Potrzebna pomoc w doborze anteny.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cyborg50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-30, 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Potrzebna pomoc w doborze anteny.

Post autor: cyborg50 »

Cześć.
Potrzebuję porady w sprawie doboru anteny.
Jestem jakiś kilometr od bts
Z dachu widzę bts nie ma drzew.

Józefów
Strużańska 5
T-Mobile Polska S.A.

GPS: 52º23'21.00'' N 20º58'57.00'' E
52.38916667 20.9825

W tej chwili używam palucha usb e3372 wetkniętego w router.
Ze względów logistycznych chce przenieść router do pomieszczenia bez okien na poddaszu. Chcę zastosować antenę w celu zmiany punktu poboru.
Niestety żeby wywalić antenę na komin to kabel będzie tak z 8-10m. Wiem że z tak długim kablem stracę cały zysk anteny ale jak router stoi w oknie to nie jest źle. Niestety jestem świeży w temacie i nie wiem jak sprawdzić jakie pasma łapię :). W przyszłości planuje przesiąść się na jakiś router i agregować pasma pewnie b715.
Co sądzicie o 2xATK504 w takiej sytuacji? Ma to sens?

Wojtek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Potrzebna pomoc w doborze anteny.

Post autor: wojteks »

Najprościej zadać pytanie jakie zadaje połowa nowych użytkowników, poczytaj z 3-4 tematy o wyborze anteny, prawie wszystkiego się dowiesz.
Nie pomagam na PW!
cyborg50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-30, 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna pomoc w doborze anteny.

Post autor: cyborg50 »

Tak masz rację ale czytam i wyczytałem że dużo zależy od konkretnej sytuacji, lokalizacji itp. To pytam. Podobno kto pyta nie błądzi :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebna pomoc w doborze anteny.

Post autor: matek451 »

BTS z LTE2100, LTE1800 i LTE800 T-Mobile i agregacją, antena 2X ATK-504 OK ale pokaż parametry sygnału na tych pasmach LTE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Potrzebna pomoc w doborze anteny.

Post autor: wojteks »

cyborg50 pisze:Tak masz rację ale czytam i wyczytałem że dużo zależy od konkretnej sytuacji, lokalizacji itp. To pytam. Podobno kto pyta nie błądzi :)
No to sprawdź lokalizację skoro wszystko wyczytałeś. Trzeba wiedzieć o co pytać.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Potrzebna pomoc w doborze anteny.

Post autor: key »

cyborg50 pisze:Tak masz rację ale czytam i wyczytałem że dużo zależy od konkretnej sytuacji, lokalizacji itp. ....
I to jestes w stanie sprawdzic tylko Ty w Twoich warunkach.

Wez pod uwage, ze za duze wzmocnienie anteny tez pogarsza jakosc polaczenia - tuner wejsciowy jest wtedy przesterowany. Idealnie bylo by pomierzyc jaki sygnal masz teraz w miejscu gdzie beda anteny i policzyc jakie wzmocnienie bedzie potrzebne.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ