Jaka zewnętrzna antena LTE do pasm B3/B7? Obrzeża Lublina

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olwap
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-12-01, 17:02

Jaka zewnętrzna antena LTE do pasm B3/B7? Obrzeża Lublina

Post autor: Olwap »

Założyłem nowy temat, bo dopracowałem pewne szczegóły odnośnie planu instalacji anteny i routera. Sytuacja wygląda następująco. Mam internet LTE z T-Mobile, router Huawei B252s. W miejscu w którym stoi obecnie router sygnał jest raczej kiepski RSRP to ok. -105, -110 dBm. Na balkonie na którym planuję zamontować antenę zewnętrzną RSRP wynosi ok. -90/-80 więc różnica jest. RSRQ wynosi ok. -9/-10 i jest takie samo dla obu miejsc. Router obecnie korzysta z BTS 286993 (Lublin, Zemborzycka) - BTS znajduje się ok. 2 km w linii prostej od domu, według aplikacji LTE idzie z pasm B3 i B7 czyli 1800/2600 (zarówno w obecnym położeniu routera jak i docelowym miejscu położenia anteny). Router przestawię w inne miejsce, zaraz za drzwiami balkonowymi żeby nie było problemów z długim połączeniem anteny z routerem. I teraz pytanie zasadnicze, jaką antenę dobrać do takich parametrów zakładając że mówimy o pasmach B3/B7? Czy np taka może być? https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html A może jest jakaś lepsza, lepiej pasująca? Prosiłbym o poradę bo jestem w tym temacie nowy i nie bardzo się orientuję a chciałbym wybrać możliwie jak najlepiej.
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jaka zewnętrzna antena LTE do pasm B3/B7? Obrzeża Lublina

Post autor: katze750 »

Na forum masz głównie 3 polecane anteny:
- Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz
- Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO 1800-2100MHz
- Telkob 2x ATK-504 Pasmo: 698-2690 MHz

Jak dla Ciebie to pierwsza albo ostatnia, cybertech powininen być troszke tanszy od atk. Posiadam wszystkie trzy i u mnie się sprawdzają. Ważne by przewód od modemu/routera miał dlugosc max 5m, jakość od h155 w górę.
wolny95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2019-12-09, 06:51

Re: Jaka zewnętrzna antena LTE do pasm B3/B7? Obrzeża Lublina

Post autor: wolny95 »

ODPOWIEDZ