Co lepsze nowy modem czy nowy router?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oremi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-02-23, 10:11
Lokalizacja: Łomża

Co lepsze nowy modem czy nowy router?

Post autor: oremi »

Dzień dobry,
Dawno nie logowałem się tu, ale często przeglądam te forum. Czasem jednak człowiek dochodzi do takiego momentu, że nie wie co robić, stąd ten temat:
Obecnie mam zestaw:
Tp-link Archer c5 + huawei 3131 hilink, antenę atk10 i atk20, użytkuję atk 20. W sobotę o 21 miałem 2,5/2,5 u/d Mbps. Robi się już słabo-tragicznie.
Czasmi spędzam weekendy wnory-wypychy. Antena at20 skierowana na nadajnik aero2/plus w Kulesze Kościelne. Zgłasza sie plus, choć mam kartę aero2 -płacę za pakiety aero2.

Myślę celować w nadajniki play lub tmobile, choć play którego wcześniej miałem z Rutek(antena at10) już miał tragiczne (2 lata temu) wartości działania, zasadniczo wcale się nie łączył. Choć wcześniej miałem wartości po 30 mega, stąd poszła zmiana na aero2.

Cel pisania: Co robić? Pozostać na zakresie 800-900 tylko dokupić modem na lte? Jakieś propozycje? Ja myślałem o tym(ale może jakiś inny lepszy)

Vodafone K5160 (Huawei E3372h-153)

https://allegro.pl/oferta/modem-usb-4g- ... 7565174793

czy zostawić stary zestaw i brać nowy router np huawei 525:

https://allegro.pl/oferta/router-flybox ... 8433642868

i pchać się w nowe anteny atk-504 i celować w nowy zakres czyli 1800-2600?

Zasadniczo normalnie na mc ciągnę do 9gb danych normalnych, ale oglądam czasami hbogo, to wtedy jest juz sporo więcej, myślę że 40-60gb/mc będzie jak nic.
oremi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-02-23, 10:11
Lokalizacja: Łomża

Re: Co lepsze nowy modem czy nowy router?

Post autor: oremi »

Widzę, że nie było chętnego do pomocy. :stop: :cisza:

Co lepsze nowy modem czy nowy router?
Odpowiem sobie sam:
Router z agregacją pasm minimum huawei b525 i do tego program HMangaer do wymuszenia LTE, bo np aero2 nie specjalnie chce się w tym trybie łączyć, przynajmniej u mnie, a ten program w tym pomaga. :brawa:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co lepsze nowy modem czy nowy router?

Post autor: matek451 »

Korzystasz z aero2 na B525 z BTS-a Kulesze, zmieniłeś anteny? Jakie masz parametry sygnału na LTE180aero2 z tego BTS-a? Jakie wieczorem osiagasz DL/UL? Sprawdzałeś innych operatorów w tym Play z BTs-ów Wnory-Pażochy lub Stare Krzewo ?
ODPOWIEDZ