Jaki telefon w iPlusie?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-30, 16:55
Lokalizacja: ?wiebodzin

Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Marti »

Witam !
Chcialabym zwiekszyć transfer w iPlusie obecenie osiagam transfer 5KB/s. Jako modem wykorzystuje Siemensa S55, łaczę się z komputerem przez BlueTooth za pomocą programu BlueSoleil przez połączenie Dialup. Prosze o pomoc, z poważaniem zrozpaczona Marti :P
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Jaco »

No niestety więcej nie wyciągniesz.Probonuję zmienić telefon np.Nokia 6230.To moje zdanie bo takowy posiadam.Ale na forum można również <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> wiele innych również godnych polecenia telefonów z modemem.Zapraszam do lektury. :lol:
http://www.bez-kabli.pl/search.php
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-30, 16:55
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Marti »

Ok dzięki za pomoc widzę, że jedynym rozwiązaniem jest zmiana telefonu. Jaco a miała bym jeszcze jedną sprawe do Ciebie :) bo widze ze zorientowany w temacie jesteś :) wiesz moze czy jest jakiś tańszy telefon niż Nokia 6230 ktory ma EDGE class 10 ale GPRS nie musi byc najlepszej klasy jeśli mógłbyś to jestem wdzieczna za pomoc :) pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: crow6 »

Jesli jestes maniakiem predkosci to powiem Ci, ze mozna na takim polaczeniu wyciagnac 5,5 KB/s :]
Jak? TweakMaster albo inny program do ustawien sieci i testujemy rozne ustawienia...
A jesli chcesz przyspieszyc wczytywanie stron to proponuje uzywac przegladarki FireFox z dodatkami: FasterFox, AdBlocker i FlashBlock (wszystko za free), albo przegladarki Opera (w wersji 9 tez free i bez bannerow) z programikiem do blokowania reklam
np: Ad Muncher (niestety platny ale potrafi blokowac reklamy takze w GG i innych programach :]).
Ostatecznie zmien telefon. Na allegro mozna znalezc w naprawde dobrej cenie tylko, ze np porysowane, z peknieciami itd ale przeciez to ma byc tylko modem...
Gott ist ein Popstar ]:->
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Jaco »

crow6 pisze:Na allegro mozna znalezc w naprawde dobrej cenie tylko, ze np porysowane, z peknieciami itd ale przeciez to ma byc tylko modem...
@crow6 dobrze podpowiedział.
@Marti szukajki nie chce się uzyć.Ostatnio @Pimosz robił takie zestawienie.A więc do lektury. :lol:
Adis

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Adis »

Jaco ! ja mam nokię 6230i i mam do ciebie pytanie: jakie predkosci na nim osiągasz i czym mierzysz ?? ja mieszkam w prawie centrum miasta i najwyzej osiągnełem 130kb/s zgodnie z www.twojeip.wp.pl a jak mierzyłem DU Meter to na sekunde wskoczyło do 180kb/s !
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: bob »

Marti pisze:... tańszy telefon niż Nokia 6230 ktory ma EDGE class 10 ale GPRS nie musi byc najlepszej klasy jeśli mógłbyś to jestem wdzieczna za pomoc :) pozdrawiam :)
Poruszany temat :
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=622
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... ni+telefon
A tu wpisz co miałby posiadać i jaka marka:
http://www.gsmarena.com/search.php3
A potem wpisz model na allegro, żeby wyszukać aktualne ceny.
Pozdrawiam, bob.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Jaco »

Obecnie jej nie używam bo mam modem w lapku.Do pomiaru mam zainstalowany NetMeter.Najlepiej to sprawdzić pobierając plik z serwera.Te strony do mierzenia prędkości nie zawsze dają wiarygodny wynik.Wszystko zależy od sprzetu jakiego się używa,zasięgu,technologi,pogody i przede wszystkim obciążeniu nadajnika w danej chwili.
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Varmack »

Marti pisze: wiesz moze czy jest jakiś tańszy telefon niż Nokia 6230 ktory ma EDGE class 10 ale GPRS nie musi byc najlepszej klasy jeśli mógłbyś to jestem wdzieczna za pomoc :) pozdrawiam :)
Sprawdz motorole V235. EDGE class 10, GPRS class 10, ładna i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> super :P Ładuje się przez kabel, a na allegro mozesz wyszukać poniżej 200 PLN ;)
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: bio5 »

Ja polecam Nokię 6021. Choć ma EDGE klasy 8 to na potrzeby komunikacji jest wystarczający. Przemawia za nim również cena. Mnie udało się na allegro nabyć taki egzemplarz za 190 zł. Działa bardzo stabilnie i łączy się z palmem lub laptopem przez BT.
tomek44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-01-28, 21:57

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: tomek44 »

Przed wymianą telefonu na inny upewnij się czy faktycznie masz EDGE, bo jak nie to szkoda kasy.
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: bio5 »

Kwestia tego czy modem jest używany tylko w jednym miejscu. Bo jak ktoś się przemieszcza to taka inwestycja jest opłacalna bez dwóch zdań.
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Jaki telefon w iPlusie?

Post autor: Artur_prezes »

Ja bym poradził ci kupić modem obsługują czy GPRS i EDGE jeśli nie chcesz się zbyt wykosztować (choć na pewno nie jest tani) np taki: http://iplus.pl/materialy/Sony_Ericsson_GC89.pdf

A jeśli chciałbyś się więcej wykosztować na konkretny i wypróbowany ( ja mam go i polecam bardzo) sprzęt to polecam ten modem: http://iplus.pl/materialy/iplus_pcmcia_huawei_e620.pdf

Tym sposobem miałbyś telefon tylko do dzwonienia, a modem do neta polecam także iPlusa prywatnie 60 i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> będzie wszystko śmigało dużo lepiej.
CLEARW'RE
Broadband
ODPOWIEDZ