Antena Sorensen

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arsen99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-11-21, 12:14

Antena Sorensen

Post autor: arsen99 »

Witam
Parę lat temu kupiłem antenę Sorensen. To już będą z 4 lata, do tej pory sprawdza się bardzo dobrze.
Ostatnio kolega poprosił mnie abym na działce w okolicy też podłączył mu internet.
Widzę że obecnie te sorenseny nie są zbyt popularne.
Czy jest może jakaś nowa antena, która jest równie dobra? Może cos nowego wyprodukowali?
Czy jednak polować na tego sorensena?

Pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena Sorensen

Post autor: key »

Anteny dobiera sie w zaleznosci od warunkow i miejsca w ktorym maja pracowac.

Zacznij od poczatku:
1.) sprawdz jaka moc ma sygnal LTE na poszczegolnych pasmach w interesujacym Ciebie miejscu
2.) policz jakie wzmocnienie i jakie pasmo jest Tobie tam potrzebne
3.) podaj te dane i wtedy mozemy zasugerowac jakas antene
Nie pomagam na PW.
arsen99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-11-21, 12:14

Re: Antena Sorensen

Post autor: arsen99 »

Hej
Dzięki za info, to wszystko zrobiłem te 4 lata temu, I w sumie na tej podstawie wybrałem tego Sorensena, po konsultacji tu na forum.
A teraz po prostu chcę na działce obok zrobić taką sama instalację.
Chodzi mi jedynie o to czy po tych 4 latach pojawiła się jakaś nowsza antena, która odpowiada tej, którą ja mam:
Sorensen Dual MIMO SR-17/1800 LTE
Pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena Sorensen

Post autor: key »

Cztery lata temu to siec byla prawdopodobnie inna niz jest dzisiaj - doszly n.p. nowe pasma. Sam BTS tez mogl byc zmieniany - dlatego wypadalo by sprawdzic co jest dostepne dzisiaj w tym miejscu.

Jesli jednak chcesz isc na slepo, to stosunkowo dobra jest antena ATK-504 - potrzebujesz dwie sztuki.
Nie pomagam na PW.
arsen99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-11-21, 12:14

Re: Antena Sorensen

Post autor: arsen99 »

Hej, dzięki.
To prawda, że mogło sie trochę pozmieniać, chociaż patrząc po zasięgach na telefonach komórkowych z różnych sieci różnych ludzi którzy byli na działce nie wiele się zmieniło, nadal praktycznie bez zasięgu w każdej sieci, jedynie internet z plusa mi tam w zasadzie chodzi.
Ok mógłbyś mi podpowiedzieć w takim razie jak
1.) sprawdź jaka moc ma sygnal LTE na poszczególnych pasmach w interesującym Ciebie miejscu
Czy mam zainstalować na fonie jakaś apke jak LTEWatch i na podstawie jej wskazań sprawdzić czy są jakieś inne dostępne pasma?
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Sorensen

Post autor: matek451 »

Podaj tą lokalizację a test robi się na telefonie LTE z Android i aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokazuje screena z niej, test na zewnątrz.
arsen99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-11-21, 12:14

Re: Antena Sorensen

Post autor: arsen99 »

To jest dokładnie moja lokalizacja :

https://www.google.com/maps/place/51%C2 ... 19.1278981

pozdrawiam
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Antena Sorensen

Post autor: BikeBarian »

Zainstaluj apke Netmonster jeśli masz androida.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Sorensen

Post autor: matek451 »

I co twierdzisz ze tam PLUS jako jedyny ma zasięg? Bzdura że aż żal czytać, PLUS to tamjjest nędza jakich mało, podobnie jak NetWorks czyli Orange i T-mobile , PLUS ma zasieg na pseudo LTE900aero2 z Puczniewa lub Prawęcic i na zewnatrz jakieś szczatki sygnału na LTE1800. NetWorks tez LTE800 i szczatki na LTE1800 kazdego z partnerów z Puczniewa lub nędza z BTS-a only 800/900MHz z Prawęcic. Cała trójka nie warta żadnej uwagi, tylko Play sie tam liczy z BTS-em Szydłów w agregacji 3CC CA B3+B1+B20.
arsen99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-11-21, 12:14

Re: Antena Sorensen

Post autor: arsen99 »

Hej
@ matek451 No i własnie w tym problem, ostatnio było tak samo jak chciałem podłączyć neta, nic poza plusem i Aero2 nie działało. Jak mamy fona w t-mobile, orange, play i plus to tylko ten ostatni łapie jakikolwiek zasięg. Z pozostałymi czasami chodzi sie z 10 min po polu żeby gdzieś przedzwonić.
Jak podłączyłem tego sorensena to obecnie mam stabilny net z downloaded około 20-30 i wysyłem około 5-7 co mi na prawdę wystarcza. Jeżeli dobrze pamiętam to na speedtest.net pokazuje mi ,że połączył się z Lutomierskiem i w tą stronę mam też skierowana antenę Ale nie wiem czy to dobry odczyt.
Czyli sugerujesz żebym spróbował z Play? Czyli rozumiem, że musiał bym załatwić sobie starter playa wrzucić go w fona i na podstawie odczytów z NetMonster wiedzielibyśmy jaka częstotliwość do mnie dociera i na taką częstotliwość szukać anteny?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Sorensen

Post autor: matek451 »

Ja nic nie sugeruję tylko opieram się o lokalaizację stacji bazowych operatorów i pasm działajacych na nich. Chciałbym na własne oczy zobaczyć te 30Mb/s z PLUSA w godzinach wieczornych. Sorensen działa na 1800-2100MHz więc korzystasz z LTE1800 aero2 , parametry sygnału i CID mozna sprawdzic na routerze. BTS-y Plusa Puczniew około 5 km od ciebie, Prawęcice 6 km a Wrząca koło Lutomierska z 8 km. Play z Szydłówka to 2,5 km i agregacja 3 pasm LTE z niego. Zrób test Play i sam sprzwdź, pokaz screeny tak jak z Plusa.
arsen99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-11-21, 12:14

Re: Antena Sorensen

Post autor: arsen99 »

Ok masz rację, warto po takim czasie znowu przetestować.
W sumie to testowałem neta po ustawieniu anteny, i czasami jak przyjeżdżam na działkę.
Ogólnie wieczorem net chodzi mi normalnie, znaczy sie nie zauważyłem żadnych problemów, po prostu robię to co robię i nic nie skłania mnie do testów bo nie widzę problemów.
Odezwę się po testach i wrzucę skriny.
Mam jeszcze jedno pytanie, próbuje namierzyć ten nadajnik w Szydłówek czy jeżeli on jest na mapie - http://beta.btsearch.pl/ - to znaczy, że on faktycznie jest wybudowany? Tam nawet google widzę nie wjechał. Bo kurcze gdyby tam był ten nadajnik 2,5k ode mnie to przecież zasięg w play musiał by być rewelacyjny.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena Sorensen

Post autor: Pawrzes »

Jak jest na mapie to znaczy, że działa i ma takie adresy sieciowe jakie wpisałem do bazy ;) Jest uwzględniony na mapie zasięgu na stronie sieci Play i widać na zdjęciu satelitarnym.
Pozdrawiam
arsen99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-11-21, 12:14

Re: Antena Sorensen

Post autor: arsen99 »

Hej, podeślij namiar na to zdjęcie satelitarne, przyglądałem sie tej mapie i przyglądałem i nie mogłem znaleźć. To jak będę na miejscu to podjadę i go luknę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Sorensen

Post autor: matek451 »

Miłośnikowi sieci pseudo LTE Zygmunta nie mieści się w głowie ze fakty sa zupełnie inne a stację bazową Play ma w pobliżu. Niestety ale głupawe reklamy Plusa w CP nijak maja sie do rzeczywistości, na dodatek nie widzi problemu i po co ma robić testy PLUSA jak Majewski w reklamie zapewnia ze to najszybszy, najlepszy internet a to przecież fachowiec pełną gębą.Maszt Play stoi, są 3 pasma w agregacji LTE, na antenie Sorensena mozna z nich korzystać bo pracuje na 1800-2100MHz , do tego router z minimum 2CC CA B3+B1.
W tym rejonie Plus i NetWorks nic nie robią i maja ogromne problemy, tylko Play się rozwija, postawił BTS w Szydłowku i teraz kolejny w Babicach.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena Sorensen

Post autor: Pawrzes »

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ