Prędkość po wifi większa niż po lanie na B715

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Prędkość po wifi większa niż po lanie na B715

Post autor: cegulla »

Witajcie, założyłem antenę cybertecha o zysku 17 dBi dla 1800-2600 Mhz do routera Huawei B715. Antena wisi na kominie i mam idealne warunki zasięgu na każdej częstotliwości. Internet od T-mobile. Podłączyłem kompa za pomocą skrętki do routera i programem na telefonie HManager odpaliłem agregację 1800 + 2100 + 2600, gdy odpalę speedtesta na wifi 2.4ghz to łapie mi około 100 mega downloadu i 30 uploadu, natomiast gdy odpalę speedtesta na kompie to mam prędkość max 40-50 mega downloadu i upload niemalże taki sam. Gdy tylko przełączę się na jedno pasmo HMenagerem to prędkość na kompie rośnie do około 80 mega downloadu. Nie wiem o co biega dla mnie to mega dziwny przypadek

EDIT: Sprawdziłem na drugim kompie, który też leci po lanie i jest ok ponad 200 mega mi leci:)
Pytanie czemu na moim kompie nie chce nic więcej skoro mam płytę główną która obsługuje 1 giga. Jedyna różnica jaka jest to taka, że kabel do drugiego kompa zarobiłem w standardzie B po obu stronach, a ten mój kabel jest zarobiony tak tylko, żeby były kolory w tej samej kolejności, ale przecież chyba to nie powinno mieć różnicy
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Prędkość po wifi większa niż po lanie na B715

Post autor: key »

Kolejnosc niestety ma znaczenie, kable sa z soba splecione. Jesli pominiesz przeplot, to kabel nie bedzie dzialal z pelna szybkoscia.
Nie pomagam na PW.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Prędkość po wifi większa niż po lanie na B715

Post autor: cegulla »

Faktycznie masz racje, zarobiłem kabel według standardu i działa pięknie. Uhh a pamiętam słowa nauczyciela, z którym robilismy kabel mówiącego, że jak chce to dla siebie prywatnie mogę kabel zarabiać według kolorów jak mi sie podoba, byleby po obu stronach były w takiej samej kolejności :mur:
Awatar użytkownika
ansu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2017-11-01, 12:05
Lokalizacja: LSW

Re: Prędkość po wifi większa niż po lanie na B715

Post autor: ansu »

.. no i parami chyba
E3372h/mod Hilink, B525s-23a/mod, B535, zte mf286d
ODPOWIEDZ