerować.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Dla zainteresowanych moim problemem z numerem internetowym finał sprawy wygląda tak, że konsultanci nie potrafią tego naprawić, babeczka dzisiaj niby reset ustawień na moim numerze zrobiła i nic nie pomogło, mówi że jak nie pomoże mam znowu złożyć zgłoszenie a ja do niej, że wole kupić nowy starter i mieć wszystko ok, a nie czekać znowu 2 tygodnie jak ktoś się łaskawie odezwie, kupiłem już nowy starter i wszystko pięknie działa, walczę teraz z nimi by mi przenieśli pakiet który mam tam na felernym numerze na ten nowy.
coppi
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-12-16, 12:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: coppi »

Dzięki temu tematowi od dwóch tygodni mam u siebie B715 z outletu. Cena 450 nie do pobicia.
Do tej pory korzystałem z e398 i z Playem działał w miarę. Teraz chciałem się przesiąść na Orange i na 1800MHz mam zawrotną prędkość w szczycie w okolicach 1Mb/s.
Zacząłem więc od routera (antena w drugiej kolejności - zawsze mogę dokupić). I przy agregacji 800+2100+2600 prędkości nie spadają poniżej 10Mb, a raczej oscylują w okolicach 20 i dla mnie to jest zadowalające. Z anteną pewnie byłoby dużo lepiej, ale na razie nir ma potrzeby.
Zastanawiałem się też nad b525, ale zdecydowanie lepiej 3 pasma agregować, bo akurat u mnie na każdym z tych jest mniej więcej po równo. To mam o 50% szybciej.
Plus w Orange też taki, że sami routerów do 3 pasm nie mają, dlatego pewnie prawie nikt tego nie agreguje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Orange bez problemu agreguje nawet 4 pasma ale routerów u nich fakt, brak

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: matek451 »

Wynik i tak słaby jak na BTS-y po modernizacji i 4pasma LTE na nich. SLR Struga czy Billa2?
coppi
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-12-16, 12:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: coppi »

matek451 pisze:Wynik i tak słaby jak na BTS-y po modernizacji i 4pasma LTE na nich. SLR Struga czy Billa2?
Oba te BTSy w podobnym zasięgu. I ode mnie na obu podobne wyniki. Podjadę po niedzieli pod BTS z routerem i sprawdzę jak na super zasięgu działa.
coppi
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-12-16, 12:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: coppi »

onken pisze:Orange bez problemu agreguje nawet 4 pasma ale routerów u nich fakt, brak
W sumie dobrze ;). Bo dzięki temu luźniej.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze:Dla zainteresowanych moim problemem z numerem internetowym finał sprawy wygląda tak,
Dzięki ze napisałeś zakończenie całej sytuacji, w przyszłości takie informacje mogą się przydać. Przenieśli ci usługę na nowy numer ? Obyło się to bez problemów ?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Sprawa z przeniesieniem usługi nie jest jeszcze rozwiązana( od tygodnia nikt nie odzywa się), ale miła rzecz, zdziwiło mnie, że kurier wpada do mnie do domu mówi ze paczka od Play, a ja takie co ? Opłacona bierz pan mi się spieszy, a ja ok. Potem czytam Play CCDS, Wrocław Kiełbaśnicza 28, mowie skąd ta firma ma moje dane, pisze do Play a oni, że za to ze zamawiałem router 2 tyg wcześniej dostałem gratis słuchawki, "Huawei AM61 Sport Blueetoth Headphones lite"
Taka informacja dla tych co zamawiali router by nie byli tak samo zdziwieni jak ja , że jeszcze jakaś paczka przychodzi :D
Ta firma niby współpracuje z Play i oni wysyłają "gratisy" od Play.
No to fajna promocja B715 z outletu za 450 zł i jeszcze słuchawki warte 120 zł gratis ;d
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

KacK pisze: Taka informacja dla tych co zamawiali router by nie byli tak samo zdziwieni jak ja , że jeszcze jakaś paczka przychodzi :D
Ta firma niby współpracuje z Play i oni wysyłają "gratisy" od Play.
No to fajna promocja B715 z outletu za 450 zł i jeszcze słuchawki warte 120 zł gratis ;d
Wszystko się zgadza znajomy także dostał( tyle ze on za 599 nówkę brał), jakie masz słuchawki czerwone ? ;)
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Tak, przyszły w bardzo męskim kolorze czerwonym ;d Mam też AKG Samsungowskie więc te nawet nie otwierałem, może dam je dziewczynie.

Co do Play to chyba prędzej się pakiet skończy niż się odezwą i mi go przeniosą...
B715 testowałem na parapecie za oknem, łapie mi LTE 2600 z play -106 dBm, z 6 km PLAY prędkości 15 mega, a z Plusa nadajnik 50 m dalej od Playowskiego, RSPR ciut gorsze -109, ale za to prędkości 30-40 mega... Aż dziwne czemu taka rozbieżność. Oba BTSy to stacje bazowe matki od których idą radiolinie do innych.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: overtrash »

Ale tu wyszła jakaś komedia bo ludzie tele kupowali i nie dostali(bo promo są tylko telefony objęte) :D
https://blogplay.pl/2019/06/kup-huawei- ... ki-gratis/

Miara jakości połączenia może być lepsza(RSRQ), wrzuć oba screeny z HMenagera i będzie wiadomo. Piszesz matki a wiesz jakie są możliwości techniczne dla obu ?
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

z Bts Play wychodzą 2 radiolinie na 2 bts po 1 Gigabit każda, z Plusowskiego 2x 180 i 3 jakieś małe to chyba głosowe. Screenów nie robiłem a nie chce mi się znowu go stawiać teraz znowu za okno. Nie wiadomo jakie te bts mają wpięcie w ziemie, może Play bardziej obciążony, z tego co się chwalą, że mają tyle użytkowników to by się zgadzało :D
Co do jakości to RSRQ odrobinę na Plusie lepsze, plus miał -13, Play -15.
Ale co zauważyłem ze Play a przynajmniej te nadajniki co się łączę muszą być zabite, bo nawet na LTE 1800 przy RSRP -100 i RSRQ -14 mam max 10 w nocy do 20. Do 1800 łączę się do tego samego BTS na Oleskiej wrocław, screeny pokazywałem wcześniej, i na nim mam w miare dobry ping też, muszę pilnować by router się go trzymał bo jak przełączy mi się na inne sąsiednie BTSy pingi skaczą strasznie do góry.

Co do słuchawek, to te słuchawki o dziwo nie wysyła Play a jakiś pośrednik wynajęty przez P4 (CCDS Wrocław Kiełbaśnicza), stąd może takie kwiatki, ale oni też bazę danych adresów do wysyłki musieli dostać od Play więc też takie to dziwaczne, ale jak przeczytałem co ludzie tam piszą to mi oczy zaczęły krwawić, koleś kupił p20 pro tylko dlatego, że może dostanie z promo słuchawki, a jak nie dostał to zwraca telefon... hhaha załamują mnie tacy cebulowi ludzie :d Ja kupiłem Router bo był mi potrzebny a nie tylko dlatego, że dostane słuchawki :D:D
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: bartex03 »

Proszę o podpowiedź czy 500 zł za B715 z play (jeszcze na rocznej gwarancji) , to dobra cena ?
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: KacK »

Za 100 zł więcej masz nówkę z gwarancja 2 lata, kiedyś za 450 były outletowe 2 tygodniowe, więc 500 zł za roczniaka to trochę dużo targuj się .
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: fatum1 »

Rynek routerów jest trochę nietypowy, nie jest ich wiele więc kilka osób potrafi wywindować cenę i ją przytrzymać. Jeżeli się spieszy to ma się pecha a jeżeli można poczekać to da się ustrzelić okazję.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: bartex03 »

KacK pisze:Za 100 zł więcej masz nówkę z gwarancja 2 lata, kiedyś za 450 były outletowe 2 tygodniowe, więc 500 zł za roczniaka to trochę dużo targuj się .
Dzięki :)

Inna oferta :
550 z wysyłką nowy plomba na opakowaniu i gwarancja od 20.06.2019 ;)
ODPOWIEDZ