Własny zestaw modem lte + zewn. antena + access point

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szymswiat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-03-23, 19:39

Własny zestaw modem lte + zewn. antena + access point

Post autor: szymswiat »

Witam wszystkich,

obecnie(od kilku dni) posiadam zestaw od ZTE - model WF830, który pod względem odbioru LTE sprawuje się całkiem nieźle. W dzień na pasmach 1800 oraz 2100 mogę uzyskać od 20 do 30 Mb/s, w nocy nawet do 80 Mb/s. Niestety, z racji że jestem szczęściarzem, dotarł do mnie wadliwy produkt, tj. dołączony "router" ma duże problemy ze sobą i po pewnym czasie od resetu do ustawień fabrycznych każdy standard 802.11 działający na 5GHz przestaje działać. W związku z tym pomyślałem, że zwrot tego urządzenia i stworzenie własnego zestawu będzie lepszą drogą.

Moim problemem jest znalezienie odpowiedniego modemu lte, właściwie, to nie wiem nawet u jakiego producenta szukać, jestem zielony, jeśli chodzi o obecny stan rynku. Większość z tych popularnych ma już wbudowane 802.11, brakuje im możliwości konfiguracji lub nie posiada gniazda na antenę zewnętrzną.
Moje wymagania co do takiego urządzenia to:
- możliwość wyboru używanych pasm
- filtry na PCI BTS'a (tutaj niekoniecznie, ale wolałbym żeby było)
- agregacja >=2 pasm, razem z możliwością jej wymuszenia - mój ZTE mając 2 dostępne pasma(1800 oraz 2100) nie agreguje ich bo nie ma opcji
wymuszenia
- obsługa pasm B1(2100MHz), B3(1800MHz), B7(2600MHz), B20(800MHz)
- brak wbudowanej obsługi 802.11
- możliwość podłączenia anteny zewnętrznej

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ