Internet mobilny do domu w centrum miasta z pancernymi ścianami

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wacek Masło
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-03-25, 16:27

Internet mobilny do domu w centrum miasta z pancernymi ścianami

Post autor: Wacek Masło »

Cześć

Potrzebuję dobrać zestaw do domu jednorodzinnego w Krakowie. Niestety pomimo, że jest to miasto to ponieważ jest to dom, to wszyscy operatorzy kablowi mają mnie w d****. Orange zaproponowało 20mbps po kablu a SNET 100mbps za 999zł miesięcznie...

Tak się składa, że BTS jest dosłownie po drugiej stronie ulicy, ale dom był budowany chyba na wypadek apokalipsy zombie i ściany są takiej grubości, że wewnątrz sygnał często się gubi i osiągnięcie 2-3 mbps jest cudem. Dlatego myślałem o zamontowaniu antenki na dachu (https://www.cybertech.com.pl/p188,anten ... -b535.html) i kupnie B535, bo B618s to chyba overkill jeżeli potrzebuję ustawić na nim tylko bridge'a.
Dlaczego bridge? Bo w domu mam już zamontowanego mesha wifi od google'a.

Chciałbym wydusić z tego setupu ile się da, bo używam Internetu do pracy w której często ściągam z Internetu gigabajty danych. Do tej pory pracowałem na UPC 500/60 mbps, więc boję się co będzie teraz... Co myślicie? Czy taki setup będzie spoko działał?

Myślałem nawet o bondingu/LACP połączeń od kilku operatorów. Macie z tym jakieś doświadczenie? Ale na razie chyba chciałbym wydusić ile się da z pojedynczego łącza.

Adres to Dobrego Pasterza 106a, Kraków. Najbliższy BTS to Play (26006) ID: KRA9510 oddalony o 120m. BTS jest widoczny z dachu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny do domu w centrum miasta z pancernymi ścianami

Post autor: matek451 »

Najpierw test na karcie Play na zewnatrz i w domu, telefon Android LTE, najlepiej z modemem LTE 12 kat i test za pomocą aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i screen z niej i speedtest, potem to samo na kartach Orange i T-mobile.
ODPOWIEDZ