Modem 4G z obsługą połączeń głosowych

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matibu06
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-04-08, 13:08

Modem 4G z obsługą połączeń głosowych

Post autor: matibu06 »

Istnieje taki sprzęt? Sytuacja wygląda tak: posiadam router TP-Link WR842ND(którego mi odradzano bez powodu). Wgrany Gargoyle. Do niego podłączam telefon poprzez USB, i przez Tethering USB router ma dostęp do internetu, dalej udostępniony kablem do komputera.

Co chcę osiągnąć - chciałbym na komputerze mieć możliwość prowadzenia rozmów poprzez kartę SIM która jest spięta z routerem. Jest coś takiego możliwe? Jakiś VOIP server na Android? Ewentualnie zakup modemu 4G i go podłączyć do routera. Tylko czy są takie? Potrzebuję obsługi agregacji pasm, i właśnie tych rozmów. Sprzęt ma być na strychu, więc tak średnio fajne jest chodzenie tam żeby odebrać połączenie

EDIT: Ewentualnie mogę zakupić cały Router+Modem w jednym, ale wolałbym żeby był to sprawdzony sprzęt. Huawei E5186 miał gorszy zasieg niż smartfon
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem 4G z obsługą połączeń głosowych

Post autor: wojteks »

Modemów na USB z agregacją nie ma.

Z komputera tak jak chcesz też się nie da rozmawiać. Możesz użyć powszechnie dostępnych komunikatorów lub bramki VoIP wbudowanej w niektóre routery 4G lub jako dodatkowe urządzenie.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ