Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sirk23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-06-15, 21:00

Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: sirk23 »

Witam, posiadam internet no limit w T-Mobile. Koszt 55zł/m-c.
Od początku roku zmagam się z problemem spadku jakości sygnału.
Pisałem reklamację do T-Mobile. Mam możliwość zakończenia umowy i zmiany dostawcy bez kosztów.
Mój router to stary D-Link DWR-921, lokalizacja Leszno Wlkp. ul. Wawrzyniaka.
Wcześniej router pracował poprawnie. Obecnie często mój Download Mbps to 5, Upload Mbps to 1.
Gdy tą samą kartę sim wkładam do telefonu iPhone i on służy jako router to wyniki często są: Download Mbps to 50, Upload Mbps to 20.
Jak telefon pracuje jako router to internet jest raczej wystarczający dla naszych potrzeb.
Proszę o pomoc w poprawie wydajności internetu domowego.
Korzystamy głównie z poczty, a dziecko 9 lat z xBoxa i YT.
Zmienić tylko router, czy też dostawcę?
Z góry dziękuje za pomoc. :)
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: overtrash »

Wg. informacji podanych przez ciebie łączysz się z BTS ul. Usługowa 3 - maszt własny. Jest tam 800 i 1800 mhz( nie wiem tylko na ile to są aktualne dane, bo nie ma takiego UC-Id/ECID które podajesz-beta.btsearch.pl od pewnego czasu ma problemy i te dane mogą być nie do końca aktualne). Parametry sieci są naprawdę niezłe. Dane(maj 2019) które udostępnia UKE mówią że owy maszt ma bardzo dobre możliwości techniczne.

Musisz kupić lepszy router bo ten d-link to już archaizm( zazwyczaj soft łączy się z 800mhz które jest wąskie i często zatłoczone, jeśli masz wersje C1 bądź C3 możesz próbować postawić na nim OpenWRT ale uwaga nie wszystko może działać na dzień dobry- np. diody led- u mnie tak było, wtedy powinieneś zobaczyć z czym się łączy i jak się łączy, domyślny soft nie oferuje niestety tak podstawowych informacji), jeśli ma to być router stacjonarny to b525s-23a + apka do HManager do wymuszenia agregacji 800+1800. Choć bardziej przyszłościowym rozwiązaniem będzie b715s-23c agregacja 3 pasm u playa w outlecie( sprzęt z 14dniowego zwrotu w stanie niemalże idealnym- opinia forumowiczów) z 12mcy gw za 450zł, nowy w eshopie z 24mcy gw 599zł. Tu także będzie potrzebny HManager i telefon z systemem android.

B715 testowałem nie tak dawno i poradził sobie wspaniale w naprawdę trudnych warunkach(w konfiguracji B20+B3+B1). Jeśli mobilny(choć budowanie na nim sieci głównej to nie jestem przekonany że to dobry pomysł- jako rezerwowy jak najbardziej(przynajmniej u mnie sie sprawdza)) to polecany jest MF971 z najnowszym FW aby móc wybierać dwa pasma, bądź MF980 ten już obsłuży 3 pasma( bez kombinacji B3- 1800 MHz B1- 2100 MHz B7- 2600 MHz te niestety nie działają).

B525 outlet: https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... p=internet
B715 outlet: https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... p=internet

Nówki:
https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... p=internet
https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... p=internet
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
sirk23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-06-15, 21:00

Re: Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: sirk23 »

Dziękuje za pomoc.

Czyli rozumiem, że rozsądna i przyszłościowa opcja to, zostać w T-Mobile No Limit, sprzedać router d-link i kupić B715 z Play outlet (450)?
Czy tańsza opcja, z B525S z Outletu Play (300), też da radę w niedalekiej przyszłości, powiedzmy przez dwa lata?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: matek451 »

Cena za no limit do 60Mb/s 55 zł/m-c to historia, obecna to 65 zł/m-c ale w umowie B525 a nie ten dziurawy złom DWR-921 którego nigdy nie powinieneś brać z T-mobile i płacić przez2 lata 20 zł raty w abonamencie. Opcja pierwsza czyli zostajesz na tych 55 zł na czas nieokreślony i kupujesz porzadny router.
Opcja druga wypowiadasz umowę i bierzesz za 65 zł/m-c z wykastrowanym przez T-mobile B525( abonamentu 20 zł rata za niego), zostawiasz lub sprzedajesz DWR-921 jak znajdziesz jelenia i b525 i kupujesz B715 z outletu Play. Samodzielny zakup b525 to nieporozumienie). BTS NetWorks Usługowa, telefon loguje się do pasma LTE2600 orange na nim, dobre parametry sygnału. BTS po modernizacji i refarmingu więc oprócz tych 15MHz na LTE2600 działaja też LTE1800 Orange, LTE2100 i LTE800 tego operatora,każdy na 10MHz pasma. Do tego 4 CC CA z niego. Przy tych parametrach sygnału na 2600MHz, nie będzie problemów z LTE2100 czy LTE1800. LTe800 nie zawracaj sobie głowy bo to pasmo zasięgowe zi z reguły działa wolno.
kupujesz B715, za pomocą Hmanagera wymuszasz 3 CC CA LTE260)+2100+1800 i korzystasz. Nie podałeś lokalizacji ale widać ze do BTS-a masz niedaleko skoro taki RSRP na 2600MHz.
sirk23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-06-15, 21:00

Re: Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: sirk23 »

BTS-a mam w linii prostej około 350-450m, budynek jednokondygnacyjny, wokół tylko niska zabudowa.

Myślę, że nowa umowa za 65zł z T-Mobile na 24 m-ce i zakup od nich B525 za 49zł mija się z celem.
Aby się opłacało musiałbym sprzedać go za 300zł. Do T-Mobile 10zł (droższy abonament) x24m-ce plus 49zł (opłata na start).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: matek451 »

Też tak sadzę, masz tą za 55 zł więc spróbuj tez powalczyć o jakiś rabat po złożeniu wypowiedzenia, może dział utrzymania zaproponuje ci bez sprzętu taniej a jak nie to cofniesz wypowiedzenie i będziesz korzystał na bezterminowej umowie za te 55 zł//m-c.
sirk23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-06-15, 21:00

Re: Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: sirk23 »

Dziękuje za pomoc w wyborze sprzętu.

Zostałem przy starej umowie T-Mobile No Limit.
Dziś odebrałem router B715 kupiony w Play Outlet. Przyszedł raczej nowy.

Po włożeniu karty SIM zrobiłem test o godzinie 18. Download Mbps to 65, Upload Mbps to 25.
Proszę o informację, czy mam teraz skonfigurować ten router do agregacji pasm, czy niech działa na ustawieniach fabrycznych?
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Jaki router LTE do internetu no limit TMobile?

Post autor: overtrash »

sirk23 pisze:czy mam teraz skonfigurować ten router do agregacji pasm, czy niech działa na ustawieniach fabrycznych?
Ja osobiście sprawdziłbym poszczególne pary https://www.dropbox.com/sh/z7rbzxjy23t9 ... DKTAa?dl=0
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
ODPOWIEDZ