ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: piotrzet »

https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 018098.pdf
Tak świetnie znasz ofertę, a napisałeś ". T-mobile 100GB nie warte Żadnej uwagi, za mały limit i brak jego rozszerzenia," punkt regulaminu 3.3 co to jest paczka 20 GB? Gdzie ta twoja świetna znajomość oferty? :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: matek451 »

K..... czy ty sobie z autora jaja robisz, trzeba byś takim ślepcem jak ty aby polecić komuś dokupienie 20GB za 20 zł. Te 20GB były juz wielokrotnie tematem pośmiewiska jak pojawiła się ta oferta więc nikt przy zdrowych zmysłach z tym nie wyskakuje bo to kpina z klienta Więc lepiej z tym nie wyjeżdzaj bo aż żal to czytać.
Zresztą dziwię się niektórym że cię w ogóle słuchają. W PLAY za 20 zł to jest pakiet rozszerzający 100GB i on ma jakiś sens jak komuś zabraknie transferu. Ale temat Play i tak nieaktualny bo operator został juz wybrany.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: piotrzet »

Autorowi proponuję nie brać uwag takiego osobnika jak ty pod uwagę. Jak widać kompletny brak pojęcia o ofercie i wciskanie kitu, że w T-Mobile nie ma możliwości zdjęcia lejka.

Kompletny brak pojęcia o ofercie, a jeszcze wypowiada się na ten temat. Po prostu żenada.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: adziu82 »

Matek, mój znajomy, nie jest wymagającym klientem.
Bez problemu te 100 GB mu starczy za 49 zł, mówił coś około 50 zł i ma. Jest też Play za 49 zł i 100 GB, ale nie wiem jak u niego będzie, na pewno gorzej jak u mnie, ja z pół roku temu kupowałem starter i testowałem.
Lokalizacja jest taka, jak piszesz. Anteny to każdy ma u nas, bo w domu rutery nie ogarniają bez anten.
2100 jest odpalone na Grotowie, więc prędkości już lepsze. Na telefonie na zewnątrz, przy ładnej wieczornej pogodzie nawet 60 Mb/s.
W Orange mamy 20 zł więcej jak w T, ale nocki mu nie potrzebne, 250 GB niby dużo albo i mało.
Ja mam 150 gb plus 10 GB poza strefą. Ale ja mam umowę od 4 lat, i nie przedłużałem ją, bo inny aspekt był w niej, 8 GB za granicą, więc trzymam to aż będzie coś lepszego.
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: matek451 »

No jest się czym chwalić, celowo przemilczałem ten pakiet by nie kompromitować tej nowej oferty T-mobile ale skoro ty to zrobiłes to uzytkownicy forum niech się pośmieja z tych 20GB za 20 zł i z ciebie, szczególnie ci którzy tak jak ja maja te 10GB w ramach HD za darmo na 7 dni, ja mam chyba na 6 kartach z RWK które zostały mi ze Światecznej promocji. Na kimś trzeba sobie odrobić kasę więc najlepiej ogolić abonamenciarzy oferty data oferując im 20GB za te dwie dyszki, ty frajerów tutaj nie szukaj,na szczęście sa tu ludzie którzy w przeciwieństwie do ciebie myślą i umieją liczyć.
@adziu82 dziś mu nie potrzeba bo nie korzysta ale jak mu zabraknie to się obudzi z ręką w nocniku, nie wiem czy kojarzę cię tez z innego forum Telepolis? A co do PLAY to zapytaj gości z tego forum jaką ofertę dostali za 50 zł od pewnych DB z Forum Play z B818 za 229 zł.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: adziu82 »

Tak, na Telepolis kiedyś na PW pisałem do Ciebie.
To już będzie jego problem, kiedy zobaczy że ma lejek. Opisałem mu sytuację, mówi, że ten z T za 49zł i będzie miał.
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: matek451 »

Niestety Januszkowie myślą ze te 100GB to im starczy a jak naczytają się bzdur które wypisuje także znany tobie z Telepolis fan różowego to myślą że nie mają innego wyboru. Kup mu tylko tego B535 to sobie skorzysta z agregacji LTE2100+1800 z Grotowa, oczywiście do tego antenę zewnętrzną . Jak wyssie limit to jego sprawa.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: adziu82 »

Taki był plan od samego początku. Tylko że z b525, ale jak jest następca to też może być.
100 GB to już będzie jego problem, jest sam, więc może mu starczy.
Bo już jednemu kolesiowi, też pomagałem, i jako że ma firmę, to zaproponowałem Orange z 999 GB, ale chciał coś tańszego, więc powiedziałem o T, albo o Play, wiesz co <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ?
Te 100 GB z T, a mowilem mu przy przeanalizował co będą robić.
Okazało się, że non stop dla dziecka YT włączony na automacie.
Więc 1080p i jazda. W połowie tygodnia brakuje im :-)
Powidzialem że ustawili na słabsza jakość i mniej YT z bajkami.
RAW
tniw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2020-12-01, 22:01

Re: ZTE MF286 R, czym się różni od poprzednika.

Post autor: tniw »

Odgrzewam temat kontrolnie. Od pół roku nieregularnie przeglądam rynek i modemów ze złączami antenowymi cuś mao, kultowe modele wymiotło...
adziu82 pisze:Jeszcze tak dla upewnienia, [...] ma [...] wejście antenowe ?
Oglądałem wczoraj ZTE MF 286R w Play. Miał w tej konkretnej ofercie w tym konkretnym salonie złącza antenowe na SMA.

Offtopic, z rozmów z przedstawicielstwem jednego producenta innego modemu zarysowało mi się, że modem może mieć złącza antenowe lub nie zależnie który operator (lub dystrybutor elektroniki) jaką wersję wykonania sobie zamawia (być może ma to jakieś odzwierciedlenie w oznaczeniach szczegółowych modelu).

Także IMO, biorąc pod uwagę że z parametrów technicznych najważniejszym w specyfikacji jest ostatnio kolor, o takie "szczegóły" jak wyjścia na anteny warto spytać w miejscu gdzie zamierza się kupić (a najlepiej pomacać przed zakupem).
ODPOWIEDZ