Czy da rade zmniejszyć ping w mojej sytuacji?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Benito82pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-06, 13:40

Czy da rade zmniejszyć ping w mojej sytuacji?

Post autor: Benito82pl »

Witam. W chwili obecnej dużo gram na ps4 i potrzebuje stabilnego pingu, czy zmieniając operatora i modem i dołożenie anteny jestem wstanie to uzyskać?
Mieszkam we wsi Strzałkowo Gm Łukta, bts-a t-mobile mam za oknem (dwa routery w domu huwawei b529s i b525) z jednego korzystam bez anteny drugi się kurzy.
tmobile (2).png
tmobile (3).png
tmobile (4).png
Tak się prezentuje Orange w Łukcie pod masztem
lte (2).png
lte+ (1).png
lte+ (2).png
A tak u mnie w domu z telefonu
lte (1).png
lte (3).png
lte (4).png
Generalnie to wieczorem kiedy mam możliwość pogrania internet z t-mobile jest o kant potłuc ale według speed testów jest wszystko ok. Jeżeli chodzi o Orange to udostępniam sobie z tel i jest o wiele lepiej ale speed test pokazuje słabsze wyniki. Gdzie jest problem i czy powiedzmy za max 600 złoty kupie router i antene pod tylko i wyłącznie granie online? Tak na marginesie to jestem totalnym laikiem w temacie internetów mobilnych i prosze o prostą odp. Dziekuje i Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy da rade zmniejszyć ping w mojej sytuacji?

Post autor: matek451 »

Internet T-Mobile bez limitu danych za śmieszną kasę działa charakterystycznie dla tego operatora w przypadku gdy korzysta się z BTS-a Networks only 800/900MHz. Zresztą tak samo też Orange. Operatorzy bez odpowiedniej infrastruktury zaproponowali internet bez limitu lub dużym limitem. Taki bieda BTS z tylko LTE800 na 10MHz u każdego z nich nie jest w stanie zapewnić prawidłowego działania internetu. Masz taki pod nosem w Strzałkowie i sam się przekonałeś jak toto działa. Taki pomysł na budowę sieci LTE to nieporozumienie, stacje nie będą szybko modernizowane. Jedyna szansa to BTS Łukta, na nim działało UMTS2100 na 3G i w ramach refarmingu został zmodernizowany i na nim działa też LTE2100 Orange co sam potwierdziłeś ( możliwe ze też LTE2100 T-Mobile). Na dziś pasmo pewnie nieprzeciążone. Działa na nim też agregacja LTE2100+800. Na dziś to 10MHz pasma na LTE2100 jakoś rozwiązuje problem ale na dłuższą metę trudno zapewnić że to utrzyma się . Nie musisz wymieniać routerów, te które masz do nędzy w NetWorks wystarczą, skorzystaj z HManagera i wymuś na B525 LTE2100, wystaw go za okno i pokaż screena z aplikacji, do tego speedtest i sprawdź w grach. Do testów karty T-Mobile i Orange, to samo dla agregacji LTE2100+800. Na tej podstawie dobór anteny zewnętrznej.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Czy da rade zmniejszyć ping w mojej sytuacji?

Post autor: fatum1 »

Test jak test, ping prawidłowy. Problem prawdopodobnie jest dalej, pokaż ping do serwera danej gry i tablicę routingu. Jeżeli dalej jest coś zapchane a tak to wygląda to nawet najlepsza antena nie pomoże. Może inny operator ma lepsze wyjście w świat, zapewne tylko to pozostaje lub kontakt z dystrybutorem gry i tam przedstawienie problemu.
ODPOWIEDZ