Internet w lesie - trudna lokalizacja

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AgnieszkaB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-01-19, 16:57

Internet w lesie - trudna lokalizacja

Post autor: AgnieszkaB »

Hej,

W lutym kończy mi się umowa w Tooway i przymierzam się do przejścia na internet od jakiegoś operatora. Lokalizacja domu dość trudna - zadrzewiona okolica, w dodatku w zagłębieniu terenu. Na podwórku łapie czasami Plus. Drugia komórka w Play z rzadka łapie Orange, o T-mobile można zapomnieć.

Do najbliższego BTSa mam trochę ponad 5km. W domu na piętrze dzisiaj udało mi się w Plusie osiągnąć w teście 2 Mbps przy telefonie postawionym na oknie. Nie mam złudzeń - nie będzie mi tu nic śmigało z prędkością 40 Mbps, ale jeśli uda się mieć stabilny transfer na poziomie 5 Mbps z zewnętrzną anteną, to będę zadowolona. Takie to uroki życia w lesie ;)

Lokacja: najbliższy maszt jest w Dubiczach Cerkiewnych
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 05&zoom=13

Jakie testy mam przeprowadzić, żebyście mogli mi doradzić zakup sprzętu?

Pozdrawiam
Aga
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Internet w lesie - trudna lokalizacja

Post autor: BikeBarian »

Instalujesz aplikacja NetMonster Lite na androida i idziesz z telefonem na najwyższy dostępny punkt strychu/domu (telefon na zewnątrz) i robisz pomiary dla każdego operatora z osobna. Zrzuty ekranu wrzuć na forum i wyłącz tez roaming krajowy dla Play.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w lesie - trudna lokalizacja

Post autor: matek451 »

Tragiczny pomysł z wyborem Plusa, ten rejon to dziura zasięgowa ale trzeba być straceńcem by wiązać się z tym operatorem. internet z Plusa na LTE900 aero2 z BTS-a Dubicze Cerkiewne to dno i metr mułu, unikać jak ognia. W Dubiczach BTS NetWorks z LTE1800/Lte800 dla Orange i T-Mobile. Mozliwe że pojawi się też LTE2100 u obydwu bo pozwolenie jest. Na dodatek stoi już maszt Play obok , wkrótce odpalenie stacji, zapewne na 3 pasmach lte2100, lte1800 i lte800.
Darus..
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2019-04-12, 18:50

Re: Internet w lesie - trudna lokalizacja

Post autor: Darus.. »

Witam. Moja lokalizacja jest również nie ciekawa (las dookoła ) do nadajnika około 5,3 km , ale dzięki koledze m.in matek451 udało sie dobrać sprzęt z którego jestem zadowolony ( anteny atk504 i huawei b715) obecnie buawei b818 kupiony nie dawno . Oczywiście licze na to że pojawią się jakieś lepszę anteny i uda sie jeszcze poprawić moje osiągi ale ogólnie wszystko działa jak należy . Pozdrawiam

speed test robiony kilka dni temu na b818
ODPOWIEDZ