Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

Ok, decyzja podjęta leci do mnie Huawei B818 w taryfie 200GB plus noce bez limitu 24-9.00 za 82zl, router za 1zl, po przekroczeniu można kupić 100GB za 20zl. Dostałem oficialne informację od operatora, że nadajnik ma pasmo 2600Mhz i router powinien u mnie agregować 4 pasma. Karta play w moim telefonie wyciągała 140/30 przy czym jako główne pasmo pokazywał 2100Mhz ale nie widziałem z czym to zareagował. Wg konsultanta powinienem mieć prędkości 200+ ;). U mnie na beskidzkiej leci światłowód więc musieli go podpiąć pod tego BTS, ale do mnie nie chcieli... W poniedziałek będą testy ;)

P.s sprawdziłem wykaz UKE i .... Moja stacja jest 2600Mhz!!! W lipcu 2019 jeszcze nie była. To bedzie ogień u mnie ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: matek451 »

Pożyjemy, to pośmiejemy się z ciebie wkrótce ale nie ma co cię żałować, słuchasz głupców z BOK Play a nie fachowców. Regulamin https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... 1.2020.pdf taryfa Play Internet L a teraz kolejny usługi NbL https://www.play.pl/resources/pdf/2016/ ... 032016.pdf widać ze podobnie jak twoi doradcy z Play nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, taryfa którą teraz kupiłes to Play Internet L i dla niej nie ma usługi NbL, zresztą to było wałkowane setki razy tutaj i na Forum Play, usługa NbL dotyczy poprzednich taryf internetowych na abonament juz dawno nieaktualnych
No i te obietnice idioty z Play o ponad 200Mb/s, trzeba mieć nie po kolei w głowie aby w to wierzyć, teraz nawet z LTE2600 trudno o takie prędkości a sieć Play i jej konfiguracja w wielu lokalizacjach to ostatnio żart z klientów, czyli brak 4 CC CA oraz wyłaczanie LTE2600, LTE2100 w godz. 0-6 na wielu BTS-ach, do tego problemy z UL i zawieszanie transmisji mimo aktywnego połaczenia z eNB.Pozwolenie UKE wcale nie oznacza ze LTE2600 na stacji działa, tak samo jak obiecanki z BOK, tylko test pod BTS-em moze to potwierdzić.
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

matek451 pisze:Pożyjemy, to pośmiejemy się z ciebie wkrótce ale nie ma co cię żałować, słuchasz głupców z BOK Play a nie fachowców. Regulamin https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... 1.2020.pdf taryfa Play Internet L a teraz kolejny usługi NbL https://www.play.pl/resources/pdf/2016/ ... 032016.pdf widać ze podobnie jak twoi doradcy z Play nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, taryfa którą teraz kupiłes to Play Internet L i dla niej nie ma usługi NbL, zresztą to było wałkowane setki razy tutaj i na Forum Play, usługa NbL dotyczy poprzednich taryf internetowych na abonament juz dawno nieaktualnych
No i te obietnice idioty z Play o ponad 200Mb/s, trzeba mieć nie po kolei w głowie aby w to wierzyć, teraz nawet z LTE2600 trudno o takie prędkości a sieć Play i jej konfiguracja w wielu lokalizacjach to ostatnio żart z klientów, czyli brak 4 CC CA oraz wyłaczanie LTE2600, LTE2100 w godz. 0-6 na wielu BTS-ach, do tego problemy z UL i zawieszanie transmisji mimo aktywnego połaczenia z eNB.Pozwolenie UKE wcale nie oznacza ze LTE2600 na stacji działa, tak samo jak obiecanki z BOK, tylko test pod BTS-em moze to potwierdzić.
Po pierwsze matek451 po co te złośliwości i nerwy ;) No i że mam nie pokolei w głowie to już pojechałeś. Ale wiele pomogłeś więc uznaję, że masz kiepski dzień ;)
Co do mojego wyboru, Orange to instalacja anteny, TMobile nie istnieje. Tylko 800MHz. Plus z ich odu idu i FUP odpuściłem. Co do Play, kolejny raz dostałem zapewnienie od konsultanta, że usługa nocy bez limitu będzie dostępna. Mam skopiowana rozmowę na mailu. Jeśli chodzi o prędkości, to już mój leciwy E398 z Dovado nierzadko wyciągał 60-70mbit, gdzie 70mbit limit karty. I to na jednym paśmie tylko ;). Więc z agregacja musi być szybciej. Skoro telefon zrobił 140/30 to 200mbit wcale nie taki rocket science. Jak bedzie stabilnie 100mbit to już będzie wypas. Zrobię testy to będę widzieć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: matek451 »

Konsultant w Play obieca wszystko aby sprzedać ofertę, na dodatek on nie ma zielonego pojęcia co sprzedaje i jak wygladaja regulaminy , w systemie Play nie ma możliwości uruchomienia NbL dla nowych taryf internetowych, tak samo brak ich po zalogowaniu na Play 24, napisałem ci to wyraźnie wcześniej ale ty wierzysz konsultantom a nie mnie moja uwaga jak najbardziej zasłużona. Takich jak ty w błąd wprowadzono nie raz i nic z tym nie zrobisz, PLAY odpowie ze konsultant się pomylił i nic z tym nie zrobią, najwyżej możesz zrezygnować z umowy zawartej na odległość. Tu informacja od poważnego konsultanta Play i to od niego trzeba było brać ofertę https://forumplay.pl/forum/oferta-play/ ... bez-limitu, dostałbyś namiary ale ty masz własne pomysły ,dostałeś ode mnie konkretną odpowiedź co brać od Play, czyli abonament 100GB za 43.75 zł/m-c, dokupić 100GB za 20 zł i B818 za 249 zł a i tak wybrałeś co innego, magia 1 zł zadziałała, straciłeś 150 zł które miałbyś na antenę zewnetrzną ale liczyć to trzeba umieć.
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

matek451 pisze:Konsultant w Play obieca wszystko aby sprzedać ofertę, na dodatek on nie ma zielonego pojęcia co sprzedaje i jak wygladaja regulaminy , w systemie Play nie ma możliwości uruchomienia NbL dla nowych taryf internetowych, tak samo brak ich po zalogowaniu na Play 24, napisałem ci to wyraźnie wcześniej ale ty wierzysz konsultantom a nie mnie moja uwaga jak najbardziej zasłużona. Takich jak ty w błąd wprowadzono nie raz i nic z tym nie zrobisz, PLAY odpowie ze konsultant się pomylił i nic z tym nie zrobią, najwyżej możesz zrezygnować z umowy zawartej na odległość. Tu informacja od poważnego konsultanta Play i to od niego trzeba było brać ofertę https://forumplay.pl/forum/oferta-play/ ... bez-limitu, dostałbyś namiary ale ty masz własne pomysły ,dostałeś ode mnie konkretną odpowiedź co brać od Play, czyli abonament 100GB za 43.75 zł/m-c, dokupić 100GB za 20 zł i B818 za 249 zł a i tak wybrałeś co innego, magia 1 zł zadziałała, straciłeś 150 zł które miałbyś na antenę zewnetrzną ale liczyć to trzeba umieć.
Ok rozumiem, ale w ofercie 100GB można tylko raz dokupić 100GB za 20zł. Kolejny raz będzie inna cena podana w play24. I tutaj sie wytrzymałem, jak braknie 200GB i później dostanę cene np.50zł za 100GB?. A w ofercie 200GB mogę dokupić 100GB i mam pewne 300GB. Co do nocy bez limitu to mam rozmowę z konsultantem na mailu. Zobaczymy co wyjdzie. Owszem straciłem trochę, ale lepiej mi dopłacać 10zł do abonamentu. Co do oferty z forum play to wybacz, ale nie mam zaufania do takich sposobów. Wysyłać komuś skan dowodu, noo nie dla mnie.
A ciągle wyrażasz pogardę w moja stronę stosując uszczypliwości, a to mam nie po kolei w głowie, a to liczyć nie umiem. Poprosiłem o pomoc i porady, ale sam wybieram co dla mnie korzystniejsze. A to że zrobiłem inaczej nie oznacza że można kąśliwe uwagi w moją stronę kierować. Masz ogromną wiedzę, pomagasz ale każdy wybiera to co dla niego w danym momencie jest lepsze. Dla mnie lepiej rozłożyć dopłatę 249zl na 24 miesiace po 10zł. Co do oferty 100GB, jak pisałem wolę mieć otwartą drogę jak będę potrzebować więcej GB. I będę spać spokojnie jak będę mógł miec 300GB. Co do nocy bez limitu to okaże się wszystko w momencie uruchomienia usługi. Jak nie będzie dostępne to mam rozmowy i będę starać się wyegzekwować jakąś rekompensatę. Rezygnować nie zamierzam, gdyż poza Orangem(który wychodzi drożej, ale ma NbL) nie mam zadnej alternatywy. Przeczekam weekend i wtedy będę w stanie coś więcej powiedzieć. Życzę miłego weekendu i dziękuję za pomoc i poświęcony czas ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: matek451 »

Nic nie wskórasz, skorzystałeś z oferty konsultanta który cię po prostu oszukał w sprawie NBL a mimo to jemu ufasz, a ten na Forum Play to jest sprawdzony i pewny gość i on potwierdził to co napisałem o NbL. Co do oferty to twój wybór ale te 100GB za 20 zł to mozna od razu aktywować przy zakupie on line lub potem w Play24, pakiet jest cykliczny i opłata 20 zł za niego jest pobierana dopiero gdy się uruchomi, jesli nie przekroczysz tych 200GB to opłata nie zostanie naliczona, konsultant naopowiadał ci bzdur, te 100GB dotyczy taryf Play Internet L( 100 lub 200GB) lub Play INTERNET XL(300 lub 500GB)', a pakiet mozna uruchomić tylko jeden raz w danym okrsie rozliczeniowym i kosztuje 20 zł.Kolejny raz wychodzi na jaw że ty za autorytet masz idiotów z BOK a nie mnie, na dodatek nawet nie chce ci się czytać regulaminów , to publiczne forum więc ludzie na podstawie twoich postów wyciagają fałszywe wnioski i moją rola jest te bzdury prostować, ja zawsze pokazuję linka do regulaminu więc kolejny https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 082018.pdf
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

matek451 pisze:Nic nie wskórasz, skorzystałeś z oferty konsultanta który cię po prostu oszukał w sprawie NBL a mimo to jemu ufasz, a ten na Forum Play to jest sprawdzony i pewny gość i on potwierdził to co napisałem o NbL. Co do oferty to twój wybór ale te 100GB za 20 zł to mozna od razu aktywować przy zakupie on line lub potem w Play24, pakiet jest cykliczny i opłata 20 zł za niego jest pobierana dopiero gdy się uruchomi, jesli nie przekroczysz tych 200GB to opłata nie zostanie naliczona, konsultant naopowiadał ci bzdur, te 100GB dotyczy taryf Play Internet L( 100 lub 200GB) lub Play INTERNET XL(300 lub 500GB)', a pakiet mozna uruchomić tylko jeden raz w danym okrsie rozliczeniowym i kosztuje 20 zł.Kolejny raz wychodzi na jaw że ty za autorytet masz idiotów z BOK a nie mnie, na dodatek nawet nie chce ci się czytać regulaminów , to publiczne forum więc ludzie na podstawie twoich postów wyciagają fałszywe wnioski i moją rola jest te bzdury prostować, ja zawsze pokazuję linka do regulaminu więc kolejny https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 082018.pdf
Kurde Ty mówisz o cyklicznym pakiecie a ja o jednorazowym
https://www.play.pl/uslugi/pak-internet-internet/
Ja mówię o tym i tam jest regulamin. To co napisałeś też jest ok. W kwestii 100GB to nie będzie problemu. Aktywuje sobie pakiet w play24. Bardziej martwią mnie te noce bez limitu. Jak ich nie będzie to trochę sie zawiodę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: matek451 »

A informację tym pakiecie to masz też od tego konsultanta? Przeciez to jest pakiet do starszych taryf Internet L i XL a nie do tej która bierzesz czyli Play Internet L, dla twojej dostałeś linka wzesniej. Wybacz ale to co ci naobiecywał ten gość to kupa bzdur, nie ten pakiet , brak NbL więc o czym w ogóle mowa.Ale ty konsekwentnie mnie nie słuchałeś więc mnie to nie dziwi. No i akurat NbL w nowych taryfach nie ma i nie będziesz miał ale to mozna sobie samemu rozwiązać na dodatkowej karcie pre-paid tylko pod warunkiem ze nie dzwoni się do BOK Play a słucha ludzi którzy wiedzą co i jak i jak pobierac co m-c po 2-3TB danych z pełna prędkością w godzinach 0-9 za około 8 zł/m-c.
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

Tak, konsultant tak wszystko mi przedstawił i sprawdzał to wielokrotnie ok 1h spędziłem na telefonie przy czym ja również to sprawdzałem na stronie równolegle... Widocznie przedstawił mi warunki z oferty Internet L a nie Play Internet L. Lecz to tym bardziej jak nie będzie nocy bez limitu to opcjonalne 300GB się przyda.
Na forum play jeszcze była mowa o ofercie Play Pro
https://forumplay.pl/forum/pomoc-play/p ... bez-limitu
Jednak na umowie mam wpisane Play Internet L 200GB więc wszystko składa się w całość. Zostałem nabity w butelkę, konsultant bok przedstawił mi komponenty ze starej oferty. Nic nie poradzę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: matek451 »

Poradzisz, po prostu nie odbierzesz przesyłki lub ja odeślesz w ciagu 14 dni, ponosisz konsekwencje własnej drogi, tak jak pisałem w sprawie ofert Play kontaktujemy się z tymi dwoma gościami z Forum Play, oni ogarniaja temat, maja fajne oferty, są rzetelni i wiarygodni. Sprzedawali oferty na voucher w promocji o 20 zł taniej, trochę ludzi tutaj ma je od nichi do dziś ich chwalą.
A co do 300GB to masz je za 80+20 zł czyli za 100 zł i B818 za 1 zł, jesli zuzywa się takie ilości danych to bierze się od razu 500GB za 110 zł a za 1 zł dobiera B818 z Tenda MW6 https://www.play.pl/telefony/huawei/hua ... 4011281639, ten mesh Tendy jest wart 600-700 zł, mozna korzystać lub sprzedać a za uzyskaną kwotę zmniejszyć koszty abonamentu, będzie taniej i na dodatek 500 a nie 300GB. W Play dodatkowo jak ma się abonament głosowy lub MIX jest tez 10 zł znizki na internet.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: Anil321 »

Nie ma co korzystać z pomocy konsultantów chatu bo tam są osoby które rotują co miesiąc i nawet nie zdążą nauczyć się ofert i regulaminów.
Sam osobiście korzystam od x czasu z pomocy MarcinJa z forum Play - nigdy nie było problemu i zawsze prostował to co mówili na infolinii/chacie więc polecam go wszystkim. Reklamację operator raz uzna a raz powie że dostałeś dokumenty, przeczytałeś i podpisałeś więc do widzenia jak minie 14 dni.
Nawet zapytałem tego doradcę drogą mailową teraz czy są jakieś oferty aktualnie z nocami bez limitu i tu odpowiedź - Nie ma w żadnej ofercie abonamentowej internetu mobilnego. A po tym jak dodałem że na chacie piszą co innego to napisał, że nie ma takiej możliwości i bierze się to na własne ryzyko i ze świadomością że trzeba będzie reklamować oraz dodał że należy wziąć regulamin od nich od razu i sprawdzić czy przypadkiem nie proponują nowej oferty Play Internet L a regulamin nocy bez limitu biorą ze starej oferty internetowej która już nie istnieje.

Rozmawiaj tylko z osobami które pracują wiele lat a screeny rozmów z chatu nic nie dadzą bo odpiszą "konsultant się pomylił" i dostaniesz 30zł rekompensaty albo zerwanie umowy przy dobrych wiatrach co też było opisywane na forum Play.
A co do dowodu to oni sami nie chcą brać dowodów w całości tylko dają nakładki RODO przy pomocy której możesz zamazać dane by dowód był nieważny w świetle prawa, a do umowy przejdzie - bezpieczniejsze jest to niż wysyłanie do eshopu całego czy co gorsza przekazanie go kurierowi.
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

Witam ponownie. W weekend rozmawiałem z p. ................. z forum Play i vouchery pojawią się dopiero początkiem miesiąca, nie wiadomo kiedy. I obejmują tylko jedną opcję, 200GB 50zl i 249zl na start za B818. Niestety neta potrzebowałem na gwałt to zostawiłem ofertę Play. P. ......... potwierdził, brak NbL.
Co do internetu, kilka testów ok 19-20 i prędkości 70-90mbit. Zobaczymy rano ile BTS pozwoli. Matku, na moim nadajniku brak pasma 2600Mhz. Jak wybiorę to pasmo w HManager to łącze się z żywcem. Zasięg kiepski a i tak transfer 40mbit. U mnie jak mam główne pasmo 1800Mhz to mam szerokość 15Mhz a przy 2100Mhz 10Mhz. To tak ma wyglądać?

Usunięte dane osobowe
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

Witam wszystkich ponownie. Jestem już po tygodniu użytkowania Huawei B818 i internetu Play. Póki co jest lepiej niż dobrze. Max co osiągnąłem to ponad 190mbit
https://www.speedtest.net/my-result/a/6250516827
W szczycie prędkości https://www.speedtest.net/my-result/a/6238764972
@Matek451 miałeś rację co do pasma 2600Mhz, nie ma go na moim nadajniku. Z żywca łapie, tylko bardzi kiepski sygnał, ale prędkości ponad 40mbit. Druga sprawa, nie ma nocy bez limitu, złożyłem reklamację i czekam na rozpatrzenie jej. Poinformuje co udało mi się uzyskać. A co do prędkości to Matku również miałeś rację ;) ale poziom ponad 190 jest lepiej niż dobry. Ogolnie poniżej 50mbit nie miałem co jest rewelacją u mnie.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego Internetu, czekam co Play wymyśli. Szczerze polecam B818, HiManager działa i jak Matek coś powie to nie ma co się sprzeczac, ma chłop racje! ;)
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

Witam ponownie wszystkich, dzisiejszy wynik speedtestu. Ale chyba dobiłem do granicy połączenia WiFi w laptopie :)
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: dzejk »

Mały offtopic - przy takiej prędkości wyrobisz limit miesięczny w circa 3 godziny. A co potem? :P
krzychu1989
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-02-07, 19:34

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: krzychu1989 »

Dzisiaj na telefonie przy wifi AC 240mbit.
https://www.speedtest.net/my-result/a/6299337416
Co do limitu to jest kiepsko ale komfort przeglądania stron jest nieziemski ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade Huawei E398 i Dovado Tiny

Post autor: matek451 »

Skorzystaj z https://www.play.pl/kampanie/100gb/#connect 100GB ZA 3-5 zł, ilość kart do woli.
ODPOWIEDZ