Problem z predkoscia WiFi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Problem z predkoscia WiFi

Post autor: Myk6414 »

Nie wiem czy dobry dzial, mam nadzieje ze tak.

Nie mam juz pomyslow, moze ktoś bedzie mial pomysl co zrobic...

Siec domowa wyglada mniej wiecej tak:
- na strychu znaduje sie B715, ktory spokojnie wyciaga D:>100Mbps U:30Mbps (rozglasza sieci 2,4 i 5Ghz)
- do B715 wpiete sa kablami
- Xiaomi WiFi 3 - osiagam na nim D:70Mbps U:30Mbps ( co jest jasne, bo ma porty setki) (rozglasza sieci 2,4 i 5Ghz)
- PLC od TP-Linka. Transmiter na pietrze, receiver - TL-WPA4220 - w kuchni na parterze. Niestety, nie mam jak bez kucia scian poprowadzic kabla, stad takie rozwiazanie.

No i teraz problem - TL-WPA4220 rozglasza w kuchni siec na 2,4Ghz. Gdy robie speedtest`a, sciagam cos z netu, etc, download rozpedza sie do ok 50Mbps po czym spada do 10Mbps i tak zostaje. Tak jakby cos go blokowalo (zadnych qos nie mam ustawionych, w czasie testu nic nie obiazalo sieci). Nie wazne czy sciagam cos po kablu wpietym do niego, czy po wifi.
Do B715, mam tez wpiety dysk USB, ktory jest dzielony w sieci. Gdy sciagam duzy plik z tego dysku, bedac wpietym do WPA4220 czy to kablem, czy po WiFi, zawsze pliki sciagaja sie z predkoscia ok 50Mbps - wykluczam wiec problem z linkiem miedzy PLC. Co wiecej - jak sciagne apke do zarzadzania PLC, widze ze miedzy urzadzeniami jest spety link zawsze > 200Mbps w obu kierunkach.

ma ktos pomysl, skad taki problem z internetem na WPA4220? Testowo wylaczylem na nim WiFi i kable wpialem Xiaomi - efekt ten sam. Plik sie sciagal dysku z predkoscia 50Mbps a z internetu najpierw 50Mbps a po chwili zwolnil do 10Mbps.

Wyłączałem już na wszystkich urządzeniach (xiaomi i b715) wifi, zeby nie bylo ze cos sie zakloca - efekt ten sam. Od sąsiadów żadne Wifi do mnie nie dociera.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z predkoscia WiFi

Post autor: Blazer »

W jaki sposób wpięty jest ten górny PLC- bezpośredni do gniazdka, czy przez jakąś listwę?
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Problem z predkoscia WiFi

Post autor: Myk6414 »

Bezpośrednio do gniazdka. Dziś rano zrobiłem sobie taki test, że jednego laptopa wpiąłem bezpośrednio do PLC na górze, drugiego na dole i kopiowałem plik kilku gb. W obu kierunkach transfer był ok 70-80Mbps na kablach. Gdy laptop na dole był wpięty po wifi, spadł do 60Mbps...
ODPOWIEDZ