Router z agregacją i VPN

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: fatum1 »

Gdybym nie robił doświadczenia z siatką Faradaya to pyska bym nie otwierał. Komuś widocznie serial Fringe się przypomniał i hulaj dusza, fizyki nie ma.

To jest jak dyskusja między zwolennikami LED i OLED gdzie już dawno stwierdzono, że stara plazma daje lepszy obraz niż najdroższy LED, znowu fizyka się kłania.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: onken »

Apropo OLED to ja wolę od plazmy :)

Nie mówiąc o LCD , LED ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: fatum1 »

Podobnie, C8 65'' i pierwsze puszczenie Star Wars wbiło w kanapę, jednak wcześniej plazma dobrze działała przez kilka lat. Led skakał bo odświeżanie było kiepskie a matryca padła po 3 latach bo podświetlenie było na max a tak nie wolno.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26130
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: wojteks »

Się posprząta, niby skąd klatka Faradaya ma być pod napięciem?
Nie pomagam na PW!
WachuU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-01-11, 14:03

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: WachuU »

Powiem wam, że chętnie bym dał bramę pod napięcie, ale nie jestem zbyt bystrym człowiekiem i pewnego dnia zapomniałbym rękawiczek do jej otwarcia.. ;)
WachuU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-01-11, 14:03

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: WachuU »

Panowie mam pytanie.. Czym różni się modem B618 w wersji wprost od huawei od tej obrandowanej od orange? Czy ogranicza się to tylko do softu? Jeśli tak, to można go zmienić na oryginalny? Czy jest w jakiś sposób blokowany ten modem od orange? simlock, bootloader? Bo mam okazję kupić za 350zł w wersji od Orange i nie wiem czy wziąć, czy lepiej dopłacić do wersji niebrandowanej.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: key »

wojteks pisze:Się posprząta, niby skąd klatka Faradaya ma być pod napięciem?
Bardzo dobre pytanie.
Nie pomagam na PW.
WachuU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-01-11, 14:03

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: WachuU »

Witajcie.

A więc tak.. Dla tych którzy mówili, że się nie da.. Kupiłem modem Huawei B525. Jeden z najtańszych. Na razie włożyłem kartę Orange na której w telefonie był słaby zasięg. Ku mojemu zaskoczeniu, modem działa i łapie 3 kreski sygnału LTE.

Prędkości nie robią wrażenia, ale nie muszą. Zależało mi tylko na zdalnym podglądzie kamery IP, który sprawdza się świetnie :)

Test wykonany w garażu przy zamkniętej bramie. Sam modem był położony w tunelu, na półeczce. Tam, gdzie jego docelowe miejsce. Ma być niewidoczny i niedostępny dla potencjalnych złodziei.
Obrazek



Jutro wrzucę kartę a2mobile i sprawdzę zasięg z Plusa. Powinno być dużo lepiej, choć dla mnie to już teraz bez znaczenia ;)

Jak widać, nie zawsze zamknięty garaż oznacza konieczność stosowania zewnętrznej anteny.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26130
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: wojteks »

Jak na LTE wyniki słabiutkie.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: matek451 »

Typowy minimalizm , niski UL. Na dodatek pokazany speedtest a brak pasma LTE/3g, parametrów sygnału na nim i eNB. Więc trudno wyrokować czy połaczenie jest stabilne, w przypadku monitoringu zapewnienie stabilności działania i dobry UL to podstawa. Zakupiony B525 nie agreguje LTE2100+1800 ale jak ma być budżetowo i jakoś działać to kto komu zabroni.
To jest fachowe forum i poleca sie optymalne i pewne rozwiązania, to ze komuś zadziała i na dodatek nie pokazuje parametrów sygnału w garażu blaszanym nie oznacza że to jest profesjonalne rozwiązanie. Tutaj mamy do czynienia z kilkuset metrową odległością od BTS-a więc jakoś to się zapina.
WachuU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-01-11, 14:03

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: WachuU »

matek451 pisze:Tutaj mamy do czynienia z kilkuset metrową odległością od BTS-a więc jakoś to się zapina.
I to jest dla mnie najważniejsze :)
matek451 pisze: To jest fachowe forum i poleca sie optymalne i pewne rozwiązania.
No niestety w moim przypadku temat zszedł na kłótnię dotyczącą czyjegoś wykształcenia, fizyki i klatki faradaya.. Gdzieś tam w tle pytałem, ale nikt nie zwrócił na mnie uwagi :D

Połączenie jest stabilne.. Prędkości nie powalają, ale najwyraźniej są wystarczające. Jak już włożę kartę która ma być tam docelowo, to porobię testy i chętnie się podziele żebyśmy mogli wyciągnąć z tego wnioski. Na razie niestety czas nie pozwala.

Pozdrawiam
WachuU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2020-01-11, 14:03

Re: Router z agregacją i VPN

Post autor: WachuU »

Witam,

Dziś na szybko podjechałem i wrzuciłem kartę a2mobile. Sygnał 4/5 kresek według routera, prędkości wzrosły. Paręset metrów dalej jest BTS NetWorks! więc nic dziwnego.. Miałem szczęście z lokalizacją :)

Obrazek

Internet działa stabilnie. Dodatkowo w kamerze zapomniałem włączyć kodeku h.265+. Zrobiłem to i zużycie internetu drastycznie spadło, a podgląd jest tej samej jakości. Cieszę się, że nie kupiłem B618 albo czegoś droższego.. :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ